Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

nemuzu nastartovat 2.1TD12V


Bam

Recommended Posts

Ahoj lidi,tak prisla zima a mazel me zradil,pred tydnem kdyz prisli nejvetsi mrazy jsem jeste prvni den tohodle extremu nastatoval,ale od te doby dal ani tuk,ted kolem auta skacu jako blbej vsecko prostrikavam kontaktorem,vcera jsem vymenil zhavice,do sani strikl startovaci sprej,a nic.Kdyz auto startuju tak starterem roztocim celej motor az to auto uplne hnusne poskakuje,a pak teprv motor zabublá,z vyfuku vyleti trocha dymu a pak jakoby rozepne a uz jen lehce toci starter a s motorem se nedeje nic a tak muzu az do vystaveni baterky i jsem to skouseldocela dlouho pres,ve filtru naftu zamrzlou nemam a na cerpadle kdyz povolim odvzdusnovak tak hned tece,jinak cerpadlo mam lucas a semtam vidivam v hadickach bublinky,ale to odjakziva co mam tenhle motor a slapalo to vzdy,prestavam si vedet rady tak snad vas neco napadne,ted,jsem to dal do garaze a zapl mu primotop,tak uvidim co dal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak právě proto povol u vstřiku potrubí a at ti někdo kouká jestli ti jde nafta pořád......nebo at někdo dá ruku na ten el mag ventil mel by ucítit kdyby sepnul zase zpět...

snímač kliky tenhle motor nemá... a kat tohle dělat nebude...

rozvody nevím nevím když to po chvilce přestane kouřit...těmi to asi nebude..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom za mne.

Kdyz je ta nejhorsi varianta skoceneho rozvodu tak neni co pos...t.

Takze vzit k tomu dva lidi a jeden strikata lehce eter do sani a druhy tocit motorem.

Tak se startuje zamrzle auti.Kdyz se zacne motor rozbyhat tak lehce pristrikavat aby neprestal tocit.

Nic se mu nestane a mozna pomuze.

Kdyz ne tak chyba bude nejspis v EPICu a sam to neudelas...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak uz jsem udelal pokrok,auto jsem pomoci startovaciho spreje nakopnul,starter dostal sidce hodne pocadit jak hazel s celym autem,ale snad bude dobrej,spis co mi dela starosti je,ze motor mazvuk jako starej tranzit kdyz pridam plyn a jedu tak jdou ze mne oblaka cernyho koure,auto vubec netahne a kdyz se chci rozjet zmista,tak mi malem vypne motor jak nemuzu slapnout plynu,jen ho proslapavam ale moto to neturuje,su z teho ulne namrtvicu,nez auto zamrzlo bylo ok.neda se s tim normalne jezdit a silene to klape i kdyz jsem tam dolil hromady oleje,uz to asi nebude jen tak,,nemohl jsem to treba posrat tim roztacenim motoru?asi jedine..,jinak cerpadlo je klasika lucas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cerpadlo je lucas epic XUDL.P01 (elektronicke cerpadlo)

1. skontroluj celi palivovy system od nadrze az k cerpadlu aj spiatocku(v spiatocke je jednocestny ventil kde je moznost ze nechce prepustat) a nezabudnut otvorit nadrz a skontrolovat saci kos (parafin je potvora a havne ked riadne mrzne)

2. Skontrolovat pumpu paliva je to cierny balonik pri opakovanom stlacani mal by tvrdnut!

3. Skontrolovat ci s cerpadla ide nafta ako to tu hore popisovali, jednoducho povolit kazdu trisku samostatne.

4. Neviem teraz ci si menil zhavice bolo by dobre skontrolovat zhaviaci system. Aj ked natocis motor a nechas ho tak bezat vo volnobeznych otackach aky dym ide a ako rychlo sa vie zohriat. ked si ho vonku natocil ci ma zvysene volnobezne otacky?

Na nastartovanie su potrebne tieto snimacie veliciny: snimac HU(zotrvacnik), teplota motora,teplota nasavaneho vzduchu, snimac vstreku.

Tu by som typoval na chybu cerpadla konkretne predstreku ale nemozem to potvrdit na 100%. svieti ti kontrola motoru ak ti vobec funguje aj kontrolka.

Ak si trochu sikovny tu na fore je jednoducha diagnostika cerpadla lucas epic

Napis kolko ma km a rok vyroby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

možná máš seklý EGR ventil, tohle mě dělalo ráno v létě (vím, teď je zima), příznaky podobné. Auto naskočilo až tak napotřetí a nemohl jsem se odlepit z místa, vyjet malý kopeček byl problém, auto se dusilo a šlo z něj spousta černohnědýho dýmu, když se motor zahřál, což teď v zimě může být problém, jelo auto lépe, ale furt to nebylo ono. Zkus ho odstavit podložkou z nerezu nebo mědi u sání, je to taková ta \"harmonika\" trubka průměru asi 3/4\"

jinak 2.1TD má samozřejmě snímač otáček na setrváku a čerpadlo Lucas Epic by dokonce mělo mít svůj snímač ve svých útrobách, plus nějakej snímač je na jednom z vstřiků

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...