Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ručka


Pietro

Recommended Posts

Zdary všem. Chci se zeptat, jestli někdo nevite jak jsou udělaný zadní brzdy u typu 406, mam tam kotouče a ručka je asi bubnová v těch kotoučích. Mám jít po novym roce na technickou a ručka je trochu vlažná. Nevite někdo, jak se to rozebírá a jak se šteluje vůle těch paken. Dikes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bohužel jsem měl stejný problém u 306, po zimě, kdy jsem blbnul v zatáčkách s ručkou, se dostala asi sůl do bowdenů a trochu se zadřely. Nakonec to skončilo na jedné straně zničeným brzdičem. Ale snad to bude stačit jen vyčistit a seřídit u mě byly matky přímo pod krytem ruční brzdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec, byl jsem u svýho dvorního autošamana, s tím, že mi hůř brzdí ručka, on to zkouknul a konstatoval, že na normální brždění je tam kotouč a uvnitř kotouče, že jsou pakny ruční brzdy. Já to už někde slyšel, že se to tak dělá. Na těle kotouče je pak nějaká gumová zátka a přes ni se dá zkontrolovat stav paken??? :) :) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pietro: z toho jsem teda vedle. Proč teda tvůj autošaman neodendal tu gumovou zátku a nezkontroloval ty pakny. Popř. ti je mohl přitáhnout. ;)

Stejně si myslím, proč by to ty frantíci dělali tak složitě. Já osobně mám v zadu pakny a ručka není žádná bomba a to jsou nové. Když si tak představím, že ty tam máš ještě menší, odhaduji tak velké jako u nějakého mopeda, no to se nediv, že to takovou krávu neubrzdí. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mi připomělo, moje druhý auto bylo Oltcit Club 11R, nebo tag nějag. Prostě můj první pseudofrantik. Každopádně tenhle neskutečný klikofon měl docela raritku. Přední kotouče byly přímo v motoru a na ně připojenou ručku, takže když se zvedla haupna, tak tam na Tě jukly dva brutal kotouče, pokud si pamatuju tak vzduchem chlazený. Takže tam veškerý řádění s ručkou v zákrutách bylo pjekně na prdel. Vzadu byly kotoučky opravdu jak z mopeda. Ale brzdění bylo asi to jediný co to auto umělo vcelku dobře:) :) :)

[Editováno 12/16/02 Pietro]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

POSTUPOVAT MOZES DVOMA SPOSOBMI

1-NASTAVIT R.B NA LANOVODOCH POD ZADNOU NAPRAVOU

2DAJ DOLE BRZDOVE PLATNICKY POVOL KOTUC A VYBER HO NAJDES TAM BRZD.PAKNE DOKLADNE ICH VYCISTI SMIRGLOM ANASTAV SAMOSTAVY TAK ABY KOTUC ISIEL DNU NA TESNO. VSETKO POSKLADAJ SPAT A PREJDI 100 METROV NA ZATIAHNUTEJ R.B

---MOZNO SA TI TO ZDA ZLOZITE ALE JE TO TAK

AK SI NEVIES RADY RAD TI TO UKAZEM SOM Z BA

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...