Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

vymena chladici kapaliny 406 2.0hdi


Ruslan

Recommended Posts

Zdravim, nejspis tenhle dotaz se tady probiral million krat, ale nic jsem nenasel v starych diskuzich a chci to mit dobre aby mi pak nepraskla hlava nebo neco podobneho...

Potrebuju poradit. Zitra chci vymenit chladici kapalinu ve svem peugeotu, je to 2.0HDI 66kW, r.v 2000. Kolik litru se tam vejde, a jak se to spravne odvzdusnuje, pac u peugeotu je to docela slozity :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vejde se cca 8 litrů,ale všechno nevypustíš...,tak kup 3-4 litry nemrzky a zbytek dolij destilkou, odvzdušnuje se na hadici topení (je tam ventilek), většinou nemusíš odvzdušnovat vůbec, vypust kohoutem na chladiči--když ho nemáš, tak odpoj spodní hadici chladiče

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemrzku kup v Peugeot servisu, jmenuje se TECNIC. Maji jí ve dvoulitrovkách, stačí čtyři litry, jak psal ozzy56. Odvzdušněni je u peug. složitější, ale pokusim se napsat srozumitelnej postup. S vypuštěním si snad poradíš sám. Odvzdušňuje se tak, že povolíš expansku, aby šla volně vyndat, ale zůstala připojená k hadicím. Expansku dáš co nejvýše nad motor (neutrhni hadice), nalej do ní nemrzku, povol odvzdušňovák na topení, chladiči a termostatu. Mačkej vodní hadici a dolévej nemrzku, dokud nepoteče z vetilu topení. Postupnym doléváním nemrzky, mačkáním hadice, povolováním a utahováním ventilku na termostatu okruh odvzdušníš. Odvzdušnění poznáš tak, že z ventilku termostatu teče kapalina bez vzduchu. Nastartuješ motor, počkáš až se spustí ventilátory na chladici, utáhneš odvzdušňovák na chladiči (vrátíš expansku nazpět) a je hotovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...
  • O 8 let později...

já doporučuju na ten šroub nesahat--když ho špatně zalomíš (protože ho od novoty nikdo nepovoloval), vyrobíš si BIG problem..., povol spodní hadici na chladiči, jak psáno nahoře, i když je možné, že budeš muset tu hadici pak koupit novou, protože ten plechový nesmysl na konci té hadice vymyslelo nějaké hovado

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebudu, protože mam to štěstí že mám vypustak. Já už jednou výměnu dělal a právě vím, že toho moc nevyteklo, tak půlka, tak jsem myslel že to vypustím celý no.. Tvé doporučení beru v potaz ale beztak kde ten vypustak na bloku je? Kdyby se mi to nepodařilo vypustit tak bych to risknul..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...