Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

nemrznoucí kapalina


vojti26

Recommended Posts

Ahoj. Mam velikej problem. Co mam 406tku tak me nenapadlo nikdy kontrolovat nemrzku a ejhle. prestala topit tak jsem po zkoumani nasel ze mam opravdu malinko vody. A proto se ptam. Co se tam dava za nemrzku? nevim totiz co tam je. Podle toho trosku co mi plivlo na ruku z odvzdusnovaku tak to bylo mozna neco mezi zelenou a zlutou ale buh vi. A co jsem koukal u auto kelly tak maji jen modrou a cervenou, proto se ptam : Co tam muzu nalit? a kdybych nakonec nalil spatne, co se stane pri smichani dvou rozdilnych nemrznoucich smesi?

Diky moc, Vojta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Dle barvy co popisuješ to je origo Peugeot, dej tam G48 - zelená a nebo G48 + - červená. Vypláchni destilkou ohřej, vypusť atd. Dej novou kapalinu pořádně odvzdušnit. U 406 to trvá trochu dýl. Na barvě už dnes nezáleží, jde pouze o to na jaké bázi, ta kapalina je. Buď na bázi propylenglykolu(ekologie) nebo ethanoildu(doporučuji Ethanol) Pozor nemíchat, jsou nepřesný hodnoty v bodu tuhnutí. Ta ekologie není moc dobrá. Zn - ekologickou Arvou nic neumyješ!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale porad nevim, okud se to vypousti a kolik se ji tam vejde :D... A mam nejhorsi obavu ktera se zacina potvrzovat, ze mi patrne ta nemrzka nekde unika... auto bylo jeste vcera pres den uplne v poradku, topilo, chladilo, neprehrejvalo se.... a ted jsem s nim jel tady 6 km po meste a prehrejvalo, netopilo, je tam malilinkato vody... slo to moc rychle :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nebude lepší řešit s mechanikem??

Ty jsi si na me normalne zasedl :D... pulka lidi z fora prestavela puvodni auto na neco temer jineho, druha pulka se naucila vymenit motor vyfukem a bez naradi a ja budu jezdit kvuli vode do servisu? :D... navic mi prijde, ze tady je automechaniku dost ne? napr ferry to podle me rozebira jak forest gump ten samopal :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bal bych se, ze ta stara nemrzka uz nebyla dostatecne odolna mrazu a bud ti nekde praskla hlava mrazem a nebo fouklo tesneni pod hlavou, kdyz se prehral zamrzlej motor :myslim

zacina mi byt porad vic a vic ouzko... ja super, ze je ted idealni pocasi na to aby si clovek vlezl pod auto a delal pokusy co a jak :(no ja holt kazdopadne zitra dostanu ven zbytek ty puvodni, naleju tam nejakou jinou, odzvdusnim prozkousim, obavam se ze protecu a tak holt budu zkoumat odkud potece a zaridim se podle toho dal... ale porad ve vzduchu visi otazka, kolik ji mam koupit abych to naplnil a zas zaroven nemel prebytek x litru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nebude lepší řešit s mechanikem??

Ty jsi si na me normalne zasedl :D... pulka lidi z fora prestavela puvodni auto na neco temer jineho, druha pulka se naucila vymenit motor vyfukem a bez naradi a ja budu jezdit kvuli vode do servisu? :D... navic mi prijde, ze tady je automechaniku dost ne? napr ferry to podle me rozebira jak forest gump ten samopal :D

obávám se, že Ferry má pravdu..., jinak ještě jednou: řešit nemrzku ve 20 stupnových mrazech :o:o:o:o

ale jinak Tě mám rád :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle me jsem to tady nekde psal... to auto bylo naprosto v poradku, vse fungovalo jako melo jeste vcera... vse bylo super... ale ta vody najednou ubyla behem par hodin, je tam proste nekde problem... parkrat jsem zapadl a sedlo si to na bricho, tak je mozna nekde neco odpojene nebo derave nebo tak :( bohuzel se ted nemuzu podivat po auto :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kup tu modrou Starline v Kelly, staci 4 litry + asi 3l destilky, celkem je tam napln asi 7 litru, ale ne vzdycky vsechno vytece, kdyby to chcalo pod auto, tak na tom snehu tu modrou kapalinu uvidis

Podivej se pod vicko dolejvani oleje a na olejovou merku, jestli tam bude bila srajda, je to vcelku jasny - praskla hlava nebo tesneni (na tom vicku, pokud jezdis kratky trasy muze byt ta bila srajda v malem mnozstvi v tomhle pocasi i normalne, ale na merce oleje byt nesmi)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kup tu modrou Starline v Kelly, staci 4 litry + asi 3l destilky, celkem je tam napln asi 7 litru, ale ne vzdycky vsechno vytece, kdyby to chcalo pod auto, tak na tom snehu tu modrou kapalinu uvidis

Podivej se pod vicko dolejvani oleje a na olejovou merku, jestli tam bude bila srajda, je to vcelku jasny - praskla hlava nebo tesneni (na tom vicku, pokud jezdis kratky trasy muze byt ta bila srajda v malem mnozstvi v tomhle pocasi i normalne, ale na merce oleje byt nesmi)

strasne moc dekuju za navod. tohle je konecne neco konkretniho ceho se muzu drzet a snad to neposeru :D... tak zitra se ukaze jak moc se to zadarilo ;):( a uprimne se toho bojim :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...