Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Biele podsvietenie vs policajti ?!!!


KapriQ

Recommended Posts

Napadla ma jedna vec, mozno si casom dam biele neony pod auto chcem vyladit auto do bielociernej farebnosti, len ak nad tym tak rozmyslam, a pred dvomi rokmi som sedel na hodine autoskoly a cital som vyhlasku o tychto veciach tak si myslim ze pokial je osvetlenie auta v bielej farbe tak by to malo byt so zakonom OK, ale ako to je v realite ? Este som nestudoval terajsi zakon, nemam nato cas preto takto narychlo pisem sem.

Ked si dam biele neony pod auto, co si myslite ? Mozem mat ? Nemozem mat ? Viem sa obhajit ak ma zastavi policajt ? ja osobne si myslim ze pokial nesvietim ako Sanitka a nemam tam modre alebo ine farebne podsvietenie tak by to nemalo nikomu vadit :)

Dik za nazory a rady ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čo na to zelený? Legislatíva hovorí že na auto sa môžu montovať iba homologované autodoplnky takže ak zdokladuješ že tie neóny sú schválené pre použitie v cestnej premávke tak ti nič nepovedia.

P.S. Na to aby sa pýtali by ich museli vidieť svietiť počas jazdy na cestnej komunikácii.

[upravil dne 14/12/10 13:38 pastorek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vše co das na auto by melo mit atest a neony určitě pro provoz na pozemnich komunikacich schvaleny nejsou.

neni nahodou ve vyhlašce že auto musi byt vepředu osvetleno bile a v zadu červene? tim padem by ti kompletní bílý podsviceni neprošlo.

a další věc neony jsou už dloujou dobu z mody tak bych se na to vykašlal ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne tak, jak ostatni pisou, ale jsme v sekci tunning, takze tady ty homologace jaksi moc nefunguji, viz 17 palce na 406 apod. Takze pokud si to chces udelat, udelej si, ale na benga s timhle vzdycky bacha :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neony nebudu mať nikdy homologaci nech su akej kolvek farby.....vo vyhlaše jasne stoji že na aute možu byť použite len 3 druhy farebneho svietenia a to je presne určte na ktore svetla maju služiť.......ale keby spraviť viacej farebne neony ako, že na predok daš biele, na zadok červene a na boky auta daš oranžove.....myslim že ti muži v zelenom nebudu až tak moc nadavať a lahšie by sa to aj ukecavalo. Pripadne by ťa aj pochvalily pretože ťa lepšie vidieť na tej ceste :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale keby spraviť viacej farebne neony ako, že na predok daš biele, na zadok červene a na boky auta daš oranžove.....myslim že ti muži v zelenom nebudu až tak moc nadavať a lahšie by sa to aj ukecavalo. Pripadne by ťa aj pochvalily pretože ťa lepšie vidieť na tej ceste :D

ale sam tomu nevěříš že by to prošlo, že? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale keby spraviť viacej farebne neony ako, že na predok daš biele, na zadok červene a na boky auta daš oranžove.....myslim že ti muži v zelenom nebudu až tak moc nadavať a lahšie by sa to aj ukecavalo. Pripadne by ťa aj pochvalily pretože ťa lepšie vidieť na tej ceste :D

ale sam tomu nevěříš že by to prošlo, že? :D

jasne že ne :D ale stale väčšia šanca že to ukecaš u neakeho d*bila v zelenom jak keby tam máš napriklad modre alebo neake ine podsvietenie :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a k čemu je dobré hen toto?? :D

Co k čemu to je? Představ si, že přejedeš třeba chlapa na kole víš jak je těžký vymotat to kolo po tmě zpod auta? Tahle si krásně přisvítíš. Nebo třeba když jedeš v noci za deště na žampióny - zastavíš na louce a krásne sbíráš v suchu po autem a perfektně na to vidíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...