Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Bateria - problem s kupou


Adok

Recommended Posts

Zdravim,

mozno je to v dnesnej dobe dost banalna otazka, ale napriek tomu skuste poradit s nasledovnym:

podla ziskanych udajov by baterka v mojom aute mala mat velkost L2 (24,5 x 19 x 17,5) a prud 640A (na baterke oznacene ako 400/640), Ah neviem.

Problem mam s tym, ze baterku uvedenych parametrov sa mi podarilo nast iba u jedneho vyrobcu.

Jedna sa o bateriu Centra Futura .

Pozeral som baterie od firiem Bosch, Varta, Fiaam, Banner, Topla, Akuma, AC Delco, Exide. Ziadnen z tychto vyrobcov vsak bateriu uvedenych parametrov neponuka.

Kto teda dodava PSA baterie? Alebo tie parametre nie su spravne?

Poradte aku bateriu kupit?

Vdaka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Rydik: Vdaka za tip. To je vlasne ten problem, ze podobnu ako original, ktoru tam v pohode umiesnim bez dodatocnych uprav a v rovnakej kapacite je problem kupit.

To ozzy56: Ako som uviedol vyssie, ja som nenasiel. Prosim, daj daky link.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Adok

není nutné,aby baterka měla všechny hodnoty NAPROSTO stejné jako původní baterka (Ah,startovací proud, rozměry), každému prodejci když řekneš, že chceš baterku pro 307 HDi 1.6 66kw, musí ti nabídnout typ, který bude pasovat...

myslím značky jako Bosch,Varta, Banner, Akuma atd. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O to nemam strach, ze by mi obchodnik nieco neponukol, ale ked vidim, ze v ponuke su baterie obdobnych parametrov len vo velkosti L3 teda o ca. 3 cm dlhsie ako je pozadovana velkost L2, tak mam obavu ako to tam v tom stiesnemom priestore namontujem. Z prispevku od Rydik-a je jasne, ze instalovanie vacsej baterie si vyzaduje upravy.

Asi ju nakoniec pojdem kupit do Peugeotu.

Sranda je, ze baterie od vyrobcov, ktori su uvedeni na servicebox-e je vobec problem najst na internete.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi jste si jisti temi rozmery? Ja tro zkousel merit a spis mi z toho vyslo 175x175x278.. Je fakt, ze jsem nemel dole ten plastovej dekl (kterej mi mimochodem nesel nijak sundat - bez pouziti hruby sily), tak nevim.. Chtel jsem koupit EXIDE Premium EA722 (72Ah a 720A) ale ta ma prave rozmery 175x175x278.. Ted tu ctu, ze by baterie mela byt vysoka 190mm a dlouha jen 242mm... Tak jsem z toho lehce zmaten. Nevite nekdo, jestli se mi tam vleze?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove to 400/640A znamena 640A špičkovy prud teda velmi kratko a 400A je prud trvaly teda aj dlhšie ak najdete bateriu čo ma špičkovy večši je to len plus pre bateriu a nekupoval by som bezudržbovu ale klasiku zo skusenosti bezudržbova ma realne kratšiu životnost, podstivo odskušane na dvoch rovnakych vozidlach s totožnou vybavou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To trima - diky za info. Mam jeste dotaz, jakym zpusobem jsi vyndal ten plastovej kryt baterie? Je to tam nejak nacvakly nebo jak na to? Prijde mi, ze se musi odpojit baterie, pak to mozna pujde vycvaknout, ale jak to dam zpatky? Ten minusovej konektor je docela schovanej pod tim plastem a rikam, si, jak \"snadno\" to tam asi pak musi jit pripojit ten kabel na minus.. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To trima - diky za info. Mam jeste dotaz, jakym zpusobem jsi vyndal ten plastovej kryt baterie? Je to tam nejak nacvakly nebo jak na to? Prijde mi, ze se musi odpojit baterie, pak to mozna pujde vycvaknout, ale jak to dam zpatky? Ten minusovej konektor je docela schovanej pod tim plastem a rikam, si, jak \"snadno\" to tam asi pak musi jit pripojit ten kabel na minus.. :myslim

já jsem teď hrubou silou sundal kryt na baterku. Minusovej pol nemusíš odpojovat, zadní část je udělaná na nastrčení. Nevím, kdo ten kryt vymýšlel, ale lehce to teda nejde. Dost mi to popraskalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No toho se taky trochu bojim, ze mi pulka zustane v ruce.. Rikal jsem si, ze to mozna vzadu je otevreny a na nastrceni - ale vepredu teda moc mista neni na to, aby se to dalo vysunout - ja tam mam jeste nejaky kabely docela naknop a mam vitr z toho, ze to cely nejak vyrvu. A asi je preci jen lepsi tam ten dekl mit nez aby byla bateria hola.. To zas chytry hlavy v PSA neco vymyslely :grr Holt to asi zkusim silou vyndat, uvidim, jak to dopadne - ted v mrazu, kdy jsou plasty krehci, si nedelam iluzi, ze to nepopraska :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiez neviem ako na odmontovanie toho krytu a cudujem sa ako to moze by takto spravene, nie len kryt ale aj umiestnenie baterky. Vytiahnuť a namontovať ca. 16 kg baterku v tych podmienkach nie je moc sranda. Celkovo sa mi zda, ze v motorovom priestore je to oproti 306 (1.9 d) viac natlačené. Ak niekto pride na fintu ako kryt demontovat dajte vediet.

Ja radsej kupim baterku s dlzkou ca. 24 cm ako som pisal vyššie. Na tu baterku s dĺžkou 27 cm sa vám podarilo nasadiť aj kryt?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sundat kryt, tak je opravdu síla. Již přesně nevím, jak jsem to dělal, protože minulou zimu jsem vyndával baterku na nabití. Ale jenom si vzpomínám, že jsem používal vyjmenovaná slovíčka. Snad jsem tenkrát dokonce sundával i filtr vzduchu nebo potrubí okolo váhy vzduchu. Kryt jsem již zpět nedával a dávat nebudu, poněvadž na to nemám nervy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem nakonec objednal EXIDE premium EA722 (72Ah a 720A) s rozmery 175x175x278. Snad dorazi co nejdriv, dneska rano u nas -7°C, nastesti mi to jeste chytlo.. Mluvil jsem se znamym, co menil se svym svagrem baterii u P307 a rikal mi, ze je treba sundat kryt airboxu, jinak ze ten dekl z baterie dolu nedam - tak snad to nejak pujde, uvidime. Pri nejhorsim pouziju hrubou silu..

Jeste mam takovej dotaz - kdyz odpojim baterii, nebude nejakej problem s radiem - nema to nejaky ty bezpecnostni kody apod. jako samostatny radia (Sony, Pioneer apod.)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...