Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Reproduktory ALPINE SXE-1750S - Ako hraju?


KapriQ

Recommended Posts

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymyto repro (SXE-1750S) - http://www.audioshop.sk/sxe-1750s.html ?

Chcem dat nieco do mojej 406tky, kupil som tam magnaty dark power za 60€ a stali za velke h......

Trosku som pridal, a uz to chrapcalo, bassy ziadne, proste onicom, ako trandak za 5€ ...

Najradsej by som siel do Alpine-u , na tieto repro sa pytam len preto lebo su v cene do 60€ tak aku maju kvalitu...

Alebo ktore alpine 165mm by ste mi odporucili ? Nechcem zas audio do auta ze ked pustim hudbu ma bude pocut cez zatvorene dvere este 500m daleko ale aby sa dala kvalitne a tak normalne vypocut hudba (dance)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skôr ako si kúpiš ďalšie reproduktory, vymeň origo kábliky od konektora rádia - myslím že to sú 2x0,75mm2 za 2x2,5mm2. Nové reproduktory potrebujú určitý čas na \"zahorenie\", basy a výšky nastav na nulu, nastav si určitú hlasitosť a časom - po niekoľkých hodinách hrania si postupne upravuj korekcie ... Proste nečakaj pri prvom posluchu, že to bude hrať perfektne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na reproduktory ve dveřích dráty měnit nemusíš když nemáš zesík a vysokej výkon, ta 0.75ka stačí v pohodě na výkon zesilovače běžnýho rádia a zahořovat reproduktory?:myslim možná v nějakým testovacím institutu , je pravda že repráky se po čase vyhrajou (nikoliv po několika hodinách) ale ucho to stejně nepoznná takže bych pouze doporučil jinej typ repro protože tyhle jsou svým výkonem na hranici a nemusely by to zvládat čistě v plném rozsahu hlasitosti,dal bych který mají 80W a výš průměrného výkonu,ten údaj o max (špičkovém)výkonu 280W je lákavý ale bohužel nepravdivý a při zesílení rádia na 80% výkonu toho budou mít jak buchet ale všechno je jen na tobě co od toho čekáš ty co máš v odkaze by stačily pro normální klidnej poslech:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ygnor206 píšem to z vlastnej skúsenosti o tých prierezoch... Teraz mám napájané predné síce cez zosík ale predtým som to mal priamo z rádia a rozdiel pri výmene prierezu vodiča bol a s tým zahorovaním ak sa ti to zdá smiešne tak potom tí čo píšu články do časopisov o autohifi potom o tom asi nič nevedia... nezabúdaj aj na Ohmov zákon a s tým veci spojené... už len to by ťa mohlo osvietiť ... väčší prierez menší odpor atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I já píšu z praxe a směšnýho mi nepřipadá nic,stavbou zesilovačů a reprobeden či kytarových komb a efektů se zabívám 25 let a vždy když něco takovýho píšu tak jen proto že to mám prověřeno,nikdy bych nesázel na doměnky.Elektronice se věnuju spoustu let a je to i moje zaměstnání,nevyvracím co píšou v časopisech jsou na to jistě patřičně vybavený ale lidský ucho je druhá věc a nemůže se srovnávat s přístrojema na testování zvuku ale je pravda že každý má rád hudbu trochu jïnak a proto se názory dost liší ale určitě bych se nesnažil někomu radit špatně není to můj styl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ygnor206 nechcel som ťa uraziť ... Elektronike sa nejak nevenujem, hoci som ju vyštudoval ale baví ma autohifi a kámošom som čo to pozapájal takže aj oni by ti potvrdili, že aj ty by si počul a videl rozdiel pred a po výmene kabeláže za hrubšiu. Ako príklad môžem uviesť - vlastním staršiu \"hifi vežu\" Sony a orginál káble k reproduktorom boli 0,5 mm2. Volume je od 0 - 30 a max. Pri hlasitom posluchu sa nad 22 začal zvuk zlievať a skresľovať. Potreboval som dlhšie káble a nejaké 4mm2 mi zvýšili tak som ich tam natrepal. Rozdiel bol a je počuteľný ľudským uchom ;) , zvuk je sýtejší a posunula sa aj hranica pri ktorej je hudba už dosť skreslená ( 25 namiesto pôvodných 22). To isté platilo i v autách. Po výmene kabeláže za hrubšiu reproduktory lepšie zvládali nižšie pásma, mali lepší drajv a zdá sa akoby pri tej istej záťaži boli reproduktory viacej ukontrolované - ( pohyb membrány ). Toľko z mojích skúseností...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

souhlas s ygnor206-měnit dráty je blbost-je to v autě a ne ve studiu-a každej má jiný ucho:D

bittnerj - príspevkom som chcel dotyčnému poradiť a nie tu písať vtipy ... jediná blbosť je tá, že kopec ľudí si povie to čo si ty napísal - že meniť \"dráty\" je blbosť a nechá to tak ako to je od výroby lebo sa uspokojí aj s málom... Je lacnejšie vymeniť kabeláž k reproduktorom poprípade vytlmiť dvere alebo priestor v okolí reproduktora - v aute, ako kúpa ďalšieho nového páru reproduktorov...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

R1kimi - určitě si mě neurazil nejsem cíťa:) a souhlasím i s tím že silnější průřez vodičů je jen ku prospěchu věci ale pokud nechce na srazech otvírat kufr a nakládat tomu aby každý věděl že mu to hraje a chce si jen poslechnout hudbu s běžnou hlasitostí tak ty dráty co montují z výrobz opravdu stačí a kvalitním reproduktorem nic nepokazí, já mám taky sériovou kabeláž trochu lepší repro tam taky mám a s pionnerem 4x50W bez zesíku to hraje opravdu parádně i když poslouchám hudbu hlasitějš protože mám rád metal ale zásluhu má hlavně pionner protože je to moje třetí rádio a zatím nemá konkurenci proti předešlýmu origo kazetovýmu blaup. a pak panason. tento pion. hraje opravdu super a má i aktivní výstup na sub. Nechci někomu motat hlavu je jen na každým jak si to vybuduje jen závěrem že mě sériový dráty vyhovujou a ucho mám velice rozmazlené a citlivé jako muzikant:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bittnerj vedecky na to určite nejdem, to skôr z mojích skúseností... nejde mi o hádku :D, ale už som nejaké tie reprá zapojil a vždy som vynechal tie tenké dvojlinky od výrobcu a nahradil ich hrubšími. Tiež som známym menil káble k reproduktorom za hrubšie a vždy neveriacky kývali hlavami čo zrobí samotný prierez vodiča a boli spokojný. Ale možno ja a moji kámoši máme uši ako netopiere ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KapriQ pokiaľ uvažuješ o výmene tak http://shop.hifol.eu/product_info.php?cPath=51_23&products_id=39 . Osobne som dával až 2 x 4 mm2 od konektoru rádia. Mal som ich za dobrú cenu a aj ohybnosť káblov bola v pohode. Do zadu na tapacír som ťahal obe dvojlinky (spolu) v teflónových chráničkách - http://shop.hifol.eu/product_info.php?cPath=51_87&products_id=888 pravou stranou (popod koberec pri podbehu). Čo sa týka dĺžky reproduktorového káblu od rádia až k zadným na plate tak si to nepamätám presne. Myslím že som kupoval 14 metrov a trochu mi ostalo, ale je lepšie kúpiť viac ako potom nadpájať. Ak by si to ťahal stredom tak o niečo menej, ale ťahaj radšej po ľavej pekne ti to tam sadne. Pravou neťahaj... je tam hlavný zväzok... Predné - skryť popod koberec a cez priechodku dverí. Najhoršie je to časovo - samotná práca je jednoduchá. Tie origo káble čo tám máš jednoducho štikni štíkačkami ( kliešťami) v predu aj vzadu a nechaj ich tam kde sú...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak s rozoberaním si to užiješ ak to chceš poriadne uložiť, ale nič zložité len si musíš dať pozor aby si si nepolámal plastové diely ... Tá priechodka - otvoríš dvere dokorán a hneď ju uvidíš. Pozitívom je že dvere na 406-ke sa otvárajú do poriadneho uhla. Prerábal som to už niekoľkokrát - najprv len káble od rádia, neskôr prišli zosilňovače ale nenapadlo ma to odfotiť :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...