Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Športové zvody 206 1.6 16v


lacek206

Recommended Posts

Potrebujem poradiť, do budúcna by som možno vymenil sériové zvody za športové vyrobené na mieru tak ako je už ostatok výfukového systému (stredný diel bez stredového tlmiča s väčším priemerom potrubia a koncový tlmič-rezonátor) samozrejme po výmene by musel KAT preč zo systému, ale keďže sú tam dve lambdy jedna pred a druhá za KAT-om tak mám obavy že po demontáži KAT-u a ponechaní obidvoch sond ! (samozrejmosť) bude elektronika (RJ) motora hlásiť na PC chybu KAT-u poprípade motor púšťať do núdzového režimu, či spotrebu neprimerane zvyšovať ? Ako sa takímto nepríjemnosťiam vyhnúť ak chcem aby to bez toho katalyzátora fungovalo ako keby tam bol namontovaní ? Na EK by problém nebol, ale pred tím ako ho stade odstráníme zo systému si chcem byť na 100% istí že to bude aj bez neho fungovať ako má, čiže ako keby tam bol a vykonával si svoju funkciu A ešťe podstatná otázka že či sa to všetko oplatí vykonať, či to má význam z výkonového hladiska ? ale asi áno, poprosím Vaše rady, odporúčania, návody ako na to ??? Dikes za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zo začiatku áno ale potom so špekuloval a zistil som že by som ho na pôvodné miesto nemohol dať keďže mám KAT pred motorom a po výmene športových zvodov by už musel ísť pod auto až za motor, nápravnocu a problém by bol ten že tam by my druhá lambda sonda nedočiahla :bojim takže KAT vypadáva z hry :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja sa priklanam k sportovemu katu a predlzit kable od tej druhej lambdy. Neviem ci sa da oklamat nejakym odporom, potom by bol problem s kontorolou zmesi v riadacej jednotke.

da sa zaslepiť ta lambda zaslepkou a niekam zavesiť alebo pripevnť mimo vyfuku a RJ nebude robiť problemy ... a spodna lambda nema nič spoločne s kontrolou zmesi ona len kontroluje činnosť katalizatoru, zmes kontroluje a davkuje horna lambda ta čo je pred katom ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No investícia sa tíká len zvodov vyrobených na mieru bez KAT-u s dvoma lambda sondamy :D zvyšok systému už mám na aute ťiež výrobený na mieru z nereze od zvodov až po koniec bez stredového tlmiča so zväčšením priemerom potrubia na 50mm a koncovým tlmičom ťiež z nereze to všetko na mieru :D chýbajú my už len zvody bez KAT-u :D Po vybraťí katalyzátora bude treba do systému namiesto neho pridať stredový tlmič alebo nie ??? :myslim (pre protitlak) Dikes za radu !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam vyfuk od zvodou po konec robeny na zakazku od http://a-m-a.sk/ a nemam sa co stazovat narast vykonu mam 14Ps a 10Nm vyslo ma to 450€.....

a zvody by vysli podobne len ja uz nerezove a ladene mam..

za 450€ máš komplet vyfuk od zvodov až po konec,?? mne odpisali že zvody 400€ stred asi 150€ a keby chcem tak ešte 180 za športovy kat keby chcem :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Ešťe je tu jedna alternatíva :D a to taká že by som teda dal spraviť tie športové zvody na mieru ako som uvažoval stím rozdielom že som pôvodne uvažoval o úplnom vyradení KAT-u zo systému (druhá lambda by bola zaslepené záslepkou) a tá druhá alternatíva by bola že by sa namiesto sériového KAT-u pridal do systému športový katalyzátor :D (bez záslepky na lambdu-plne funkčná) Len otázka je že či by sa dali lambdy poťiahnúť až pod podlahu auta niekde za nápravnicu pretože jedine tam by bolo miesto pre športový katalyzátor, kedže tesne za zvodamy ani v ich okolí by už nemohol byť :bojim a najbližšie voľné miesto by bolo až pod podlahou niekde za nápravnicou :myslim jedine, čo si o tom myslíte, je to reálné :myslim A ako by sa potom dali vyriešiť tie lambdy aby sa dali pozapájaž do systému ako v sérii (dĺžka kábeláže) Vďaka za pomoc, radu, pripomienku :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chceš to počuť ešte raz??? :D ked ti nezaleži na emisiach tak bez katu, ked chceš emisie splňať tak daj kat :D je to čisto len na tebe...všetko ma svoje pre a proti ale najlepšie na vykon by bolo asi bez katu :) už len to že kat máš dalšie kila naviše čo musiš so sebou ťahať :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja by som aj dal ten športový KAT :D len by sa musel prešťahovať pod auto, podlahu niekde za nápravnicu ale to by nebol problém, len ako tam poťiahnúť tu jednu lambdu (tú druhú) neviem či by jej tam dočiahli káble :myslim a samozrejme by som rátal aj že by to bola tá finančne nákladnejšia položka :o ale zas by bol pokoj s EK (emisie) dúfám že by RJ motora nevadil ten športový KAT a lambda by ho vyhodnocovala na 100% :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...