Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

prosba o teleskopicky magnet


kalic

Recommended Posts

Zdarec chlapi.mam velkou prosbu.Odesla mi zhavicka(brutalne zaoxidovana) v servisu ji zalomily a pak ji nemohli dostat ven.Po tydnu se jiá podarilo vytahnoutnout,ale spicky z trysky spadla do valce.ted ji potrebujem nejak vytahnout,ale nikdo v okoli nema magnet o prumeru max 0,5cm aby prosel zhavici komurkou.Pokud by mel nekdo moznost mi ho zapujcit byl bych moc rad.Zkouseli jsme navarit magnet,ale varenim ztraci magneticnost.Dik moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

koukal jsem žhavička má závit M10 takže podle mne vzít třeba 8mm hadičku a zkusit jakoby vysát ? či pak se dá koupit vytahovák zapadlých předmětu ,je to jakoby verzatilka .Ty ten kousek vidiš či jak ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koukal jsem žhavička má závit M10 takže podle mne vzít třeba 8mm hadičku a zkusit jakoby vysát ? či pak se dá koupit vytahovák zapadlých předmětu ,je to jakoby verzatilka .Ty ten kousek vidiš či jak ??

To myslíš, že ten závit je průchozí až do válce?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

spadla tam ta spicka ze zhavicky.ty vytahovaky jsou od 0,6 a ja potrebuju max 0,5.Ta spicka je tlusta jak sirka.je to 2,0 HDi.Delaji to kamosi v servisu.ta zhavicka byla asi moc dlouho KO.Byla brutalne zaoxidovana a i pres veskerou snahu se zlomila.Ale to se nedalo jinak udelat.byl vubec problem ji dostat vena pak se jeste urvala spicka.takze smula.Kamos me poradil zmagnetizovat maticku a tu tam spustit.tak uvidime jak to vyresime.Jen zkousim zda nekoho nenapadne neco lepsiho.Nechce se nam sundavat hlava.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak moc je to akutní, ale koukni na aukro http://aukro.cz/item1339487050_1x_neodymovy_magnet_nikl_n42_2x2x2mm_max_120g.html je tam i spousta jiných aukcí, ale to by se muselo mechanicky upravit.

Jinak co se týká \"vycucnutí\" tak jsem něco podobného zkoušel, ale vysavač nestačil tak jsem upevnil hadičku na vstup kompresoru a to už šlo jako po másle :D

[upravil dne 12/12/10 19:00 koblih69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázne ale môže byť, či sa tá ulomená špička vôbec zmestí cez ten otvor, či to nieje príliš na tesno... ja som menil žhaviče vo štvrtok a aj nové tam idú dosť ztuha, ono to tam bude dosť natesno, aj keď teraz pozerám na ten starý žhavič tak tá špička je tenšia, tak by to mohlo fungovať, pokial nebudú na nej nánosy karbónu a podobného svinstva. najlepší spôsob by mohol byť pomocou tej podtlakovej hadičky, lebo som skúšal ako reaguje ten žhavič na magnet no a samotné teleso žhaviča priťahuje magnet ale špičku iba slabúčko, tak by to asi magnet neuniesol.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím z čeho je stěna válce u tohohle motoru, ale jsou v podstatě jen 2 možnosti. Nicméně pokud bude píst nahoře tak by ani u litonovejch vložek neměl být problém. Dělal jsem to několikrát u moto když se rozpadne u 2-taktu horní jehlový ložisko a napadají jehly do klikovky. Ta je navíc železná komplet, takže to je docela problém, ale stačí ten magnet dostatečně upevnit a to se dá vyzkoušet venku. Nevím jaký je tady profil, ale snadno se to dá třeba namáčknout do 3 mm trubičky a zalejt pryskyřicí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není vidět, a vzhledem k tomu, jak díra po žhavce vypadá a jak vypadá spalovací prostor v pístu ani být vidět nemůže. Spekulace jsou nesmyslný, stejně ta špička tou dírou neprojde, když se právě kvůli tomu ulomila - jinak by prošla při vyndavání té žhavky. Prostě jakás takás šance je akorát po vyndání vstřikovače, dírou po žhavce těžko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...