Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

1.9 D spotřeba


Honzi77

Recommended Posts

mam 50kw motor. No tak normální jízda brzda plyn kolem ty 100 tich 6,5 , ale mam to do školy asi 7km něco po městě o poledce najezdim a pak domů. Někdy delší trasa kolem 30-50 km a to to žere mín. Ale při svižnější jízdě papá co to de. To ručka padá dolů sama od sebe :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To já s lehčí P309 jezdil za pět litrů i krátký trasy, ale vzhledem ke krátké převodovce jsem po městě/obci jezdil na pětku :D Vzhledem k tomu, že to nemá turbo, tak ani svižnější jízdou /pokud se to tak dá nazvat/ spotřeba tolik neroste.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, a to som si chcel (aj ma to ešte trochu máta) kúpiť 1,9D...ale kukám, že podobná spotreba, ako 1,4B...na jednu nádrž urobím pri dlhších trasách okolo 1000km...hm-hm...to fakt ten 1,9D toľko papá? ja som myslel, že jemnou jazdou aj 4,5l/100 a bežný priemer 5l/100...totiž 205 1,9D naozaj papala 4,5l/100 mesto/mimo mesto...

Ozik, a je rozdiel medzi tými staršími motormi (47 a 50kW) a tým novším (51kW)...myslím aj spotrebou, aj technicky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, je mi jasné, že 306 je ťažšia tak o 250kg, ve´d preto som aj pridal na spotrebe 0,5l...ale žeby to bolo až 1-1,5l navyše...no, už je ten 1,9D asik na 306ku slabý...no veru, kukáím, že 306 je na tom hmotnostne asik ako 405 a kamarát mal 1,9D v 405ke a spotreba 5,5-6l pri kľudnej jazde...

Takže spotreba +- rovnaká, ako 1,4B...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mé 306 1.9D(50KW)-sedan je spotřeba v městském provozu 6l(max 6.5l),průměr 5.5,ale na opravdu delší trasy do Německa atd,jsem opravdu l i 3.8L-klidná jízda po silnicích 1 třídy kolem 90-100 km/h.Tam jde o to,že diesel když se opravdu zahřeje,což není po 20 Km tak jezdí za méně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mé 306 1.9D(50KW)-sedan je spotřeba v městském provozu 6l(max 6.5l),průměr 5.5,ale na opravdu delší trasy do Německa atd,jsem opravdu l i 3.8L-klidná jízda po silnicích 1 třídy kolem 90-100 km/h.Tam jde o to,že diesel když se opravdu zahřeje,což není po 20 Km tak jezdí za méně...
Při klidné jízdě do 90km. se dá jezdit za 4l ale já to nevydržím tak jezdím 5l-6l.Mám i 205 1,9D ale s tou jsem se pod 5l nedostal nikdy naopak se mi zdá že když šetřím žere výc.U 306 mám čerpadlo lukas u 205 mám bosch.:)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám 306 1.9D asi rok a priemerná spotreba je u mňa 5-5,5 litra. Minimum som mal nejakých 4,5 po dialnici. Ale keďže je to slabý motor, tak treba rátať s tým, že pri plne zaťaženom aute musí viac makať a spotreba dosť rastie. Nádrž má síce 60 papierových litrov, ale podarilo sa mi do nej až po hrdlo dostať 75 litrov a dojazd bol cca 1400 km, čo si myslím je dosť slušné. A v neposlednom rade treba zohľadniť aj náklady na údržbu a ceny nafty a benzínu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to tady čtu tak Vám 19D relativně dost papkají.Na mé bývalé 405 break (papírově to byla 66Kw 18TD , ale skutečně tam byl asi typ 162 (47Kw) ale dlohodobý průměr 5litrů!!!!! a to měl údajně dle mechoše-motoráře nalítánej milion +- nějaký km.

Nejezdil jsem na úsporu,spotřebu jsem neřešil a neřeším,přes léto jezdil na fritovací oil,čistý,občas s naftou.Převážně jsem tankoval na ONO,tudíž žádná \"lepší\"nafta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...