Jump to content

Uz jste si nekdo nekdy vyrobil stirlinguv motor??

Recommended Posts

Loď poháněná svíčkou? Dej, prosím, foto, nebo nákres?

Ja jako myslim model :D ale slo by to udelat i ve vetsim nejak :D Ja si vzal krabici od mlika,aby nepropoustela vodu,rozrizl jsem ji na polovic,potom se vezme nejaky dost tlustý drát a necha se tak cca 5 cm rovnej a potom se z nej udela spirala a druhy konec se taky vyvede ven,zbytek viz foto... ze spoda spiraly je svicka ktera ji rozehreje a lod se da do pohybu :)

Ted koukam ze s tou spiralou jsem to rekl mozna obracene,koukni na video to mluvi za vse.http://www.youtube.com/watch?v=RecR3YMuhtk

post-30338-14109613993655_thumb.jpg

[upravil dne 11/12/10 08:08 Dadadavid]

Loď poháněná svíčkou? Dej, prosím, foto, nebo nákres?

Ja jako myslim model :D ale slo by to udelat i ve vetsim nejak :D Ja si vzal krabici od mlika,aby nepropoustela vodu,rozrizl jsem ji na polovic,potom se vezme nejaky dost tlustý drát a necha se tak cca 5 cm rovnej a potom se z nej udela spirala a druhy konec se taky vyvede ven,zbytek viz foto... ze spoda spiraly je svicka ktera ji rozehreje a lod se da do pohybu :)

Ted koukam ze s tou spiralou jsem to rekl mozna obracene,koukni na video to mluvi za vse.http://www.youtube.com/watch?v=RecR3YMuhtk

[upravil dne 11/12/10 08:08 Dadadavid]

To musí být měděná trubička, naplněná vodou, a ne drát?

Drat? To je blbost nie ?

Ja mam klasicku trubickovu, funguje to jednoducho a krasne, proste v trubicke je voda, ktoru v strede ohrievam, vznika para ktora unika jednou stranou z trubicky, tym vznika maly podtlak a saje studenu vodu druhou trubickou naspat, ta sa zase ohreje a tak dokola, mozem ak tak urobit video ako to jazdi v praxi, keby niekto chcel ;)