Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Moje skusenosti s 3008, Vase?


TiboG

Recommended Posts

... veru veru, ak má byť 1+ za motor zaslúžená, tak musíš mať buď 1.6THP alebo 2.0HDI...

Potom však nechápem tej 3- za podvozok, keďže v spojení s týmito dvomi motormi má 3008-čka Dynamic Scroll Control System (po slovensky systém, ktorý zabraňuje nakláňaniu karosérie v zátačkách) a jazdí sa s tým super... Ak si myslel \"3-\" za pneumatiky M+S, tak potom chápem. :bojim

Rád sa však nechám poučiť!

Na druhej strane sa čudujem, že si dal tak dobrú známku ako je \"4\" batožinovému priestoru, pretože to nie je ani na 4- alebo 5... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už iba doplním TiboG:

...prešli mi rukami 3008-čky snáď so všetkými motormi a vo všetkých výbavách - nemôžem si pomôcť, ak mám využiť vysoký stredový tunel ako lakťovú opierku, sedím absolútne neprirodzene nízko a hlavne krivo... (Mám 180 cm, čiže absolútne priemerná výška.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Od ledna 2010 mám 3008 Premium pack s 1,6THP. Najeto cca 21 000km.

Prostornost a uspořádání interiéru je podle mě za 1 a při mé výšce 174cm si na loketní opěrku nemůžu stěžovat.

Co se týče objemu zavazadlového prostoru, tak prostor více než dostatečný. Ohledně přístupu do kufru, tak pokud je něco až dole, tak mám občas problém to vylovit a většinou se i ušpiním (podle mě problém všech aut s větším kufrem). Už jsem taky musel dávat rezervu (sněžilo) a dostat to špinavý kolo do kufru byl docela problém. Tuhle vlastnost auto mělo už při koupi, tak nevím proč bych si měl na to stěžovat.

Podvozek: I přes \"pátý tlumič\" se docela výrazně naklání (v cca 70km/h se podle zarytého subaristy naklání jak impreza při 180km/h). Ale ještě se mi nestalo, aby přestal držet stopu i na celoročních M+S.

Čelní sklo: při své výšce mám docela problém ho v zimě očistit (ale asi není problém u auta :) )

Motor: výkonově naprosto dostačující, ale zřejmě nejslabší článek celého auta

Závady:

- špatně slícované plasty na středovém tunelu - opraveno

- nefunkční jednotka Bluetooth - oprava příští týden

- spodní díl víka zavazadlového postoru. Všude se uvádí, že má unést 200kg. Zřejmě Alžířan, ketrý to montuje neměl správně nastavený utahovací moment a víko jednoho dne přestalo pasovat. Auto nešlo ani zamknout. - opraveno svépomocí (stejný problém zřejmě měli i v Autosalonu TV Prima)

- při cca 20t km nastala ztráta výkonu a hláška \"Anti-depollution system faulty\" - opraveno (podle servisu zakarbonován motor)

- při cca 21t km opět ztráta výkonu zatím bez hlášky

Nebýt tolik opěvovaného BMW motoru, bylo by to úplně ideální auto. Tento motor jsme měl i ve 207 a se ztrátou výkonu jsem se potýkal docela dlouho. No moje blbost, po 3. se to už nestane

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při servise ve 20t km bylo provedeno vyčištění motoru, jelikož to jelo jak 1,4atmosféra a provedena servisní prohlídka. Bylo mi doporučeno změnit benzín, nejlépe tankovat Vpower racing. Jednou jsem je poslechl a podruhé jsem natankoval pouze Vervu 100.

Od servisu ujeto cca 700km a motor opět ztratil výkon, zatím nehlásí žádnou hlášku.

Tenhle problém řeší docela dost lidí, stačí se kouknout do fóra pod 207. A vetšina servisů si s tím neví moc rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... vraj vytlaca tesnenia spod hlavy (:blablabla neoverena informacia)

THP má veru všelijaké muchy, ale zrovna vytláčanie tesnenia spod hlavy medzi ne nepatrí... Čisto teoreticky sa také niečo môže stať po odfláknutej oprave posunutých rozvodov, keď sa namiesto nového tesnenia použije tesnenie staré...

PS: presne takéto reči ma nútia zamýšľať sa, v akom prostredí/v akom momente/za akým účelom niekto vymyslí a rozšíri takúto blbosť... :myslim

[upravil dne 28/12/10 13:22 Modzillo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...