Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Moje skusenosti s 3008, Vase?


TiboG

Recommended Posts

No prima, chtel jsem jen vedet, jak dobré může být zabezpečení od výrobce. Imobilizer. Mam jen Fabii a dvakrat (Praha, polské hranice) mi zablokovali dálkač. Otvíral jsem mechanicky. Známému jsem prostřednictvím ovladače Octavie "naučil stahovat okénka u Pasata. :-)   I tak díky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na mé 308 se ovladač zatím nezablokoval a fungoval i po dostavení autobaterie. Hned po koupi jsem pro jistotu vymazal podle návodu všechny klíče a ty dva, co jsem dostal s autem, jsem znovu spároval. Nicméně DefendLock mám a na noc a na dovolených ho používám. Přijde mi, že mám klidnější spaní.

V práci na dvoře a u Kaufu u nás na nákupech většinou ne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 3 týdny později...

Zdravím, rozhodol som sa podeliť sa so skúsenosťami s 3008čkou, auto vlastníme od januára 2012, je to teda ešte generácia pred faceliftom, pod kapotou je preplňovaná benzínová 1.6tka. Do nejakých 60 tisíc km na ňom jazdil len otec, následne je to auto, ktoré ma prevádzalo pri mojich prvých kilometroch a prevádza aj ďalej, aktuálne na tachometri svieti číslo 111 240km teda urobil som na ňom niečo okolo 51 tisíc kilometrov v priebehu roku a pol. Auto bolo servisované až na výmenu ložiska na pravej prednej strane výhradne v autorizovanom servise Peugeot, odkiaľ sme ho aj ako nové kupovali. Tankovaný výhradne V-Power 95 na Shellke, olej podľa výrobcu, interval sme ale dodržovali ten dlhý 30 tisíc km, chcel by som to zmenšiť určite minimálne aspoň o polovicu. Auto jazdí fajn, avšak nájdu sa veci, ktoré sa už riešili, robili.

1.2014 - výmena snímača teploty - cca 28 tisíc km
7.2014 - výmena displeja rádia WIP Sound MP3 + konfigurácia - displej jedneho dňa jednoducho prestal fungovať - cca. 40 tisíc km - od tejto chvíle začal byť sem tam problém s prijímaním signálu rádia a šuští - reklamované niekoľko krát šuští do dnes aj v meste aj mimo mesta na miestach kde nie su žiadne kopce či lesy
11.2014 - výmena čerpadla chladiacej kvapaliny + tesnenia - zároveň prevedená výmena chladiacej kvapaliny - cca. 44 tisíc km
9.2015 - výmena stabilizátora na lavej strane - cca 55 tisíc km
1.2016 - hláseny problém s parkovacími senzormi - podľa papierov - preprogramovanie počítača + výmena chybného snímača - cca. 57 tisíc km. - problém stále pretrvával aj naďalej, sem tam ukazuje prekážku aj keď za autom nič nie je
5.2017 - výmena ložiska na pravej prednej strane - cca. 78 tisíc km - výmena bola robená mimo autorizovaného servisu
1.2018 - výmena atermického čelného skla - bohužial kamienok v zime od auta predomnou a sklo to nevydržalo - cca. 100 tisíc km
2.2018 - výmena zadného nárazníku - niekto ho na parkovisku oškrel - cca 103 tisíc km. - myslel som že sa to kupuje ako jeden celý kus aj s parkovacími senzormi a dúfal že sa problém vyrieši, avšak mýlil som sa, problém s parkovacími senzormi pretrváva stále
2.2018 - vyhorela pravá halogénka stretávacieho svetla na pravej strane - do 3 týždňov aj na druhej strane - vymenil som si ich sám za originálne kusy - som zvedavý ako dlho vydržia
4.2018 - výmena predného brzdového obloženia + nové kotúče + výmena stabilizátora na pravej strane - cca 108 tisíc km - s autom sa jazdilo s citom, dobrzďovanie do križovatiek, brzdy sa šetrili - zadné obloženie + kotúče má byť robené na 113 tisíc km, po servise som jeden krát otvoril lakťovú opierku že odložím kľúče od garáže do tohto priestoru a urvali sa pánty, opierka ktorá predtým krásne držala mi klepla poriadne jednú po prstoch

Aktuálne počujem hučať ložisko na ľavej prednej strane, začína to byť celkom dosť intenzívne, a zdá sa mi že viac počúť klímu - pravidelne ju používam, vždy servisovaná pri servisnom intervale, a počuť jednak ventilátor pri vyšších otáčkach napr. sadnem do horúceho auta, a automatika ho okamžite nastaví na plný výkon, keďže je v aute horúco a je to dosť hlučné a cítim ako rezonuje, taktiež tam niečo stále počuť. Pri vyšších rýchlostiach napr. na diaľnici cítim že jemne trasie volantom - kolesá boli vyvážené pri prehadzovaní - taktiež sa chcem spýtať na aký moment je to ideálne utiahnúť? Pretože mi to posledne v autorizáku utiahli na 130nm, a bohužiaľ s tým kľúčom, ktorý je pri rezerve som to ani len nemal šancu povoliť, keď som tam prišiel po dni na to s tým že je taký a taký problém, mechanik s úsmevom povedal ale veď to ide ľahko - no jasne keď má momentový kľúč - nič také v aute bežne nenosím, druhý mechanik povedal že bohate stačí na 90nm. A možno taká drobnosť, ktorá by ma zaujímala - mám verziu s dažďovým a svetelným senzorom - nachádza sa teda v uchytení vnútorného späťáku taká ta väčšia plastová krabička kde je ten senzor, chcel by som si nechať namontovať originálne samostmievatelné vnútorné spätné zrkadlo avšak ani v autorizovanom servise mi dotyčný za pultom nevedel povedať či sa to dá alebo nie. Zaujímalo by ma ako to samostmievatelné zrkadlo funguje a či sa to dá pripojiť aj keď v pôvodnej výbave ho nemám. Prípadne nejaké rady ako auto pošetriť, chcem aby vydržalo aspoň do nejakých 170-180 tisíc km alebo viac. Príde mi však že som čoraz viac v servise a dosť ma to trápi, keďže tieto úkony nie sú vždy najlacnejšie. Prípadne je tu niekto kto má nejaký vyšší nájazd kilometrov, kto by vedel napísať čo mám čakať, viem že je to individuálne ale aspoň približne.


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3008 nemám, ale řekl bych, že s poruchama žádná velká hrůza dosud--čelní sklo a nárazník nepočítám, pokud jsi měnil přední brzdy po 108 tisících KM, je vidět, že jsi jezdil jako člověk :super, v pneuservisu mu řekni natvrdo, že šrouby bude heftovat rukou a dotáhne to lehce, jezdím jen tam, kde jsem u auta, sám si šrouby přitáhni podle sebe, nebo kup momenťák a dotahuj na 90 Nm, v pneuservisech jsou někteří hovada a dotáhnou šroub přes závit, nebo na krev a pak mají radost, že nemůžeš doma povolit, jinak dopředu je těžko říct, co se pokazí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem za rýchlu odpoveď, aj keď mám vyšší nájazd kilometrov snažím sa ho šetriť kde sa dá, zatiaľ to bol až na väčšinu veci len spotrebný materiál, stabilizátory na oboch stranách predpokladám že podľahli hlavne vďaka tým naším úžasným cestám, častejšie chodievam trasou aj do Česka cez Drietomu a tam máme dosť nekvalitnú cestu, keďže je panelová. Absolutne netuším či je to na tie kilometre v norme tieto spotrebné veci, podľa servisnej knižky by sa niekde medzi 120 - 150 tisícami mal meniť aj rozvodový remeň, takže zrejme toto bude jedna z najbližších položiek, do ktorých budem musieť investovať. Nie som do áut expert ale keď pozerám na nádobu chladiacej kvapaliny, tak niekedy po vypnutí motora vidím hladinu na vyznačenej min. úrovni, môže to byť tým ako čerpadlo natiahne chladiacu kvapalinu? Podľa ukazovateľa sa teplota vždy drží na krásnych 90 v lete nikdy viac, možno len v zime ak auto šlo na voľnobeh a dlhšie stojí tak som si všimol, pokiaľ dám intenzitu rýchlosti ventilátora nižšie tak krásne drží 90 aj keď stojí na mieste, avšak akonáhle mu dvihnem intenzitu vidieť ako to klesá. Baterka je v aute ešte pôvodná, štartuje na ťuk. A možno taká drobnosť - všimol som si že to viacero ľudí spomínalo aj inde, tak okolo dverí na šoférskej strane mám to vnútorné tesnenie opotrebované tým ako keď nastupujem, vždy o to zatiahnem nohavicami, takže to je taká nevýhoda, avšak funkčnosti neprekáže a ani nezateká cez to. Po 6 rokoch som taktiež objavil funkciu v palubnom počítači na rádiu - mám verziu WIP Sound MP3 teda nemám navigáciu - je tam možnosť si nastaviť že pri odomknutí auta sa rozsvietia predné stretávacie a zadné svetlá a krásne sa osvetlí aby sa lepšie nastupovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 308 mám dešťový senzor i automatické rozsvěcení světel a zároveň s tím samostmívací zrcátko. Funguj bezvadně, v jiných autech mi chybí. Stmívání je možné vypnout.

Potřebuješ přivést kostru, napájení při zapnutí světel a signál zařazené zpátečky (při zpátečce se odtmaví - to by se dalo obejít manuálním vypnutím, ale asi by to znervozňovalo) 

Zde měnil na 406

Zde  na 407 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem za reakciu, šlo mi len o to či tam je príprava, do takýchto vecí sa nerad púšťam sám, preto som pri poslednej návšteve servisu pánovi, ktorý by sa podľa mňa do toho mohol rozumieť nakoľko to bol niečo ako prijímací technik alebo manažér servisu, neviem presne položil otázku či je možné to vymeniť, s tým že by som mu ten späťák doniesol a oni by mi to len pripojili, povedal že nevie a nedalo mi sa to spýtať aj tu. Teoreticky by tam ta príprava mohla byť lebo ten senzor na stierače a svetlá je v takom plastovom puzdre a je to také trošku väčšie, nie je to proste čiste späťák nalepený na skle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Ahojte, tak po nejakých zhruba 3 mesiacoch sem prispievam znova :) nechcem zakladať zbytočne nové vlákno a podelím sa ešte s nejakými skúsenosťami.

 

V 23. 5. 2018 at 18:45, davtom napsal:

1.2014 - výmena snímača teploty - cca 28 tisíc km
7.2014 - výmena displeja rádia WIP Sound MP3 + konfigurácia - displej jedneho dňa jednoducho prestal fungovať - cca. 40 tisíc km - od tejto chvíle začal byť sem tam problém s prijímaním signálu rádia a šuští - reklamované niekoľko krát šuští do dnes aj v meste aj mimo mesta na miestach kde nie su žiadne kopce či lesy
11.2014 - výmena čerpadla chladiacej kvapaliny + tesnenia - zároveň prevedená výmena chladiacej kvapaliny - cca. 44 tisíc km
9.2015 - výmena stabilizátora na lavej strane - cca 55 tisíc km
1.2016 - hláseny problém s parkovacími senzormi - podľa papierov - preprogramovanie počítača + výmena chybného snímača - cca. 57 tisíc km. - problém stále pretrvával aj naďalej, sem tam ukazuje prekážku aj keď za autom nič nie je
5.2017 - výmena ložiska na pravej prednej strane - cca. 78 tisíc km - výmena bola robená mimo autorizovaného servisu
1.2018 - výmena atermického čelného skla - bohužial kamienok v zime od auta predomnou a sklo to nevydržalo - cca. 100 tisíc km
2.2018 - výmena zadného nárazníku - niekto ho na parkovisku oškrel - cca 103 tisíc km. - myslel som že sa to kupuje ako jeden celý kus aj s parkovacími senzormi a dúfal že sa problém vyrieši, avšak mýlil som sa, problém s parkovacími senzormi pretrváva stále
2.2018 - vyhorela pravá halogénka stretávacieho svetla na pravej strane - do 3 týždňov aj na druhej strane - vymenil som si ich sám za originálne kusy - som zvedavý ako dlho vydržia
4.2018 - výmena predného brzdového obloženia + nové kotúče + výmena stabilizátora na pravej strane - cca 108 tisíc km - s autom sa jazdilo s citom, dobrzďovanie do križovatiek, brzdy sa šetrili - zadné obloženie + kotúče má byť robené na 113 tisíc km, po servise som jeden krát otvoril lakťovú opierku že odložím kľúče od garáže do tohto priestoru a urvali sa pánty, opierka ktorá predtým krásne držala mi klepla poriadne jednú po prstoch

Aktuálne sa zastavilo číslo na tachometri niekde nad 118 tisíc km

6.2018 - výmena ložiska na ľavej prednej strane - cca 114 tisíc km
7.2018 - počujem klepkať niečo znova na pravej prednej strane, mysliac si že je to znova tyčka stabilizátora - prejavovalo sa to pri nerovnostiach tak som si nechal v autorizáku objednať tyčku stabilizátora a čakal týždeň, po príchode do servisu na výmenu však zobrali auto na testovaciu jazdu aj spolu so mnou a dozvedel som sa že to nemusí byť tyčka stabilizátora, po následnom zisťovaní mi bolo povedané že je to guľový čap na riadení, samozrejme som to hneď nechal vymeniť - cca 117 tisíc km

- K poslednej mojej otázke ohľadom montáže stmievatelného spätného zrkadla som trošku pritlačil v servise - predomnou tú veľkú krabičku na dažďový senzor rozobrali, avšak predpríprava tam na moje nešťastie nebola, tak sa pýtam či je to nejak zložité to napájanie tam dotiahnuť tak mi pán v autorizáku hovorí že zas až tak jednoduché to nie je, navyše by trebalo preprogramovať palubný počítač (ako vážne? kvôli tomu že späťák potrebuje jednú vetvu na napájanie, druhú na kostru a tretiu kvôli zaradeniu spiatočky je potrebné preprogramovať počítač?) každopádne som to ďalej neriešil a uspokojil sa aj s tým klasickým, zase to nie je tragédia, a celkovo mi to vôbec nevadí

Čo ma ale trápi viac viem že o tom ako 1.6 benzíny (THP & VTi) či už v 3008 alebo iných modeloch žerú viac olej, áno používam originál predpísaný olej výrobcom, ktorý by mal zaručiť lepšie trenie, má nižšiu hustotu, a asi ho ani meniť nebudem, vždy som nejak dolieval takých 0,7-0,8 dl na 6000km avšak tento krát sa mi stalo že som si kúpil do zásoby 3x 1L predpísaného oleja do zásoby, pred asi 1200km sa mi rozsvietila na displeji hláška "Top up engine oil level" hovorím si žiadna novinka, na túto hlášku som zvyknutý keďže je potreba mu sem tam doliať už od nova, čo mi spomínal aj otec, po rozsvietení hlášky som mu tam šupol pol litríku, auto potom zaparkoval do garáže na ďalší deň klasicky pri zapnutí zapaľovania na displeji s kilometrami "OIL OK" ďalej som neriešil, za tie 2 týždne bol práve nájazd spomínaných 1200km prevažne kopcovitý terén avšak na moje počudovanie včera pred odjazdom domov si auto zmyslelo že chce znova doliať olej a znova klasická hláška "Top up engine oil level" , podľa mierky som bol už pod minimom... dolial som mu zvyšný pol liter, s tým že už mi to prišlo divné že za 1200km zožral pol litra len tak? hláška s doliatím oleja sa inak zobrazuje stále nejakú dobu aj pokiaľ je už olej doliaty, avšak vždy keď som auto nechal cez noc stáť a na ďalší deň to už bolo v poriadku, prešiel som teda 55km cestu domov, s tým že ten pol liter už som dolial pred odchodom, na ďalší deň však natočím zapaľovanie a hláška "Top up engine oil level" stále tam, tak si vravím čo to sakra, otvorím kapotu a podľa mierky na minime? Prešiel som celý motorový priestor baterkou, nikde ani kvapka oleja, motor je suchý tak mi to na únik neprišlo, jedine čo som si začal poslednú dobu všímať že mi kvapká kondenz z klímy, od kedy ju vo februári plnili, predtým som si to buď nevšimol alebo to nekvapkalo, každopádne je to čistá voda, po oleji ani stopa aby tiekol, mohol sa mi liter oleja za 1200km len tak "vypariť" ? Hľadať problém v tesneniach motora, odniesť to teda pretesniť do servisu? Všimol som si aj vyššej spotreby asi o 0,2L na 100km oproti predošlej priemerke, no pripisoval som to klíme nakoľko je toto leto pekne horúce, alebo karbonizácia? Tankujem ale Shell V-Power 95 od nova, tak som nejak rátal s tým že má v sebe nejaké aditíva, prípadne prejsť na 100 oktan? Čo som si všimol napríklad keď dlhšie stojím s naštartovaným motorom - niekoľko minút tak pri rozbehnutí, či už prudšom alebo kľudnom je za mnou vidieť trochu dymu, dym je bieleho zafarbenia, a deje sa to len ak je auto naštartované v kľude na mieste niekoľko minút, pri bežnej prevádzke hoc to sledujem som si nikdy nevšimol že by za mnou niečo šlo. Za nejaké vaše ďalšie postrehy ohľadom spotreby oleja budem veľmi rád, hoc som sa dočítal že tu chalani používajú hustejší olej, tak som sa zároveň dočítal aby som radšej používal práve ten čo do teraz, len aby interval výmeny nebol 30 tisíc ale taká polovica.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja mám na mojom 306 000 Km.A musím povedat že max.spokojnosť postivá výmena oleja interval 15/17000km-5w30Total.Jazdím na nom do Belgicka a ide ako šíp.Servisné opravy klasika brydy 2x,royvody 1x,Ložiská predné 1x,uchytenie prednej nápravy plus predné tlmiče 1x.Teraz momentálne skončil kompresor klimatizácie a mám pocit že aj kabínoví ventilátor.Inak super.

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Prisvecovanie do zákrut hmlovkami je pri verzii s Full LED svetlami, vtedy sú aj LED hmlovky. Pri allure je to príplatková výbava. Ono to prisvetlovanie hmlovkami mi príde ako taká okrasná prkotinka. Zatial som nevidel ani jedno auto, kde by to reálne niečo pomohlo. Moja 508 tiež rozsvieti hmlovku pri odbáčaní ale efekt je 0,nič. Oveľa lepšie je natáčanie xenónov, ktoré má 508 pred faceliftom, to reálne zlepšuje viditeľnosť. Obávam sa že na 3008 mi to bude chýbať, napriek tomu že som objednal Full LED, lebo tie sú statické, nenatáčajú sa do zákruty čo je škoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen dotaz, toto je nějaký typ předního světlometu do nárazníku s klasickým osvětlením a ne full led světly, už jste to někde viděli , myslíte že to stačí jen prohodit a fungovalo by to či by v tom byl nějaký problém, 

 

 

 

 image.png.f5d49e0f918c40709c66c7b02314478a.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podla mňa do toho pojdu asi xenony, aj keď si niesom úplne istý. Síce by to legálne nebolo ale pre neznalého človeka je to na nerozoznanie od Led svetiel, takže pokiaľ by to neoslňovalo protiidúcich, tak to bude v pohode. Ak by do toho šli normálne halogény, tak ak majú nejakú certifikačnú značku, tak bez problémov. Otázka je, čo si za tie svetlá pýtajú... Ak máš zdroj, odkiaľ to kúpiť tak sem daj link, možme to pozrieť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono pri cene 686€ + dovozné clo a dph  a budeme na sume niekde okolo 850€ a to už je lepšie pri kúpe investovať tých 1200€ a mať original full led. Toto je prerábka evidentne s xenonmi. Svietiť to nemusí zle, otázne je ako je riešené to diaľkové svetlo, ak tam je samostatná xenonová výbojka, tak to je dosť nešťastné riešenie. Diaľkové svetlá sa často zapínajú iba na krátku chvíľu a často sa medzi nimi a stretávačkami prepína a takéto prepínanie by sa výbojke vobec nepáčilo. Úplne iná diskusia by bola potom na tému legálnosti takéhoto svetla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...