Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Střešní nosič?


P607Olda

Recommended Posts

  • O 11 měsíců později...

Nemáte někdo střešní nosič od fi. HAKR či MENABO?
konkrétně tyto:
https://www.nosice-stresni.cz/detail/stresni-nosice-menabo-peugeot-5008-5-dr-mpv-09--1/

https://www.nosice-stresni.cz/detail/stresni-nosice-hakr-peugeot-5008-5-dr-mpv-09--1/

Chtěl bych vidět jak to na autě vypadá.

Nechci kupovat origo "zúžený" a nebo Thule 2x dražší pro občasné použití

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak se mi podařilo sehnat Thulle z druhe ruky.

Chci se zeptat těch co to instalovali - šlo Vám v pohodě udělat zavit tím jejich závitníkem / šroubem? Jsem udělal 2 otočky a závit na šroubu zmizel :-D.

Tak budu muset závitníkem. Je to M6 či jiný?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když jsem závitníkem Thule dělal závit, tak jsem toho šulínka, do kterýho má být nosič uchycen urval, resp. uvolnil a závitník mi v něm zůstal. Ten šulínek se sice zcela neoddělil od střechy, ale mohl se otáčet a byl uvolněnej. V servisu mi to vyměnili asi za talíř. Závitník však v šulínku zůstal nadobro. Ostatní závity jsem tudíž neměl čím udělat, ale nakonec to nevadilo. Šrouby do šulínků šly zašroubovat úplně v pohodě :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Pozerám, že dosť z nás potrebuje voziť 4 bicykle. Neodvážil som jednotlivé komponenty, ale ak ich len orientačne zrátam, tak:

1. Thule Proride 591   4,9 kg (podľa dokumentácie), teda 4 x 4,9 = 19,6 kg

2. Kit Thule 3104         1 kg?

    patka Thule              2 kg?

    tyče                          3 kg?

keďže už k tomu nemám niektoré dokumenty, tak sa chcem opýtať, či ste to niekto všetko prevážili. Toto sú len moje odhady. Ak tomu ale je cca takto, tak pri zostave Thule 3104+753+869 a 4 ks Thule Proride 591 je na streche v tej chvíli cca 25,6 kg a pri nosnosti do 65 kg na strechu je to cca do 40 kg nákladu.Pri 4 bicykloch teda ide o každý gram, lebo prevažne u bicyklov v strednej triede s ALU rámom je hmotnosť cca 13,2 - 14, 5 kg. Znamená to teda, že väčšina z nás 4 bicykle nikdy voziť na streche nebude môcť...

NEMÁTE NIEKTO PRESNE ODVÁŽENÉ komponenty Thule uvedené v bode 1. a 2.?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To teda docela koukám. Tohle prý měla být náhrada MPVček, jsem kdysi někde četl? 806, 807, dokonce i stará 406 combi - dovolené zatížení střechy v TP shodně 100kg, takže i 5 kol by to pobralo, nejen 4. A tohle má jen 65kg? Mmch. na kouli všechny tři shodně dovolené svislé 80kg, takže 20kg nosič + 4x15kg v pohodě... a to i ta 406, která je vlastně o třídu menší. Dneska vybírat auto k užitku a ne jen "dyzajnu" je teda něco.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Na 5008 jsou vždy pevné body a buď jsou tam ty střešní lišty nebo je auto bez nich, ale upevnění je vždy do střechy. Já mám lišty patky Rapid 753 a kit mám 3104. Pokud nemáš na autě lišty, měl bys mít kit 3017. Ale jestli to na obrázku je on podle obrázku nepoznám.

kit 3017 vypadá takto:

https://www.thule.com/cs-cz/cz/roof-rack/fit-kits/kit-3017-fixpoint-xt-_-183017

podle manuálu se to podobá:

https://cdn1.static-tgdp.com/assetloader.axd?pimid=183017&id=183017_506-3017-04&brand=Thule&market=CZ&att=1

Péťa: origoš nekoupí, třeba proto, že má tyče, patky, jen vymění kit. Nebo třeba proto, že origoš je užší a jen nad střechou. No a až vymění auto, zase vymění jen kit...

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám pevné body i uvedený nosič.

Ano přesně takto to vypadá, je to upevnění na pevné body.

Šířka nosiče se dá upravit, pokud si vzpomínám.

Origo je zaoblený a úzký, tento je rovný a široký, tzn. mnohem praktičtější. Např. při převozu nábytku, krabic, anebo vícero jízdních kol. (S koly jsem moc bojoval na 607, kde jsem měl origo úzký, a 4 kola tam vešly jen těžko).

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ahojte, chcem si kupit neoriginal nosich na P5008 s fix bodmi, no pri ziadnom modeli nie je uvedene, ze vhodne na pano strechu. Je tam nejaky rozdiel pri normalnej a panoramatickej streche . ....vsak nosic sa jej nedotyka, alebo v com to spociva???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...