Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Střešní nosič?


P607Olda

Recommended Posts

Klíč je tam nějaká 12 myslím, podívám se o víkendu. Je tam jeden rozměr jak do střechy hříbek, tak na hříbek matka. Je to na 2x zašroubování, je to fakt normální klíč. Ale ten imbus bych raději vozil sebou :roker. Někdo tu kdysi psal, že pod 753xt je málo místa, mezi střechou a tyči, ale nemám ten pocit. A po zkušenosti OldyII jsme koupil místo deklarovaných tyčí 869 (127cm) tyče 862 (135cm). ničemu nevadí, nikam nepřečuhuji a je tam více místa. Aero tyče mám kvůli T drážce, kterou používám, ta v základní tyči není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Jsou ty stříbrné hagusy na 5008 pevné hliníkové, nebo jen okrasné plastové? Ptám se proto, jestli je nějaký rozdíl v uchycení patek střešních nosičů. U mojí střechy mám 4 pevné body, kam musím nosič namontovat. Když jsem měl u předchozího auta klasické hagusy, tak bylo plus-minus jedno, kam je umístím.

Jak to je u P 5008 se stříbrnými lyžinami?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stříbré \"hagusy\" jsou jen ozdobné. řekl bych, že jediné jejich plus je, že vše ze střechy ti nesteče do dveří (možná pak míň přimrzají). Uchycení je v podstatě stejné, ale gumové patky na hagusy a gumové patky na hladkou střechu jsou rozdílné (Thule má dva rozdílné kity). Tipnul bych si, že šroub je stejnej. Patky buď rovné podle střechy nebo vyříznuté podle hagusů. Thule sedí skvěle a vypadá dobře. Na hagusy je Thule Rapit 753xt a 3104 do střechy. Bez hagusů je to kit 3017. Tyč thule uvádí 869 (127cm), já na dobrou radu koupil 862 (135cm). Vzhledově v pohodě, nikam to nečouhá a na tyči je víc místa, zvláště když používáš T drážku.

Tady jsou odkazy:

Odkaz na montáž bez hagusů

Odkaz na montáž s hagusy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odkazy, je to podle toho úplně jednoduché. Montáž ale není 12 klíčem, jak píšeš :

Klíč je tam nějaká 12 myslím, podívám se o víkendu. Je tam jeden rozměr jak do střechy hříbek, tak na hříbek matka. Je to na 2x zašroubování, je to fakt normální klíč. Ale ten imbus bych raději vozil sebou :roker.

Podle toho monážního návodu a obrázků je to fakt na imbus :myslim

[Edited on 6/11/12 09:28 by taťulda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne imbusem se poprvé prořízne díra do toho čudlu, co kouká ze střechy. Pak už ten šroub můžeš zahodit. Montáž se provádí šroubem (na konci je normál klíč, omlouvám se, nepodíval jsem se jestli to je 12), na konci přiděláš patky 753, zase jsou na matku, stejný klíč. imbusem je přidělaná tyč aero k patkám 753. Tam jsem poprvé nastavil vzdálenost patek na tyči, dotáhl a teď už imbus nepotřebuji. Pustup nyní je následující:

vycvaknu ze střechy kryty šroubů

1. zašroubuji šrouby z kitu 3104 do střechy, utáhnu.

2. tyč s patkami (753 + guma z kitu 3104 + úchyt z 3104, pevně spojeno) nasadím na šrouby a utáhnu matku na šrouby z kitu 3104.

3. zamknu kryty na patky 753xt.

4. hotovo

šrouby z 3104 myslí ten, co se našroubuje do střechy (utáhne klíčem) a ka konci je závit, kam se dá matka (utáhne klíčem).

imbus vozím, ale nepotřebuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale koukám, na placatou střechu je to nějak jinak, tam se to dotahuje na prohlubeň v tom šroubu. A je to imbus. Omlouvám se, popisuji svůj praktická postup, mám pseudo \"hagus\", je to jiné.

Ale podle všeho bude možné udělat to, co já, jen to posadit na střechu a dotáhnout imbusem. Z toho, jak na to koukám, na placatou střechu to bude ještě jednodušší a rychlejší. Ale bez imbusu to nepůjde. Upřímně, vozit jeden v autě snad nebude takovej problém...

[upravil dne 6.11.2012 10:42 od Pacho69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale ono to není obtížné, poprvé jsem to dělal cca 25 minut. Teď mám za 15 minut tyče na střeše. Pohoda.

já kupoval tady

pokud máš placatou střechu, tak tyhle patky

i když nebylo skladem, do 10dní jsem měl vše.

Objednával jsem ale jen kit a tyče, patky 753xt jsem již měl (tyče, byly bohužel krátké - kdyby někdo chtěl AERO 860 (108cm), tak levně přenechám, na 5008 jsou fakt malý)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsi to měl objednat z webu, tam je cena 760 za kit (jinak nakonec ti to stejně přijde z pneunej) a když tu cenu mají na webu, tak to za ní chci. Kdyby mi to za ní nedali, tak bych objednal v Praze, třeba omnipuls, neplatil bych dopravu, někdy bych se stavil. Neměl jsi psát, ale rovnou objednat, jako já :aut

1800 za tyč, tak to máš wingbar, já mám jen aero :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže ty máš kit 3104, ten je za 760,-

Pro střechu bez pseudohagusů musí být kit 3017, který je samosvorný pomocí toho imbusu. Ten je dražší.

Tyče jsou Wingbar, prý ty Aerobary jsou už výsluhové. ;) Já mám doma taky ty Aerobary a byl jsem s nimi nadmíru spokojený...... Ale je fakt, že na střeše hučely. Třeba to bude lepší.... uvidíme;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hm, nemyslím, že aero jsou výsluhové, je to je tahání peněz ze spotřebitelů. Co se týče kitů, všechny stojí stejně a je úplně jedno, co je jejich součástí, jestli jeden šroub nebo montrózní 3017.

jinak ať koukám, jak koukám, na webu furt mají, protože všechny kity stojí stejně:

http://www.autocentrumkarvina.cz/thule-kit-3017/

ono totiž na webu autocentra Karviná ještě nepřepsali cenu... :-)

http://www.pneu-nej.cz/thule-kit-3017-2/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:)

Teda jsi s tí

šrouby taky drží. A taky to jde docela rychle.

Někde na diskuzi tu myslím Pe.Tr psal kuriozitku, jak řešili, že si někdo vyšrouboval ze střechy i ten \"čudl\", co je v něm ten šroub. A že navíc byl zespoda na matku, která nebyla zespod přivařená a tak odpadla do čalounění... že si to docela užili... Docela mě to pobavilo (co frantíci nedomysleli) a doufám, že už to \"domysleli\" :myslim. Ale přesto si dávám při šroubování pozor, aby se čudl náhodou nepootočil. Namaloval jsem si na něj čárku :cool:. Ale to se týká jen \"pseudohagusů\".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...