Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Velky problem-rozmer kolies a prihlasenie


KapriQ

Recommended Posts

Uz sa obracam sem,neviem co mam robit,v skratke-mam 2 problemy.Kupil som auto ktore pojdem prihlasit,problem je ten ze mi jebol kamienik do okna a mam tam mesiacik-zajtra povodny majitel ide odhlasit auto.

1.Otazka : co s tym?Ako to riesit,vadi to pri prihlasovani auta?

Druhy problem-kupil som auto s pneu 195/65/r15 a v TP su len 180/70/r14.Cize otazka,vadi to pri prepise auta?Pisal som do Bratislavy do Peugeotu o vydanie potvrdenia na ine alt. pneum. a ti dementi mi odpisali ze mam povoleny len jeden rozmer a fo ten co je v TP! Co mam robit?Som z toho na nervy.Prosim Vas poradte mi :( Dakujem!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak k oknu, keď si to policajt všimne tak to nepríhlasiš (zaleži na akého natrafíš a ako to zoberie ked mu povieš, že si dostal včera kameň). A k Pneu je to podobné ked si to všimne tak ta pošle preč a ked nie tak máš po probléme. Máš jednu vyhodu že je zima a moc sa im okolo áut nechce motať. (A ako poznám PZ tak určite aj u Vás fungujú bočné dvere tak najidealnejšie by bolo ak by si tam niekoho mal a máš to bez obáv a stresu a kludne si mu daj do ového TP napísat aj rozmer ktory požaduješ onito vedia aj ked to niečo stojí, ale tak na cestách za to môžeš platit každy deň):papa:papa:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je platná STK? Pri prihlasovaní kontrolujú len zhodu VIN čísla, prípadne platnosť STK, nekontrolujú, či máš správny rozmer kolies alebo prasknuté sklo.

Dovolím si oponovať že takto by to malo byť ale realita je úplneiná ked sa nudia tak skontrolujú všetko :super:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No na to sklo mu zrejme mozem povedat maximalne ze som dostal kamienik a ze to je,alebo ze to este len pojdem nahlasit poistovni?alebo co lepsie?

Tie gumy,skusim zohnat nejaky certifikat z pneu servisu a mali by to zapisat? .. Alebo ako to inak vymysliet,nemam znameho takze to je problem.

STk je platna ale len do Januara 14-teho.

Hmm?Dakujem..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiež mám skúsenosť že pri prepise policajta zaujímajú iba čísla a skutočnosti v tlačive o prepise ale je to o náhode. Ak si to všimne tak ťa kľudne pošle preč.

S gumami je to horšie. Mám sto chutí povedať \"vymýšľate kraviny a potom plačete\". Nemá pôvodný majiteľ i pôvodné kolesá? Prípadne si zistiť či niektorý kamarát nemá také kolesá a nepožičia na prepis a STK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pridam zkusenost, svara si koupil karu a na technicaku mel maximalne kola 15 a na aute 16 ...

a bazarnik na to, a komu to vadi ??? komu to vadi prosim vas, vsak to uz neni moje auto ... kola nesedi u 80% aut co jezdi po silnici, at je rad, ze je tam ma, nechal jsem je na aute zdarma, mohl jsem klidne za ne chtit 20tisic .... :) ... mel jsem sto chuti mu rozflakat stul ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemas ty nejaku blbost v TP zapisanu? 180/70/14 je podla mna veelmi nestandardny rozmer. resp. ak som hladal gumy takeho rozmeru, nenaslo mi nic :) a okrem toho rozdiel 195/65/15 vs 180/70/14 je 4,4%.

Specification Sidewall Radius Diameter Circumference Revs/km Difference

180/70-14 126mm 304mm 608mm 1909mm 524 0.0%

195/65-15 127mm 317mm 634mm 1993mm 502 4.4%

trosku mi to rozhadzalo, ale da sa z toho nieco vycitat :)

[upravil dne 9/12/10 11:09 Iceman_3]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je platná STK? Pri prihlasovaní kontrolujú len zhodu VIN čísla, prípadne platnosť STK, nekontrolujú, či máš správny rozmer kolies alebo prasknuté sklo.

Ked som kupil auto na jar 2010 z ineho okresu a prehlasoval, tak mi na administrativnej STK kontrolovali okrem VIN, papierov aj rozmery kolies co som mal obute.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ach,prepacte som na mobile.Zapisane mam 185tky.Mam taky mensi plan ako to spravit.pojdem to skusit prihlasit a gumamy co mam cize 195tky,ak si to vsimne skusim ukecat,ak sa nebude dat,da sa u nas v pneu servise vybavit nejaky certifikat o homologizacii inych rozmerov na moje auto,aj som tam uz volal.To je varianta 1.Druha je taka ze ked si to nevsimne,tak ok,zapisem ich neskor.Ak si vsimne sklo,poviem ze sa mi to dnes stalo a uz je nahlaseny aj vinnik a je to v stadiu riesenia?Co vy nato?Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je platná STK? Pri prihlasovaní kontrolujú len zhodu VIN čísla, prípadne platnosť STK, nekontrolujú, či máš správny rozmer kolies alebo prasknuté sklo.

Ked som kupil auto na jar 2010 z ineho okresu a prehlasoval, tak mi na administrativnej STK kontrolovali okrem VIN, papierov aj rozmery kolies co som mal obute.

To už ale nebola administratívna STK :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ach,prepacte som na mobile.Zapisane mam 185tky.Mam taky mensi plan ako to spravit.pojdem to skusit prihlasit a gumamy co mam cize 195tky,ak si to vsimne skusim ukecat,ak sa nebude dat,da sa u nas v pneu servise vybavit nejaky certifikat o homologizacii inych rozmerov na moje auto,aj som tam uz volal.To je varianta 1.Druha je taka ze ked si to nevsimne,tak ok,zapisem ich neskor.Ak si vsimne sklo,poviem ze sa mi to dnes stalo a uz je nahlaseny aj vinnik a je to v stadiu riesenia?Co vy nato?Dik

Pochopil hurá takto to maš najednoduchšie :papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolesa vyriesene!

Neuverite,po cca 6tich vymenenych mailoch som peugeot ukecal ze mam pravdu a ze musia ist aj 195/65/r15!! Vysvetlil som im ze je zachovany polomer kolesa atd a po konzultacii s technikom sa rozhodli ze mi poslu schvalenie!!Uz som isiel auto rozbit a predat od nervou:)a este som sa odvolal nato ako je mozne ze znackovy pneuservis mi vie poskytnut homologizaciu a moj vlastny vyrobca NIE!!!

Tak uz mam aspon o doat lepsiu naladu:)co hovorite?

Este doriesit sklo a hotovo?

Napisal som povodnemu majitelovi nech to nahlasi ze mam aj vinnika-moju mamu?:D sice nenapadne ale to sa nijako neda dokazat ze mi ona nestrelila kamen do okna.

Ked auto odhlasi,a spravim si poistku uz na svoje mwno,je mozne riesit to sklo aj ked auto nebude prihlasene,a pojde to len skrz to ze mam PZP napisane na seba,alebo to je treba riesit s povodnym majitelom

Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...