Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

autom. klima a jeji funkce


dyno

Recommended Posts

zdravim borci !!!

je tu nekdo kdo mi vysvetli jak pouzivat ventilaci (topeni) v aute :myslim dela si to samo co chce kdyz nastavim ECO a teplotu cca25 a nechym auto nejakou dobu stat tak se to samo prehodi na AUTOMAT .... :o takze cvaka spojka na kompresoru nepravidelne zapina a odpina coz je asi v poradku v teplotach pod nulou ale zajimalo by me jesli je lepsi po studenym startu nechat to na AUTO nedo prepnout na EKO ??? budu pouzivat to co rychleji topi :roll

prosim poradte vy skusenejsi dekuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cez zimu pouzivam rezim AUTO bez AC. Obcas teda klimu zapnem, nech sa \"prebehne\" chladivo. Ked si to robi co chce, to znamena, ze sa vyrazne meni vonkajsia teplota. Je to aj niekde popisane, ze ked sa o niekolko x stupnov zmeni vonkajsia teplota, tak sa to prepne na AUTO.

To \"sebaposkodzovanie\" ozubenych koliesok ma az tak netrapi, ked na to existuje opravna sada za 15€. Inak toto sa tyka len dvojzonovej klimatizacie. Ak mas este stary model, tak mozes byt uplne v klude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S kolečky má své zkušenosti i mnoho čtenářů fora.Není to zrovna trvanlivá záležitost-u duální klimatizace.Tlačítko A/C zapnutí,vypnutí mám.Na ,auto, kolečka neustále pracují a tím se(asi nekvalitním materiálem)olamují zuby.Pak záleží na čem zub upadne-buď funguje opravná sada,anebo také ne-to už je dražší problém.J.

[upravil dne 8/12/10 11:17 jaturn]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to DanculD: Asi blba otazka. Ale ako zapnes AUTO bez AC? Mne sa AC da sice vypnut, ale potom tam uz nesvieti AUTO, ale len hodnoty teploty bez zobrazenia rezimu AUTO.

Inac, da sa povedat, ze celorocne mam zapnuty rezim AUTO. Jedine pri krátkych trasach (do cca 5 km) kurenie/klimu nezapinam. Teraz v zime pred vypnutim motora system kurenie/klima vypinam, aby pri naslednom studemom starte ventilaror kurenia zbytocne neodoberal el. energie (aspon si tak myslim, ak nie opravte ma)

Vdaka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty kolecka predpokladam ze odchazej u dvouzonovy klimy :myslim mam starsi model 307sw ale neni mi jasny jak si to v rezimu AUTO ridi klapky ofukovani kam to fouka? (neni v tom rezimu zobrazeno :( ) kdyz macknu na tlacito kam to ma foukat tak AUTO zmizi ..... (jen napis pro upresneni :D ) AUTO mi bez A/C nefunguje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cez zimu pouzivam rezim AUTO bez AC. Obcas teda klimu zapnem, nech sa \"prebehne\" chladivo. Ked si to robi co chce, to znamena, ze sa vyrazne meni vonkajsia teplota. Je to aj niekde popisane, ze ked sa o niekolko x stupnov zmeni vonkajsia teplota, tak sa to prepne na AUTO.

To \"sebaposkodzovanie\" ozubenych koliesok ma az tak netrapi, ked na to existuje opravna sada za 15€. Inak toto sa tyka len dvojzonovej klimatizacie. Ak mas este stary model, tak mozes byt uplne v klude.

Kde sa ta sada da kupit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to DanculD: Asi blba otazka. Ale ako zapnes AUTO bez AC? Mne sa AC da sice vypnut, ale potom tam uz nesvieti AUTO, ale len hodnoty teploty bez zobrazenia rezimu AUTO.

Inac, da sa povedat, ze celorocne mam zapnuty rezim AUTO. Jedine pri krátkych trasach (do cca 5 km) kurenie/klimu nezapinam. Teraz v zime pred vypnutim motora system kurenie/klima vypinam, aby pri naslednom studemom starte ventilaror kurenia zbytocne neodoberal el. energie (aspon si tak myslim, ak nie opravte ma)

Vdaka.

To nevadi, ze nesvieti AUTO. Stale to funguje automaticky akurat nechladi/neklimuje. Takze funguje to, ze ked sa trochu ohreje motor, tak zacne zvysovat rychlost ventilatora, menit rozlozenie vzduchu -> najskor okno, potom pol na pol na ludi a potom aj na nohy. Akonahle \"sahnes\" na ovladanie rychlosti ventilatora alebo kam to ma fukat, tak uz mas iba manual.

[upravil dne 8.12.10 18:28 DanculD]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...