Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zadní ventilace - nejde


JIRA76

Recommended Posts

Tak jsem došel do garáže a vyzkoušel jsem funkčnost. Jak v automatice, tak i v ručním ovládání mi větráky dozadu fungují a když na zadním sloupku z polohy Auto dám na +, tak to fouká podstatně více.

A v každém režimu, myslím směrování vzduchu? To si skoušel?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

POdle mě je to takové hodně laciné řešení. Myslím celý systém zadní regulace. Už jen to že v návodě není ani zmínka o tom jak to ovládat a co vlastně symboly na ovladači znamenají je podivné. Nevíš ani zda se tím plus a mínus reguluje teplota (což by bylo určitě lepší) protože foukání se dá reagovat přivřením zavírací klapky. V každém případě jsou rozdíly mezi plus, mínus a nebo auto či nula skoro neznatelné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pojistky pro ty ventilátory tam podle návodu jsou a pozice je číslo 18. Jen ta moje pěžotí neúroda končí tuším 14. A podle nákresu je to úplně jinší. Zkoušel jsem to ve všech režimech,ventilátor mám i rozkrytovaný abych viděl zda něco tvoří a ...nic. Vše jen honí hlavní a to dozadu je jen vánek.Ale jen vánek... Je to opravdu nějak laciné ale jak to rozhýbat když už to tam mám nevím....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

POdle mě je to takové hodně laciné řešení. Myslím celý systém zadní regulace. Už jen to že v návodě není ani zmínka o tom jak to ovládat a co vlastně symboly na ovladači znamenají je podivné. Nevíš ani zda se tím plus a mínus reguluje teplota (což by bylo určitě lepší) protože foukání se dá reagovat přivřením zavírací klapky. V každém případě jsou rozdíly mezi plus, mínus a nebo auto či nula skoro neznatelné.

Je to jenom na intenzitu foukání. To samé má přece Espace.Vzadu nastavuješ jenom intenzitu, ne teplotu. Když jsem to dával na + tak to foukalo docela dost. Jasné je že musíš mít vpředu zapnuté rear a pak reguluješ foukání vzadu, 0 = vypnuto, Auto= dle automatiky, + = větší průvan, - = menší. Asi nic složité natom není :D:myslim Dle mně máme jenom dvouzónovou klimu + možnost nastavení foukání vzadu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pojistky pro ty ventilátory tam podle návodu jsou a pozice je číslo 18. Jen ta moje pěžotí neúroda končí tuším 14. A podle nákresu je to úplně jinší. Zkoušel jsem to ve všech režimech,ventilátor mám i rozkrytovaný abych viděl zda něco tvoří a ...nic. Vše jen honí hlavní a to dozadu je jen vánek.Ale jen vánek... Je to opravdu nějak laciné ale jak to rozhýbat když už to tam mám nevím....

Hm, tak to nevím. Mně to fungovalo normálně jak píšu. Dnes nevím, musím vyzkoušet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já ti mám pocit, že mi to také vlastně nefouká pomocí těch posilovacích ventilátorů. Ale jen tím hlavním.

jj Espace to má stejně, ale jiná auta když uvádí 4 zonovou klimu tak to mají jinak. Ale je také nutno jim přiznat že tam mají další chladící výměníky u těch dveří takže když to má chladit tak to chladí lépe než když to má topit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže ty pomocné ventilátory jsou ve sloupcích u nohou řidiče a spolujezdce?

Dnes jsem to ladil, ale nefouká to skoro vůbec, takže ventilátory asi neběží. Máte někdo schema nebo alespoň kde hledat ty pojistky a která to je?

tak já se na to vykašlu. Dva dny běhám okolom auta a dnes jsem nastartoval,sáhl na ventilátorek (pomocný) a on lehce fičel... Včera jsem tahal za konektory,jestli to pomohlo... nevím... Ale žije to svým životem,záleží na nastavení a teplotě vozu! Zmáčkl jsem \"AUTO\" na panelu a v zádu se pak dalo regulovat. Jak se auto zahřálo už to buď šlo a nebo nešlo

[upravil dne 9/12/10 05:37 JIRA76]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže ty pomocné ventilátory jsou ve sloupcích u nohou řidiče a spolujezdce?

Dnes jsem to ladil, ale nefouká to skoro vůbec, takže ventilátory asi neběží. Máte někdo schema nebo alespoň kde hledat ty pojistky a která to je?

tak já se na to vykašlu. Dva dny běhám okolom auta a dnes jsem nastartoval,sáhl na ventilátorek (pomocný) a on lehce fičel... Včera jsem tahal za konektory,jestli to pomohlo... nevím... Ale žije to svým životem,záleží na nastavení a teplotě vozu! Zmáčkl jsem \"AUTO\" na panelu a v zádu se pak dalo regulovat. Jak se auto zahřálo už to buď šlo a nebo nešlo

[upravil dne 9/12/10 05:37 JIRA76]

TAky si myslím že to asi tak nějak funguje :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to topení funguje celkově dost omezeně. Zastánci Peugeota mě asi ukamenují.ˇPopíšu modelovou situaci jak by měla a jak funguje topení.

V autě je 8 st, já si nastavím auto a teplota 21 st. Ale auto topí nějak středně a i když se voda zahřívá, fouká stále stejně. Když ale přidám nastavenou teplotu třeba na 27 st, tak bez ohledu na to jak horký vzduch jde z otvorů začne ventilátor víc funět. Při zadání auto prostě točí nějaké střední otáčky bez ohledu na teplotu vody.

Oproti tomu u vyspělých aut (třeba i u Renaultu ) to funguje tak, že i když nastavím 27 tak dokud se voda neohřeje tak funí velmi málo (kromě režimu čistý výhled) a když se voda nahřeje tek začne funět hodně dokud nedosáhne dané teploty a to bez ohledu zda je nastaveno 21 nebo 26 st. Takže není potřeba jako u P dávat na počátku 27 st, ale je možné nechat stále oněch 21 a auto je vyhřáto za stejnou dobu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi se musí nejdřív zahřát motor a pak topení. Měl jsem espace (tak jako ty) a můžu porovnávat. No mně to přijde že to funguje stejně. Ale teď mám benzín, takže to topí \"skoro\" hned. Takže neřeším. Jedině mi vadí že po nějaké době, když mám zaplé auto (bez klimatizace) , tak to po určité době strašně moc topí a funí (např. při 22 C), musím ubrat teplotu. Když ale mám taky zaplou klímu, tak to jede normálně.:myslim Hm, no je to automatika no. Hold.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Renaultu to fingovalo tak, že bez ohledu na nastavenou teplotu to topilo a funělo naplno dokud to nedosáhlo té teploty a pak to zvolnilo, tady jsou otáčky ventilátoru přímo úměrné nastavené teplotě. Čím nastavím víc stupúňů tím víc to funí bez ohledu na to zda teplo nebo ještě chlad. Stejně tak v létě, tam zase stoupalo funění podle výkonu klimatizace dokud se nevychladilo na danou teplotu, tady to jede nějakým střídním proudem stále.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Renaultu to fingovalo tak, že bez ohledu na nastavenou teplotu to topilo a funělo naplno dokud to nedosáhlo té teploty a pak to zvolnilo, tady jsou otáčky ventilátoru přímo úměrné nastavené teplotě. Čím nastavím víc stupúňů tím víc to funí bez ohledu na to zda teplo nebo ještě chlad. Stejně tak v létě, tam zase stoupalo funění podle výkonu klimatizace dokud se nevychladilo na danou teplotu, tady to jede nějakým střídním proudem stále.

Tak nevím. Proste mne na C8, to de stejně jak na Espacu. Nastartuji, nefouká, motor se zahřeje a začne zvyšovat foukání až naplno, vyhřeje a pak přestane foukat naplno, jenom udržuje nastavenou teplotu. NA espacu to krásně ukazuje čárkami na kolik de větrák a taky to jestli je v provozu klima nebo ne. Ju a dotaz mimo téma. Máš při auto zapnutý čudl klimatizace? Nebo zapínáš klimu dle potřeby a taky při mínusové teplotě?:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě než ti odpovím. Snadno to vyzkoušíš tím že když začne nějak foukat ještě slabě a studeně na nastavenou teplotu 21 a nastavíš na 27, tak ventilátor i když vzduch je stejně studený začne běžet na vyšší otáčky, což je nesmysl. U Renaulto i když jsme cvičil s teplotou tak prostě foukal podl eteploty vzduchu a požadovaného nastavení.

Jak zmáčknu auto tak se vždy čutl rozsvítí, ale pokud nepotřebuji odmlžovat tak ho hned vypnu. Zda ale běží stále či ne to nevím. Zase opět Renault to měl jasně dané. Bez klimatizace a když s tak ukazoval kdy běží a kdy ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě než ti odpovím. Snadno to vyzkoušíš tím že když začne nějak foukat ještě slabě a studeně na nastavenou teplotu 21 a nastavíš na 27, tak ventilátor i když vzduch je stejně studený začne běžet na vyšší otáčky, což je nesmysl. U Renaulto i když jsme cvičil s teplotou tak prostě foukal podl eteploty vzduchu a požadovaného nastavení.

Jak zmáčknu auto tak se vždy čutl rozsvítí, ale pokud nepotřebuji odmlžovat tak ho hned vypnu. Zda ale běží stále či ne to nevím. Zase opět Renault to měl jasně dané. Bez klimatizace a když s tak ukazoval kdy běží a kdy ne.

Tak to musím vyzkoušet s tou teplotou. JE pravda, že jsem to neřešil, kým jsem odhrabal auto , nebo oškrabal od mrazu, tak již topilo. A na zadní výdechy juknu o víkendu jak mi to funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevim mě to maká normálně stejně jako to má TANGO C8 a samo si to reguluje ze kterejch mřížek to má funět.

Nemá smysl to dávat na 27 já tam mam nastaveno 23,5 a maká to bez problémů

JJ a většinou na přední okno a na nohy. Proto asi de méně vzduchu na zadní fukare. Nic jiné stím nedělám , jenom vypínám nebo zapínám klímu.

A asi proto že máme stejné vozítko :D

[upravil dne 9/12/10 14:19 Tango C8]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...