Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tempomat vs tachometer zobrazenie rychlosti


gaj1182

Recommended Posts

Zdravim spolok peugeotakov

Mam na vas takuto otazku (ani nie problem)

pri nastavenom tempomate na 60 ma tachometer 64-65

pri tempomate na 100 tachometer medzi 105 a 110

pri tempomate na 130 tachometer okolo 140.

Zo zaciatku mi to ukazovalo spravne, toto sa mi zacalo diat poslednu dobu, cca mesiac.

Je mozne to nejako doladit?

Nejak mi to velmi nevadi, pokial ukazuje viac, aspon pokuty nehrozia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto som si vsimol aj ja a moj nazor je nasledovny:

Tachometer vzdy ukazuje viac ako je skutocna rychlost napriklad podla GPS, alebo podla riadiacej jednotky. Vyrobca to proste tak umyselne nastavuje kvoli bezpecnosti. Maju to tak vsetky automobilky. To ze ukazuje niekomu tacho presne je iba vecou nahody, alebo to ze si to dal niekto skorigovat pocitacom.

Co sa tyka pneumatik tak tie nemozu sposobit rozdiel medzi ukazatelom rychlomera a skutocnou rychlostou RJ, ovplyvnuju vsak vysledny udaj ktory auto poskytuje. inak povedane rozdiel medzi RJ a tacho pneu nesposobia, maju vsak za nasledok nepresnost poskytnutych udajov uzivatelovi (rychlost, spotreba, dojazd a pod.).

Tiez by som uvital ci je mozne nastavit presne ukazovanie rychlosti na tacho podla RJ, reps. podla skutocnosti (GPS a pod.).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na diagnostike sa to da nastavit, myslim len +-3km. Ono zasek porovnavat rychlost podla GPS tiez nie je to prave orechove, aspon co sa tyka komercnych navigacii. Pri GPS hodne zalezi ako sa meni nadmorska vyska, rychlost primaca, velkost signalu,....

Len tak ma napada, nehral sa niekto s pristrojovkou? Mam na mysli menil podsvietenie, alebo nieco take?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na diagnostike sa to da nastavit, myslim len +-3km. Ono zasek porovnavat rychlost podla GPS tiez nie je to prave orechove, aspon co sa tyka komercnych navigacii. Pri GPS hodne zalezi ako sa meni nadmorska vyska, rychlost primaca, velkost signalu,....

Len tak ma napada, nehral sa niekto s pristrojovkou? Mam na mysli menil podsvietenie, alebo nieco take?

To by si musel padať voľným pádom aby ti nadmorská výška resp. jej zmena skreslila skutočnú rýchlosť auta. Čo sa týka ostatných parametrov, ktoré môžu ovlyvniť rýchlosť poskytovanú navigáciou - ak v rozpätí najakého času ukazovala navigácia polohu, ktorá zodpovedala skutočnosti, potom aj ňou udávaná rýchlosť je \"presná\" v tom časovom úseku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...