Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

2,1td vynechává


Lord Back

Recommended Posts

já jsem přišel na vadné ložisko altíku jednoduše, ALE MUSÍŠ BÝT VELMI, VELMI OPATRNÝ!

Vzal jsem dva dlouhý nástavce na golu (možno i trhák), dal je dohromady, jednu stranu přiložíš na hřídel ne na řemenici, na altík, klimu, atd. a druhou na ucho, jestli mi rozumíš. Prostě si to oposloucháš. Ty volný převalující kuličky v tom byly krásně slyšet. Altík se zrepásnul a bylo \"ticho\".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak u tohohle motoru, ale u HDI je sundání řemenu otázka asi 5 ti minut a hned uslyšíš jeslti to zmizelo- jde to snadno shora. Pak si rukou zkontroluješ kladky ( jeslti jsou tiché, jdou hladce a nemají vůli ... ) U altíku máš volnoběžku nebo jen řemenici? Volnoběžka se ráda zasekne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to nevím jestli je tam volnoběžka jinak tomu rozumím jak to myslíš s tím odposlechem takhle jsem jednou odposlouchával vodní čerpadlo u rodičů na báráku je to dobrej nápad akorát asi na tohle budu muset počkat až mi to začne zase dělat jelikož se nějak srovnal a přestal to dělat dneska můžu tak maximálně zjistit jak je na tom palivo jestli dělá bublinky a změřit volty jak to maká.

To jsem se chtěl ještě zeptat na kompresor, dělá se u něj nějaká údržba? já jenom že jsem viděl na netu že se do něj prodává olej, dá se zkontrolovat? jestli je ho tam dost jelikož mam na něm tu a tam kapku červeného oleje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teď jsem jel do města tak jsem nažhavil nastartuju a motor už jen na tři a furt asi po minutě dejmu se chytil i ten poslední asi kákla svíčka to je radost na autě 3 metráky sněhu a to mam ject do vyhřáté garáže to dělat to bude potopa a v tom když to šlo jen na ty tři tak to drnčelo furt já se asi zblázním proč se vždycky něco vysere když je takhle hnusně. No bohužel musím jít řešit teď ty svíčky rovnou při tom zkusím najít to drnčení odkud to jde

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem proměřil všechny svíčky jedna neměla vůbec žádnej odpor a jedna ho měla asi 10ti násobnej tak jsem je vyndal a ani jedna neprdla dokonce u tý co měla ten velkej odpor tak mi přehořel zkoušecí drát a svíčka byla furt studená, tak bacha na zkoušení svíček jen tím jestli vodí, mě vodila ale stejně nešla svině jedna a to drnčení jsem nemohl hledat jelikož to zase nedělal akorát jsem změřil to napětí tak když nebylo nastartováno tak tam bylo 12,35volt a když jsem nastartoval tak tam bylo 14,38volt a když jsem přidal tak tam bylo 14,44volt tak si myslím že je to ok akorát s tím drnčením asi budu muset počkat až to klekne jelikož to nemůžu ani dát do servisu když jim to nemůžu ani ukázat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak byl chvilku pokoj a už začal každý ráno chytne super dvě tři vteřiny jde na 4 a pak začne sekat vynechávat houpat atd. asi tak 15 vteřin a pak se srovná ale to drnčení už tam slyšet není když mu přidam plyn tak jde normálně hned uberu tak zase chvilku jde a začne to dělat zas a když ho necham minutu běžet tak už to neudělá bublinky tam nejsou svíčky jsou nový tak podle mě zbývá už jen vstřik nebo nějaká ta propojovací hadička mezi nimi jinak už fakt nevím nebo je fakt v loji čerpadlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dneska když jsem to nastartoval v práci stál asi 9 hodin a šel jako americká kára a ten rachot chudák motor ale byla cejtit nespálená nafta takže si myslím že odešla další žhavička jinak jsem naposledy natankoval na Přimdě u Benziny a je pravda že nikdy před tím jsem tam netankoval a dokonce jsem tam nedal ani vif zrovna jsem ho neměl u sebe tak jsem ho tam nedal. Jinak jsem dneska z prdele zavolal do peugeota že bych chtěl nové čerpadlo a docela jsem jeho i sebe dobře pobavil nové stojí 78913kč a kdybych se ponížil jen na repasi kterou by mi udělali přímo v Peugeotu ve francii tak bych dal jen 55235kč výměnou za to moje samozřejmě takže jestli to bude čerpadlem tak si rači koupím za 80000kč HDI a bude tu docela dost náhradních dilu pro všechny jelikož je tam všechno docela redy to bude prdel co.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měnil jsem dvě měly moc velký odpor, při zkoušce na baterce mi přehořel drát u jedný a ta druhá nadělala vůbec nic ani zkrat jako ta první jinak tamty dvě žhavily jako víno. Ale dneska jsem to opět rozebral a svíčky byly ok, tak jsem hledal dál, našel jsem akorát volnou hadičku co je od vstřiků do čerpadla ta gumová jako by přepadová ta byla jen tak volně nastrčená že šla sundat snad i pohledem tak jsem tam dal sponu, a na filtru je hned u přívodu od pumpicky taková bílá asi zátka z boku toho filtru směrem k čerpadlu tak tam mi prolínala nafta tak jsem to odmastil a zalepil silikonem sice to asi nebyl ten nejlepší nápad ale na vyzkoušení to bude stačit. Jinak když jsem měřil volty na žhavení tak na svíčkách bylo jen 10,04volt a v tu samou chvíli bylo na baterce 11,8volt tak kdoví jestli není taky problém zde mam doma v oktě úplně novou baterku tak jí tam zkusím vrazit jestli to opravdu není v tom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...