Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Nepríjemný hluk v kabíne


loque

Recommended Posts

Zdravím

Už dlho ma trápi velmi nepríjemný hluk, ktorý sa prenáša od motora do vnútra kabíny. Začalo to pri výmene jedného silentbloku motora, hned som sa na to bol informovať v servise a vraj sa to musí ešte rozjazdiť :myslim no neviem, rozjazďujem to už cca 2 roky od tej výmeny a už mi to poriadne lezie na nervy. Hluk sa prejavuje najmä v rozpätí 1500-2000 otáčok a to tým viac čím viac je auto zaťažené (viac osôb). Je to mimoriadne nepríjemné. Keď cestujem sám, vyriešim to hlasnejšou hudbou ale pri viacerých osobách to moc neprichádza do úvahy :D Chcem sa spýtať, či sa mohla stať nejaká chyba pri tej výmene alebo či je rozdiel v kvalite silentblokov od rôznych výrobcov. Ak treba, dám ich vymeniť, len mi poradťe prosím akú značku zvoliť, ak je na výber alebo čo vyskúšať pred výmenou :( Predtým bol ten silentblok vraj úplne v háji, bol odtrhnutý ale auto bolo príjemne tiché vo vnútri (napr. v porovnaní s TDi motormi od vw). Myslím že sa jednalo o spodný silentblok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No faktúru nemám, nakoľko mi to robili \"známi\" a bez dokladu mám lepšiu cenu :mad: Môžem skúsiť čo-to odfotiť, pokiaľ mi dáte radu čo mám odfotiť a hodím to sem, ak sa to dá na základe toho posúdiť, či je zle namontovaný. Tiež mám pocit že čím je chladnejšie, tým viac to hučí vo vnútri.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vitej v klubu ... uz jsem tu psal nekolikrat, ze mam ten samy problem, taky uz s tim dva roky jezdim a nikdo na nic neprisel ...

mi to delalo ihned po vymene silentbloku, dali mi tam febi, v jinem servisu mi rekli, ze febi byvaji hodne tvrde, originaly jsou pry od sasic, tak tam prdli sasic, trochu se to zlepsilo, ale hluk v kabine je porad ... uz mi to prolezali vsude mozne a zkouseli spoustu variant a furt nic ...

[upravil dne 6/12/10 13:51 BV406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Mám ten istý problém (406 80kw), nepríjemný hluk prenikajúci do kabíny auta a už tiež ma to dosť serie.:grr Brat ma starší seat toledo 1,9 TDi, uchytenie motora ma úplne rozbité, klepe sa celá palubovka aj volant na voľnobeh, no za jazdy mu to ide tichúčko oproti mne,len mu to sviští. Sa cítim ako keby som nemal HDi , ale obyčajný D čo už má zasebou aspoň 500000km. Akurát mám utrhnutý horný silentblok, som nedávno všimol, no nemyslel som žeby to spôsobovalo ten hluk. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

no dnes som vymenil spodny silentblok motora( akceleracny) auto ked ho vypnem uz nevydava neprijemny zvuk, no ked ho nastartujem a je na volnobeh tak sa prenasaju vybracie do kabiny, ak pridam tak sa to strati? moze to byt ze som nejako zle otocil silentblok?? nevidel som ako tam bol stary, lebo bol cely odtrhnuty a ked som daval dole tan drziak tak vypadol. alebo treba rozjazdit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...