Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

2.0HDi - Trasenie motora + kontrolka


Vlado-77

Recommended Posts

Zdravim, tak mam za sebou prvu nehodu. Na zladovatelej krizovatke pri 10km/h typek predomnou zrazu zastal a ja som ho drbol lavou prednou castou. Vyzeralo to ze svetla sa pri naraze pohli trochu dovnutra lebo naraznik je len oskriabany. Nemile prekvapenie som mal ked som s tym isiel domov. Pri startovani sa objavila kotrolka ako je na \"vodu v naftovom filitri\" ale trochu ina sa mi zdala.Zasvietila na chvilu. Nenasiel som taku v papieroch. Ked som presiel asi 5km zacalo nieco hucat a triast. Myslel som ze koleso ale ked som zastal tak to robilo dalej. Skratka motor hucal a triasol. Po vypnuti a nastartovani (uz bez klimy) nebola ani kontrolka a zvysnych 3km som dosiel na parkovisko domov. Teraz auto stoji na parkingu a ja vytraseny ziadam o radu. Problem je ze som v Polsku a nerad by som to daval robit miestnym\"odbornikom\". Ale autorizak a Diagnostiku asi pojdem v pondelok urobit. Sorry za dlhu story ale chcel som podat presny opis udalosti. Prosim poradte, ak ma niekto sajnu co by to mohlo byt a co ocakavat. Prejdem s tymm 500km na SK? Vopred vsetkym dakujem. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neviem aky ma filter 407,ale ja mam vypustnu skrutku na nom.Skus ak mas aj ty odpustit z neho vodu,možno to je len tým...

Dikes. Toto presne mi radil aj kolega poliak co so mnou byva. Ucil sa za mechanika. Hovoril ze to treba skusit ako prve a hlavne zistit ci tam taka skrutka je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt dik za rady. Dufam ze to bude len to ako pisete. Uz som sa ukludnil trochu. Stal som tam dnes fakt vytraseny jak maly chlapec a 5min sa ospravedlnoval tomu blbeckoovi predo mnou a potom 20minut ospravedlnovania mojej striebornej laske a slubovanie ze jej kupim novy naraznik. :D Zajtra to teda skusim s tym filtrom a ceknem aj vrtulu. ale aj tak asi nevydrzim a pojdem do autorizaku nech mi pichnu na dia. chcem s tym prejst na SK, kvoli poistovni. Este ma aj polski fizli zjebali ze mam staru poistku a musel som za sposobenie nehody zaplatit 250 zlotych. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze bol som vcera tu v polsku v autorizaku a dal som na dia a pozriet ten filter. dohodol som sa s nimi ze budem pri aute cely cas s mechanikom. Povedali mi ze (potvrdili mi to aj z autorizaku v Presove kam som volal hodku pred tym ako som isiel do toho v polsku - nic som nenechal na nahodu :D) ze to mohla urobit voda v palive, kedze tak sa motor pritom chova. Takze dobre ze som ho zhasol a nenechal bezat. Tu akurat podotknem ze tankujem len V-Power Diesel na Shell a dva krat Ultimate Diesel na BP. Ale nevyjadrujem sa ku kvalite, lebo tankoval som full pred 2 tyzdnami ked boli plusove teploty a nedolievam VIF. Takze k veci. S filtra odpojil hadicku (tu co je najnizsie na filtri) a odpustal do nadobky. Fakt tam bolo trochu vody a bordeliku. Potom sa trochu trapili kym s tou pumpickou na filtri natahali palivo spat aby auto chytlo. Nechali ho chvilu bezat aby sa odvzdusnilo. DIAG: vsetko OK a ciste. Dokonca nebol ani zaznam o tom ze sa mi rozsvietila kontrolka vody vo filtri na dve sekundy takze nebolo co mazat. Chybu vyhodilo len radio a snimac vlhkosti na klime ale to vraj neriesia lebo su to vraj chronicke chyby ktore stale ukazuje na mnoho 407mach. (pred pol rokom mi to iste povedali o chybe na radiu na dia na slovensku). Zatial vsetko OK. klop klop :D . Tak teraz ma caka 500km na SK a poistovna. Vyzera ze budem mat dalsi naraznik na predaj :aut Sorry za dlhu story ale chcel som dat co najviac info. Snad helpne inym.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...