Jump to content

Budiky/Cidlo Peug.406 /rv96

KapriQ
 Share

Recommended Posts

Zdravim,

Prosim Vas pekne,som zaciatocnik,kupil som 406 rv 1996 1.8 16V ... A mam palubovku s Hodinkami namiesot otackomera.

Prva otazka : Teraz mi palubovka blbne - tj. ukazuje zle stav paliva, ked po nej pobucham sem tam sa rucicka rozhybe ale zase padne na nulu... Tak isto tachac - ked buchnem ide, alebo ked sa zohreje motor. Mozno studene spoje?!??Alebo cim to je ?

Druha otazka : chcem to kazdopadne riesit kupou novej palubovky ci uz upravenej s budikami, rozhodne tam chcem mat otackomer ... nasiel som na nete jednu palubovku, je tam pisane ze je tam jeden konektor, 406tka ma jeden napajaci konektor do palubovky ?

Je na mojej 406tke cidlo otacok vyvedene do palubovky aby som ho mohol bez problemov pripojit ?

Jednoducho chcem tam dat novu pristrojovku aby to vsetko islo, ak niekto mate doma, kludne kupim aj z CR,mam tam rodinu,tak kludne na dobierku alebo ako sa da.

Inak toto je ta palubovka co som nasiel,nie je to z novsej 406tky?Lebo ja mam rucicku paliva v lavom dolnom rohu a nie v strede ? Islo by tam teda osadit aj toto ? -> http://www.bazos.sk/obr/1/658/5704658.jpg

Dakujem pekne za pomoc a rady. SOm zufaly...

Až do roku 99 byli palubovky zaměnitelný, pokud má kilometrovník v tachometru a stejný konektory tak ti tam pujde, z nového modelu má kilometrovník samostaně uprostřed a má jiný konektory, ta tam už dát nejde

Pokud je to z 97, tak by tam jit měla bezproblemu, hlavně musí být z benzina, z diesela by byl otačkoměr nanic

[upravil dne 4/12/10 20:22 Radek Hurvajz]

u 2.1TD to bude chyba v prevodniku rychlosti, je to cerna krabicka (ted nevim jestli pod volantem nebo za kastlikem spolujezdce) s bilym lemem, tady na klubu byly i fotky, odchazi tam nejaky soucastky, mel jsem k tomu nejakej postup na opravu, zkusim se mrknout do mailu

Zdravim, vlastnim Peugeot 406 1.9TD r.v.96 už 10 let a až do těd jsem si myslel, že by se muselo dodělat nějaké čidlo kvůli tomu otáčkoměru. Tak bych se chtěl zeptat zda by to šlo vyměnit i na mojí 406ku? Jestli by taky stačilo prohodit palubovku?

moc dík za odpověď

Tak to jsi mě moc potěšil. Kamarád mi totiž řikal, že bych musel dodělat čidlo kvůli tomu otáčkoměru. Ještě bych se chtěl zeptat, kdybych koupil budíky i s teplotou oleje kterou ted nemám, je těžké to dodělat?