Jump to content

URGENTNI!!!!! asi zamzla nafta nebo neco jineho????-Vyřešeno uz to rozmrzlo a jezdi

Guest joda406
 Share

Recommended Posts

Guest joda406

Zdravim potřebuji rychlou odpovedi dnes jsem normalne nastartoval a asi po 3km se mi rozsvitila kontrolka motoru ta žluta s kačkem uprostřek a vubec nešel přidat plyn když jsem chtel přidat tak byla diry vubec to nereagovalo a začolo to škubat když jsem vyřadil tak kontrolka zhasla a když jsem zařadil tak se rozsvitila a to same jo a vic jak 2000 otaček jsem z toho nedostal když jsem se takto dobelhal do prace cca 15km tak jsem otevřel kapotu a motor se rozvibroval 2x škitnul a chcipnul a uz nešel nastartovat. tak jsem zkusil zmačknou ten balonek na naftu a zustal zmačknutej uz se nanafouzk zpet.jake muzou byt přičiny ja si myslym že to je zamrzlou naftou ale aditiva jsem tam nalil tak nevim a jeste me napadlo jesli nemuzou byt ucpany trubičky od nadrže ale fakt nevim co stim muze byt poradte diky

[upravil dne 6/12/10 19:10 joda406]

Na 90% zamrzla nafta v trubičce, takže do tepla a nechat rozmrznout, pak natankovat kvalitní zimní naftu, ono je možný že pokud jsi tam měl ještě letní od nějaký pumpy tak aditiva nestačili

Kvalitní nafta... to mi něco připomnělo. V pátek jedu, v nádrži nic, zastavím na Shellce a na naftě nějakej papír, přejedu k vedlejšímu a zase papír, koukám, že ke mně jde paní a říká \"... nějak nám to asi zamrzlo, tak říkám děkuju jak by to asi dopadlo kdybych to u Vás včera natankoval...\" :D

Jinak filtr měním vždycky před zimou ( cca po 40 tis. )

[upravil dne 4/12/10 10:30 koblih69]

Predminulou zimu mi zamrzla nafta z OMV resp. OMV Alpine Diesel pri -10° C

takze shellka bude to same... u benziny se mi to ani jendou nestalo.... ani kdyz sem nepridal aditiva... ale vzhledem k tomu ze auto je praci tka to radsi za par kacek koupim VIF a neresim zamrzlou naftu... Dneska rano -21°C a na zkousku sem zkusil kombajna s VIF a naftou od Benziny a no problem.

dovolim se vnest trochu svetla do toho jak je to s tou naftou ....

vsechny rafinerie, ktere dodavaji naftu do libovolne znacky cerpaci stanice prestavaji v prvni polovine rijna vyrabet letni naftu a zacinaji vyrabet naftu zimni, takze ted na zacatku prosince natankovat do auta u cerpaci stanice letni naftu je prakticky nemozne .... a pokud by se tak stalo, znamenalo by to, ze cerpaci stanice neni schopna vyprazdnit sve nadrze za dva mesice, coz se mozna muze stat u nejake privatni pumpy nekde na statku, ale v zadnem pripade ne u shell, omv, aral, jet, luk oil a podobne .... protoze tyhlety znacky by pumpu, ktera se nedokaze vyprazdnit za dva mesice, pro tezkou ztratovost zavrely uz po mesici :) .... nicmene stejne jako v nasich autech i tankovaci pistole ma palivovy filtr a pokud se nemeni, stejne jako v aute, tak za tehle extremnich teplot proste parafin tuhne na kazdem zanesenem sitku :)

[upravil dne 4.12.2010 19:24 bure_406]

No ono když už se v tom rejpáme tak v říjnu sice přestávají vyrábět letní naftu, ale vyrábí tzv. přechodovou s filtrovatelností do -10 ( Třída D ), přechod na zimní ( třída F ) zase nějakou dobu trvá, ale k 1.12 by měla být všude až do 31.2.

dovolim se vnest trochu svetla do toho jak je to s tou naftou ....

vsechny rafinerie, ktere dodavaji naftu do libovolne znacky cerpaci stanice prestavaji v prvni polovine rijna vyrabet letni naftu a zacinaji vyrabet naftu zimni, takze ted na zacatku prosince natankovat do auta u cerpaci stanice letni naftu je prakticky nemozne .... a pokud by se tak stalo, znamenalo by to, ze cerpaci stanice neni schopna vyprazdnit sve nadrze za dva mesice, coz se mozna muze stat u nejake privatni pumpy nekde na statku, ale v zadnem pripade ne u shell, omv, aral, jet, luk oil a podobne .... protoze tyhlety znacky by pumpu, ktera se nedokaze vyprazdnit za dva mesice, pro tezkou ztratovost zavrely uz po mesici :) .... nicmene stejne jako v nasich autech i tankovaci pistole ma palivovy filtr a pokud se nemeni, stejne jako v aute, tak za tehle extremnich teplot proste parafin tuhne na kazdem zanesenem sitku :)

[upravil dne 4.12.2010 19:24 bure_406]

No, nebude to tak až úplně na 100%. Já v půli listopadu tankoval v LukOilu, ptám se, to už je zimní, nebo si tam raději mám nalejt aditiva..... Prej už je zimní, a na kolik stupňů, ptám se, mínus dvacet zněla odpověď. No a minulej tejden ve čtvrtek jsem ráno nenastartoval, a to bylo jen osum pod nulou.

Vzhledem k tomu, že tam byla půlka nádrže, nalil jsem půl litru benzínu (ze sekačky s olejem) aby se rozpustil parafín, nechal to v práci rozmrznout, druhej den jsem to vpoho natočil a u benziny načepoval zbytek nádrže Vervou Diesel, prodavač říkal, že to je stopro zimní do -26stupňů. Zatím to jezdí, tak uvidíme.

Nicméně, v záloze mám lahvičku Gold Eagle Antigel aditiva.

Jo a švagrová dělá u Shellky, a říkala mě, ať si tam ropu nekupuju. :o)

[upravil dne 6/12/10 13:27 Zodiak]

Guest joda406

Tak a je to vyřešene dva dny v teple garaži a chytnul sice až na podruhe ale chytil tak jsem hned jel koupit VIF a natankoval jsem diesel verva a byl to projet aby se my to smychalo uvidim rano jestly to chytne ale melo by je ted nad nulou tak snad to bude dobry diky všem za nazory a odpovedi:papa:papa

Mě před týdnem taky zamrzla nafta. Bylo -7°C, ujel jsem asi 300m a konec. Tak jsem počkal a až bylo kolem nuly tak jsem tam nalil aditivum proti zamrzání nafty a už to šlo. Tak jsem zvědavej jak to dopadne až se zase ochladí.

Tu naftu jsem bral u OMV Alpin diesel, ale je fakt, že jsem ji kupoval někdy v říjnu a plnou :)