Jump to content

Zimní nafta v Praze

oddie
 Share

Recommended Posts

Víte někdo, kde maj aktuálně v Praze aktickou naftu (do -25)? Cena mě nezajímá. Potřeboval jsem pro něco zajet, start v pohodě, na budíku asi -16, po pár km to začalo lehce cukat, tak jsem jel s lehkou nohou, po dalším km to píplo a vítězoslavně ohlásilo antipollution fault, tak jsem jel s ještě lehčí nohou, a po dalším km to chcíplo úplně. Po minutě start, další km provázený pípnutím okamžitě a dalším chcípnutím, po minutě opět start a dojel jsem kam jsem potřeboval, pak to dalo asi 10km pokoj, ovšem se svítící kontrolkou motoru. Když jsem dorazil na pumpu, zvrhnul jsem tam 7 panáků VIFu, ačkoliv už předtím při tankování jsem jej preventivně dával taky, sprostě nalil 3 litry benzínu a chystal se dotankovat naftu, ale po zmáčknutí pistole byly vidět v průhledu šupinky, tak jsem se na to vykašlal. Takže aktuálně mám v nádrži těsně přes půl nafty, 3 litry Naturalu, asi 10 panáků VIFu a potřeboval bych to dolejt arktikou. Dlužno dodat, že po dolití toho ďábelského mixu to dalo pokoj a kontrolka zhasla, ta uvidím, co zejtra.

Neviem ako u Vas v CR, ale v zime tankujem naftu len na OMV ...

Na beznou prevadzku v meste tankujem klasicky OMV Alpine Diesel, co je na zimu nahrada za normalnu naftu ... Ma vydrzat do -20 stupnov ... Pokial sme isli na hory, tak som tankoval plnou OMV Premium Diesel, ten je do -35 stupnov. Zatial ziadny problem, hoc na horach kamaradovi nafta v alfe zmrzla, a auto muselo jit do garaze na jednu noc ...

Tak to som celkom prekvapeny ... Ten premium neviem ci naozaj vydrzi tych -35, ale na horach bolo v noci -26 a auto chytlo na jednicku ... Takze sem ostal i jak prekvapenej ze to neni iba nejaky lacny reklamny trik ...

Mozna skusit inu OMV a dat tam ten premium ... Ale tak, mate tam i jine pumpy, tak nech povedia iny ...

nekde jsem cetl, ze verva diesel od benziny ma deklarovanou filtrovatelnost -26 stupnu celsia

jinak pry od 1.12. musi cerpacky prodavat zimni naftu dle normy csn en 590 s filtrovatelnosti -20 stupnu .... tak nevim

edit: tak pry uz od 16.11.

[upravil dne 3/12/10 22:40 BV406]

oddie: Líbí se mi tvůj technický přístup (a výčet). :D

Do práce teď chodím pěšky, auto nestartuju.

Uvidím v pondělí. Pokud ráno nastartuju, šlupka bude (jako v posledním půlroce), opět dávat ČB-Stuttgart.

P.S.: Taky tam už leju Vervu. Je nejblíž po cestě.

Nějaký ten tip na pumpu v Praze by nebyl? Jako jo, pokecejte si, ale tip by se hodil :)

Dneska to nebylo o moc lepší, jednou jsem na půl minuty zablokoval docela důležitou silnici v nejhorším možném místě - v polovině pravotočivé zatáčky ve stoupání... a celkem to zdechlo 4x. Na to, že je tepleji než včera nic moc výsledek. Zkusmo jsem koukl u 2 pump a měl jsem sto chutí je vyhodit do povětří, u obou v naftě už na první pohled mléčný zákal... Docela by mě zajímalo, kde lidi tankujou - nebo když natankujou tohle, jak se pak tvářej.