Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Klínový řemen 406 poradte prosim


Topka

Recommended Posts

  • O 9 let později...

Kvůli častému stekání jistých členů na stále se opakující "nová témata" přispěju do tehoto 10ti letého vlákna. 

Rozpadl se mně řemen na 406 HDI, někama na něho chčije olej, a tak to pan zabalil. Sundal jsem zbytky řemenu a chtěl nasadit nový. Jenže napínací kladka povolená na "druhý otvor" je málo a řemen tam stejně nenasadím. U spodní kladky se nedostanu na šroub abych povolil ten extentr, protože šroub je ve vrchní poloze kladky a zasahuje k nosníku. Je tam torx 50. Ráčnu tam nedostanu a 8mm klíčem torx neutočím. Bojím se, že strhnu hrany šroubu. Potočit s motorem nepomože, protože střed  kladky stojí na místě a točí se jen samotný "obvod".  Tak co teď?.

Nerad bych pozdvihoval nebo různě vytáčel motor kvůli přístupu, ale možná mně nic jiného nezbyde.

Upraveno uživatelem kalich92
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ve 406 bylo dvoulitrových Hdi více typů takže by to chtělo typ motoru nebo alespoň kilowaty motoru pak někdo dokáže poradit.  A taky výbava - klima ano ne atd.

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už je to vybavené. Pár cm trubky na klíč a hned napínací kladka povolila o něco víc. Chtělo to jen trochu hledání vhodně tvarovaného materiálu, abych se tam dostal. Jinak HDI jsou jen RHY nebo RHZ. Popř. RHS což je vlastně RHZ s FAP. A nevím jistě ale ještě jsem 406 v HDI bez klimy neviděl. V každém případě je to vyřešené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 týdnů později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...