Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Lacny centra, kupit ?


Guest Lubk0

Recommended Posts

mam jednu otazku ... Na 306 cce se mi uz posrali 2 motorceky centralneho zamykania, oba v predu, jeden zadny uz dost rapci ... Proste onicom ...

Nez to lepit s dielov z vrakoviska, rozmyslal som ze tam kupim nejaky UNI lacny central s normalnou dialkou (nie tou hnusnou infra )

Jednak sa chcem opytat, ci to niekto do 306 ky robil :) Ci to ide v pohode ...

A ci by ste kupili nieco taketo ... Nejedna sa mi o ziadnu bezpecnost, 306 kras nikto nebude, jedna se mi jen aby to fungovalo a nesralo se ...

http://aukro.cz/item1346053231_central_s_luxusnimi_kovovymi_dalkovymi_ovladaci.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuhle sadu jsem montoval do 106ky která ho neměla vůbec , dal jsem to do dveří a do kufrových dveří a paráda ještě mi zbyl jeden motor a běhá to i teď v těhlech mrazech spolehlivě a je to i citlivější funguje na daleko větší vzdálenost než co mám u 206ky origo takže jsem opravdu spokojenej a dával jsem za tu sadu 512kč v normálním obchodě ne na aukci:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam jednu otazku ... Na 306 cce se mi uz posrali 2 motorceky centralneho zamykania, oba v predu, jeden zadny uz dost rapci ... Proste onicom ...

Nez to lepit s dielov z vrakoviska, rozmyslal som ze tam kupim nejaky UNI lacny central s normalnou dialkou (nie tou hnusnou infra )

Jednak sa chcem opytat, ci to niekto do 306 ky robil :) Ci to ide v pohode ...

A ci by ste kupili nieco taketo ... Nejedna sa mi o ziadnu bezpecnost, 306 kras nikto nebude, jedna se mi jen aby to fungovalo a nesralo se ...

http://aukro.cz/item1346053231_central_s_luxusnimi_kovovymi_dalkovymi_ovladaci.html

Tenhle centrál funguje OK, akorát ty ovladače vypadají v reálu dost lacině. Namontoval jsem 3 a všechny chodí OK, Jinak pokud jsou vadné jen motorky pak by se mi asi nechtělo to drátovat a připojil bych Uni motorky na původní kabeláž. I když je pravdou, že se to dá obvykle zadrátovat za 1/2 dne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahaaa...

Moja otazka teda znie, ak mi odisli predne motorceky, ktore su integrovane v zamkoch, je mozne tam pripojit namiesto nic tieto univerzalne ?

Pokial by to bolo mozne, asi by som kaslal na celu sadu a vydrzal by som s uni motorcekmi ....

I ked zase, staci najst origo jednotku centralu, tu vymenit za tu novu, a vymenit vsetky motorceky v dverach ...

Posledna otazka, na otvaranie veka kufra na sedane, sa da pouzit tiez taky motorcek ako je na obrazku ? Alebo treba iny ? neviem ci to tam je cez tiahlo robene, preto sa pytam ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seš si jistej, že jsou motorky KO? Nevím jak u 306, ale u 406 se to s trochou snahy dá vcelku rozumně rozdělat a i ten motorek vyndáš a rozebereš. Problém bývá v jen kartáčcích. Navíc já měl problém zároveň i v zoxidovaném konektoru na zámku + přelomeném kabelu ve dveřích.

Jinak je potřeba spíš kouknout na to jak vedou táhla, kolega tenhle UNI dával i do 306, ale neviděl jsem kde je to umístěné. Tvrdil, že to šlo dobře. Jsou auta, kde s tímhle nemáš šanci ( třeba Fiat Panda ) , ale většinou je to bezproblémů. Hlavně minimalizovat ohyby - prostě co nejvíc v ose s táhlem na které se přilepíš.

Co se týká kufru tak vůbec nevím, to bývá dost různé, ale pokud ti ten stávající funguje tak bych ho tam nechal a neměnil.

A pozor nepodceňovat průřezy kabelů, ono to má při tom otvíracím pulzu poměrně odběr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já na 306 měnil dálkový centrál s alarmem, protože se rozpadlo původní tlačítko v klíči a to tlačítko se muselo tak desetkrát zmáčknout, než postupně začala dioda svítit a odemykalo to ze vzdálenosti max 0,5m :roll

Koupil jsem univerzalní alarm s dálkovým na aukru, ale byl to trochu porod. Původní jednotka centrálu je za pravým zadním sedákem pod dírou do kufru (Sedan). Ale plánek k tomu byl sice jak bylo v aukci psáno česky, ale překládala ho snad cvičená opice a když pominu gramatické chyby, tak tam byla i oproti polskému originálu zaměněny některé kabely (barvy), tak jsem se pak nemohl divit, že to pořád nechodilo. Já se s tím hrál celý víkend a to mi nechodí centrál na klíč. Asi bych to příště svěřil někomu více znalému elektro, ale zase takový člověk by mě kopnul do prdele s centrálem (alarmem) za pár stovek. Ale jinak to funguje v pohodě na 100 metrů i víc, jenom sem dokázal vypnout funkci blikání směrovek po otevření dveří, ale nejde vypnout hlasitá deaktivace alarmu, takže jak odemknu, otevřu a zavřu dveře, tak po půl minutě to třikrát štěkne, takže občas někdo čumí nebo mávne na mě. Motorek u řidiče poslední dobou přinižších teplotách někdy zamkne až napodruhé, ale odemyká všechno v pohodě, i kufr a motorky sem neměnil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koblih69 - prechodka napriklad na vodicovych dverach je kompletne na novo prerobena ... Spolujazdcove dvere pozrem, ci maju impulz ked sa mi to podari rozobrat.

Aj tak by ma zaujimalo, ako ten komplet vyzera, a ci sa to rozobera lahko, alebo u toho prenadavam cely vykend :D :D :D

Inak koblih69, co su to kartace ? Skusit rozobrat by som to mohol, ked uz to bude vonku teoreticky ...

Neviem, jak dostanem auto od lakyrnika, tak sa do toho pustim ... Inak i origo motorceky su 5 kablove ?

JoseA, ale ty si mal tusim stary model ne ? Lebo do kufru sem tahal kabely, a tam sem ziadnou riadiacu jednotku centralu nevidel :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na víkend to nevidím, mě to zabralo vždycky max jeden den, u auta s dobrým přístupem i za 1/2 dne.

Kartáčky jsou na obrázku - jsou to ty 2 packy na který vedeš + a - a to co pak dosedá na komutátor rotoru ( na ten měděnej prstenec ) Problém bývám v tom, že je tem prstenec nerovný a nebo, že kartáčky jsou málo napružené nebo jsou obroušené ( dají se třeba i nahradit z jiného motorku )

[upravil dne 2/12/10 22:55 koblih69]

post-25417-14109613866844_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...