Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výměna motorku ostřikovače předního skla


Guest Papier

Recommended Posts

Dneska jsem to rozdělal a zjistil jsem že el. zástrčka nejde rozdělat byla zamrzlá . Vyndal jsem motorek a rozmrazyl jsem ho když jsem jednu dírku zacpal a do druhé foukal tak z kontaktu kapala voda jako by vytékala zevnitř jak je to možné? asi tam byla natečená ještě letní tak to zamrzlo co stím ? vysušil jsem a dal zpět zatím to funguje ale bojím se že se to bude opakovat ale mám to už nacvičené ani kolo jsem nesundával.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

také mi nešel motůrek ostřikovačů.. a protože nedisponuju zvedákem tak mě čekal servis.. objednání nového motůrku no name za 300 + práce.. a jsem na 500Kč.. vzal jsem si ten nefunkční domů.. a říkám si.. to musí jít rozdělat.. 15 min.. ani ne.. sundáte zelenou krytku proti vodě.. dál opatrně vytáhnete bílou krytku s kontakty.. dál hřídelku co je mezi magenty.. a tady byl zakopaný pes.. na hřídelce byly plošky celé plné nánosů a rzi.. takže pilník a obrousit oplachnout vyčistit.. pak vrátit opatrně zpátky mezi magnety a trefit dole tu plastovou vrtulku.. pak opatrně nasadit bílou krytku ( skrz dírky odtáhnout kontakty s uhlíky a zamačknout) a pak už jen zacvaknout zelenou a vualá.. připojíme na baterii a funguje.. a já blbec vyhodil zbytečně 500Kč.. tak snad vám tenhle návod ušetří peníze.. ;) Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, to já poslední dobou mam občas problémy, že nenatáhne... dolejval sem 5 litrů a občas nestříká.... motůrek vrčí jak divej.... zkouknu trysky... jednou se mi stalo, že se odpojila hadička...

když sme utěch trysek... kde sehnat ty trysky jak tu směs rozprašujou a nestříkaj jenom v čůrku. na kellyně maj 3 druhy a v balení po 5ti tak kdyby někdo měl 2 navíc tak by mohl dát vědět :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze viac odpovedi naraz: kvoli vybratiu motorceka netreba davat dole ani koleso, ani na hever. Staci naspodu naraznika odsrobovat ten maly bocny kryt na 4-5 sroboch torx. Len ctenu ritku polozit na zem a ctenu hlavicku pod naraznicek.

Rozprasovacie trysky sa daju kupit origo v peugeote, nedavno som ich kupoval neviem ci 6 evri za kus alebo za par. Su perfektne. Pre nastavenie bude treba kombinacky a prihybat plech tam kde sa nacvakavaju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zdravim, koukám že už tu je jedno starší podobné téma na můj problém který se mi teď objevil. Vymontování, vyčištění a zamontování motorku je cca práce na hodinu nejdýl, když si dáte záležet a nijak nepospícháte. Plus teda, čekal sem od motorku ostřikovačů větší voděodolnost, bylo to plný rzi a vody a motorek totálně zarostlej :myslim , ale neshořel takže trochu broušení smirkem a vyčištění do sucha a ušetříte cca 500 kč co tady čtu. :D Nejtěžší bylo asi rodělat ten motorek, ty kontakty jsou tam celkem dost nalisované a musí se hodně opatrně páčit ven aby se nepoškodilo tělo motorku. Ani kolo sem nesundával, jen sem odmontoval ten spodní plast a vypustil kapalinu do kýble, krásně vytekla po sundání hadičky a pak jen sundat konektor a vypáčit motorek z té gumy co je v nádobce. Popravdě sem to čekal horší co se týče přístupu, ale dá se to doma udělat velmi snadno a nepotřebujete na to žádné spešl nářadí :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

mě zatuhnul na 106, vyndal vyčistil, namazal a už tři roky maká. Voda ve vnitř nebyla. Nejhorší je ho rozdělat.

To,že se stará věc zastaví neznamená ,že ji vyhodim a jdu jak ovce koupit novou. Nejdřív se podivám jestli to není jen zanedbaná údržba:bojim nebo zhulenej konstruktér. Aspon se neco při demontáži naučim.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...