Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

14 ´´ na P 106 + pneu ,skusenosti


Miki

Recommended Posts

Borci , vy co mate 106 .Mate skusenosti so 14 kolami ?? Seriove su 13 tky ale tie vyzeraju trochu smiesne, urcite lesie sedia 14 , aspon opticky .Ja som cele leto znahal alu disky 13 ale kedze mi to drzi na 3 sroboch vobec som neuspel . Premyslam, ze v lete by som tam suchol tie 14 tky . A teraz to hlavne - pneu .Ake gumi tam mate ?? Myslim rozmerovo . Velmi nerad by som nechaval roztahovat blatniky, v podstate to uplne zavrhujem .Nechcem tam ani ziadny brutal rozmer nad 200 , moja predstava je tak 175 max 185 /55-50 .Mate s tym niekto skusenosti ?? Ako sa sprava motor (mam 1.1 )?? Spotreba ??

Nejake doprucene rozmery su aj na www.musketier.de len neviem ako je to stymi blatnikmi .

Piste , majlujte , volajte , faxujte :D :D :D , ocenim kazdu radu , aj blbu :D :D ale to len zo srandy .

Zatial dik

P.S. Peugeot 4 ever :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi největší problém jsou pouze ty tři šrouby. Mám dojem, že už se to hodně dlouho nedělá a tehdy to bylo pouze u nejslabších modelů z PSA. Kdyby tam byly šrouby čtyři, tak není problém tam mít i 15". Rozměr kola se dá snadno spočítat např. na e-pneu, viz. doporučujeme, je tam na to kalkulačka. Důležité je mít shodný obvod, hlídat ET a nepřehnat šířku gumy (u 106 tak 185, více už asi není ideální na mokru).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 106 1,4 Rally. Mám kola podle techničáku :) největší povolené - 14", 165/65.Problémy jsou dva - nízkoprofilové a tvrdej podvozek-omlouvám se memu lvíčkovi za každým železničním přejezdem a dírou. Za druhý-bez roztažení blatníků se tam ne-nízkoprofil kola určitě nevejdou. V zimě nemůžu dát ani řetězy, a dveře otřískaný od kamenů-zástěrky-klasický s přehybem za lem se tam taky nevejdou.Jinak problém budeš mít se 3 dírama, 14" maj 4, a tenhle rozměr pneu každá firma nedělá.Mám dobré zkušenosti s pneu Pirelly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co sa tyka tych 3 dier , to nie je pravda . Tie sa robili este urcite minimalne v ´98 a aj 14´´ sa robia na 3 sroboch ale je ich ako safranu .

Kua , prene toho som sa bal - teda tych blatnikov . Vobec sa mi nechce ist do toho vytahovania .

Ale tie 13´´ mi uz tiez lezu krkom :-((

.Sakra co ja vlastne urobim ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau chlapi,

nemáte někdo ponětí, jak je to s vyjímkama jako např, velikost kol? Díval jsem se do techničáku a žádnou vyjímku tam namám. Chtěl bych tam obout alespoň 13¨175x70, ale nechce se mi vyběhávat vyjímka. Je to přenosný na všechny auta toho modelu, když už to jednou Peugeot schválí? Je možné získat kopii povolení? :D:P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže 175, s těma to snad půjde bez větších potíží se zákonem a hlavně se spotřebou.

Máte někdo typ na rozumný gumy pro tak lehký auto? Teď mám doma letní Diademy. A ještě, co takhle obout jenom hnanou nápravu kvůli brzdění, bude to moc razit do očí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sirael - to akoze do predu das 175 a v zadu nechas seriove 145 ??? to by vazne vyzeralo blbo :D

Co sa tyka rozmerov - su aj na www.musketier.de ale myslim ze len rozmer pneu a nie rafikov .

Riesim podobnu zalezitost - dat tam sirsie gumi - len mi stale nikto nepovedal ako to bude so spotrebou .Mam 1,1 a v meste chodim do 6 L a mimo aj pod 5L ked to moc nezeniem .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sirael - no moja z ´95 ma 145 :D :D :D

Ked vedla mna na krizovatke zastavy cyklista , tak mame zhruba rovnake pneu :D :D :D

Inak na musketier tie 175 dopurucuju 175/60 alebo 65 .Mas tam rafky 13´´ ?? Lebo na 14 tam 175 ani nie su , potom az 185/50 alebo 55 a to uz bude aj dobre vyzerat , len to asi bude tvrde jak slak :D :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám tam klasiku 165x70 R13 5,5¨disky :D

Nechci tam dávat 14¨ , protože by to Pežotek v Brně těžce nesl na kolejích ;)

Podobný kola, co tam más, tam má moja mamča, ale myslím, že malinko větší, přece jenom 145 jsou spíš na horský kolo nebo na motorku :D :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z tou vyjímkou je to těžký na všecko jsou potřeba razítka od Peugeotu.A s fizlama to taky není tak jednoduchy je sice fakt že v malým technyčáku nic napsanýho není ale oni si přímo v autě podle toho malýho vyjedou ten velký aspon tak dostali mě když sem se jim snažil vysvětlit že na mi 205tce mužu mit 195 protože mam zaklad GTI jen motor Diesel a ejhle oni mi dokazali že nemluvim uplnou pravdu a už jsem opět sponzoroval statní rozpočet. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...