Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

nefunkční vyhřívání sedačky


filas1

Recommended Posts

  • O 1 měsíc později...

Ahoj všichni,

taky mi nehřála sedačka spolujezdce a pojistky O.K. Na boku pod sedačkou jsou konektory, kde je jeden, který má pouze 2 dráty a to je topení opěradla. Pokud ty dva dráty nejsou ve zkratu, je přerušený obvod a nehřeje ani sedák. Pokud jsem ty dráty zkratoval, topil aspoň sedák. Pak jsem se dal do rozebírání sedačky. Zadní kryt má dole na bocích plastové háčky na zacvaknutí. Dá se tam sáhnout prsty a odcvaknout. Pak jsem směrem vzhůru celý plast vysunul a vytáhl drát s konektorem. Plasty od airbagu jsem sundaval potom a taky ze vnitř sedadla. Je tam kolem dokola asi 8 háčků, kterým je třeba pomoct. S loketní opěrkou jsem si nedokázal ani po hodině poradit, tak jsem ji tam raději nachal a svlíkl celý opěrák a nechal vyset na opěrce. Závadu jsem našel hned ve spodu tam, kde se drát napojuje na dráty vedoucí do molitanu. Byl přesezený a bylo vydět opálení. Tak jsem ho trochu vypáral z molitanu, zkrátil, zapájel, proměřil a zatím to topí jako ďas. Problém bude, když to bude přerušený někde uprostřed. To je potom nedopátratelný. Tak hodně štěstí-:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za uvítání,

ikdyž kdybych sem nemusel chodit hledat moudra, byl bach radši. Od října, kdy jsem auto koupil, r.v. 2004 2,2HDI Pullman, řeším jen samou závadu. Od nefunkčních páček pod volantem, pár prasklejch pojistek ( klakson, stěrače, ostřikovače), nefunkční CD mechanika pro navigaci, špatná baterie, třesení auta při zátahu, mizející voda, zběsilé stěrače, nefunkční čidlo denního světla, jen 1 klíč, vyhřívání sedačky, rozštípaný bovden u zadní sedačky, rozvody, nafta pod autem, teplota motoru jen 75 stupňů, blikající xenony a budíky ( povolený kontakt baterie) stržená loketní opěrka, nesvítí SPZ (na to jsem ještě ani nekouk = podružná závada) a jiné radosti. Takže bych tady ty vlákna mohl psát od rána do večera. Ještě když mi stačilo malý auto, měl jsem vždy Octavii a věděl jsem jen, že tam musím lít naftu nebo benzín. A u 807 se asi vyučím automechanikem. Tak nevím, nejhorší je, že si to člověk při koupi neumí ani vše vyzkoušet když je tam toho tolik a člověk to nezná. A já blb jsem nechtěl Voyagera, že je poruchovej.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, také tě tu vítám. Díky za pozitivní popis opravy vyhřívání, asi se do toho taky konečně pustím. Toto je naštěstí jediný problém který u tohoto auta musím řešit. Najel jsem s ním zatím cca 30 tisíc km a ani jsem na něj nešáhl, kromě výměny oleje, filtrů a rozvodů, takže si jsu raději zaklepat na dřevo ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 let později...

Tak jsem opravil vyhřívání sedačky na místě ridiče . Dost mi pomohl příspěvek od Mattyho z 15.října 2012 , kde píše že když nejdou do zkratu ty dva konce co vedou do opěradla tak nehřeje ani sedák . Vyndal jsem konektory pod sedačkou , propípal a zjistil že ten v opěradle je někde přerušenej . Nemá smysl vysvlíkat celý opěradlo . Stačí oddělat plast se stolečkem , nejlepší je sklopit opěradlo úplně dopředu , oddělat spodek čalounění , pak opěradlo sklopit úplně dozadu a vyhrnout čalouněni ve spodní části nahoru . Aby se neshrnovalo a nepřekáželo chytl jsem ho spínacím špendlíkem . A pak vypreparovat co nejvíc drátu z molitanovo pěnové výplně . Ten tlustej černej drát co vede zkonektoru vespod sedadla je pak spojen s tenkým drátečkem červené barvy kterej se pak ztrácí ve výplni. Přerušený to bylo nékde ve spoji tlustej - tenkej ( černej - červenej ) . Ta izolace na červeným byla popraskaná a lezli z toho mědený drátky . Ucvaknout , znovu udělat pájenej spoj , schovat do smršťovačky , místo kde je novej spoj jsem schoval ještě pod kus ustřizené karimatky a přetáhl přes to potah opěráku . A pak to poskládat , zacvakat konektory pod sedákem a zase to hřeje .

Tak až se vás zima zeptá , co jste dělali v létě .... opravovali vyhříván sedačky :-)

Upraveno uživatelem MP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...