Jump to content
  • Aktuální cíle darů

zabezpečení garáže/dílny


JoseA

Recommended Posts

Tak jsem nedávno dokončil svoji dílnu a teď celkem silně uvažuju jak objekt zabezpečit proti vykradení. Dříve jsem to bral tak nějak na lehkou váhu a ani mě nenapadlo že bych to někdy řešil (šak zamykám). Ale když slyším každou chvílu jak někomu vykradou garáž, dům či stodolu, tak si říkám že by nebylo špatné vhodné zabezpečení a možná i pojištění. Kdysi jsem koupil v makru atrapu bezpečnostní kamery asi za stovku, ale leží to ve sklepě a přijde mi to zbytečné tam dávat. Taky jsem koupil alarm na kód, se snímači na dveře a okna a pohybovým čidlem na aukru asi za 500kč. Ale zase upozernění vestavěné sirény v garáži bych rozhodně doma neslyšel. Jedině hodit nějakou velkou sirenu nad vrata. Pak funkční jednoduchou kameru, co by mohla spínat jakmile zapne halogen s čidlem. Tak by bylo pořešeno snad i dostatečné osvětlení pro záznam (500W halogen nad vratama). Jako poslední možnost mě napadá pořízení psa.

[upravil dne 28.11.2010 22:11 JoseA]

Link to comment
Share on other sites

Tu kameru bych nepodceňoval, já už byl zoufalej a co měsíc nám postříkali sprejeři na firmě průjezd. Koupil jsem v Makru atrapu kamery na baterky. Dal jí tam a kromě stížností jednoho kolegy který podvádí s docházkou, že je ilegální natáčet zaměstnance, se od té doby neobjevilo na zdi nic !!! Minimálně rok už je klid. Ostatní je spíš otázka nákladů, já zase spíš než alarmy preferuju mechanické zabezpečení.

Link to comment
Share on other sites

Točení bych neřešil to by byterky moc dlouho nevydržely, Stačí blikací ledka, 4 monočlánky a bliká to cca 3 měsíce. Namíříš správně tak aby to bylo na očích a je to :D

Jinak pokud to není domů moc daleko tak se to dá celkem vtipně řešit třeba bezdrátovým zvonkem. To se koupí za pár korun a přidělat to na vrata tak aby to cinklo při otevření vrat je jednoduchý.

[upravil dne 28/11/10 22:02 koblih69]

Link to comment
Share on other sites

No tak pokud nechceš řešit nic složitého tak třeba nahoru nad futra upevnit původní tlačítko ( nebo k němu přidělaný jiný vhodný spínač ) a na křídlo dveří udělat třeba z nějakého kovového pásku profil, který při otvírání křídla dvěří cvrnkne o to tlačítko.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...