Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Xenón - malá intenzita svietenia


Stefan00

Recommended Posts

podle SB

00006224F5 PŘEDŘADNÍK 7 912,00 CZK 9 494,40 CZK

nebo zkus aukro viz.

http://auto.aukro.cz/peugeot-407-svetla-xenon-levne-207-307-306-i1492887218.html

co to je předřadník?No v sobotu to dávám garážmistrovi tak uvidím,třeba jsem to přehazoval špatně(ikdyž jsem to dělal 2x).

Je to běžná závada či mám zase já v tomhle pakárnu?

Předřadník je ta krabička, která je připevněna zespodu každého světla, je to vlastně mozek xenonů...

A jestli je to běžná závada ti bohužel neřeknu, mě naštěstí fungují bez problémů (ťuk, ťuk) :)

takže se to dá samostatně koupit...nemusí to být celé světlo?Já chci jenom vědět na co se mám připravit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na origo nový bych se vyprd, zkus kontaktovat toho prodejce z aukra, případně nějaký vrakáč a kup si tu jednotku, která by tě mohla vyjít tak na 1000,-kč +/- Nic jiného to být nemůže, tedy za předpokladu že je napájení světla v pořádku. Dia by ti řekla víc...

jo a koupit samostatně se to dá:papa

[upravil dne 9/3/11 21:55 Brizan]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo v sobotu jdu na to...nechci hned vědět závadu,takle se to určitě nepozná(z fora)jen kdyby se s tím někdo už potkal,prostě pro klid duše co to může být,když výbojka i trafo na výbojce jsou v pořádku...já prostě vím,když se mi začne kurvit auto,že já mám poruchy takové,které nikdo nemá :( a tak se tak trochu bojím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neboj světlo není nic tak hrozného, může to být klidně jen špatný konektor od toho předřadníku ale kdo ví, i kdyby si kupoval celé světlo což je samozřejmě blbost, tak to už není tak drahé. A jak se říká, jedna vlašťovka jaro nedělá...:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

si myslím,že ti k tomu nikdo moc neřekne,že budeš muset jít na dia a potom to řešit.Mě taky nic moc nepověděli.2lidi jsem kontaktoval přes SZ a...,nic, popsal jsem co se mi stalo a co jsem udělal a co bych ještě mohl udělat a nebo čím by to mohlo být,prostě žádná odezva až mě trochu uklidnil Brizan (prostě se o víkendu uvidí)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu toto použít,aby mi nehlásilo prasklou žárovku : http://www.rojka-autohifi.cz/hid-wc01-eliminator-chybovych-hlaseni-pro-hid-sady-univerzalni/

:myslim

[upravil dne 11/3/11 06:21 dandan]

toto pisem vseobecne, nechap to dandan ze to je konkretne reakcia na teba...

nechapem zmysel. davate ziarovky s nizsou spotrebou, ale konecny vysledok je taky ze spotreba ostava rovnaka vdaka medziclanku ktory urobi potrebnu zataz (vykonovy odpor? neviem) a teda aj zataz alternatora. Mne sa tieto experimenty osobne nepacia a zasahovat do elektroniky auta neschvalenymi komponentami a postupmi je v prvom rade nezakonne a druhom rade to neprinasa 100% efekt ako ked su xenony z vyroby nainstalovane a nehovoriac o nejakom rucnom nastavovani svetiel pocas jazdy aby ste neoslnovali. to je neskutocne kolko magorov jadzi tak ze to maju na haku a ja idem v noci proti tymto blazno doslova naslepo lebo prd vidim.... Radsej si 1x rocne kupim ziarovky so zvysenou intenzitou jasu svietenia samozrejme schvalene a aspon tie co mam ja su vynikajuce. Cena je neporovnatelna s tym co to moze priniest Vam. Samotna investicia + patalie a vselijake obstrukcne riesenia, poskodena elektronika, konciac pokutou a spominat ohladuplnost voci protiiducim je asi zbytocne. V zahranici to ani neodporucam zazit ked Vam to policajt zisti pri kontrole. V takom rakusku sa s Vami maznat nebudu.

Zmena svetiel je zasah do konstrukcie vozidla, ktora podlieha prislusnem schvalovaciemu procesu od importera, opravnenym pracoviskom na montaz, stk, konciac okresnym uradom.

Viem ze som pichol do osieho hniezda, takze ocakavam utok... a teraz podte domna :bacha

[upravil dne 11/3/11 09:47 Marcel00]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Definitívne, je možné vymontovať z xenónov šošovky bez demontáže svetla? sú tu rôzne názory....podarilo sa to niekomu? Keď som dnes do toho pozeral, tak to vyzeralo, že to drží iba na štyroch torxoch, niekde som sa tu dočítal že dokonca iba na troch

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ak môžem byť taký smelý, ktoré štyri skrutky vyskrutkovať ? Mne to pripadá na dve, 1 a 3, lebo dvojka mi pripadá ako nejaká regulačná.....alebo tie označené zelenými krúžkami?, tie asi nie. Vopred ďakujem za odpoveď. Stále to chcem skúsiť bez demontáže svetla.....tak je to možné? A ak nie, tak prečo musí ísť svetlomet dole?

post-19848-14109637305447_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som bez nejakého dramatizovania demontoval paraboly so šošovkami zo svetiel bez ich demontáže, šošovky vyčistené, zistil som, že je tam ešte aj plechový mechanizmus prepínania do krajín, kde sa jazdí vľavo, ale paraboly-lesklá vrstva je už trochu načatá, mám obavy, že pokiaľ už nejaké miesto nie je lesklé ale matné, o to viac sa bude prehrievať a parabola bude čím ďalej, tým rýchlejšie odchádzať....viem, že sa nedajú osobitne zohnať....ale určite nikto nevie, ako sa k ním dostať?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad.1Halogén od xenónu rozoznať viem. Ad.2 skrutky sú to tie tri v červených krúžkoch, na dvoch z nich (1 a 3) sú medzi parabolou a konzolou také gumenné valčeky, na tie je nutné dať pozor, aby nespadli do svetlometu....tie štyri sú z vnútornej strany a držia konzolku so šošovkou ku parabole

[upravil dne 4/5/14 18:21 od fifi]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...