Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Xenón - malá intenzita svietenia


Stefan00

Recommended Posts

Mal som predtým P 406 kde som si namontoval HID xenóny, ktoré svietili vynikajúco, intenzita svietenia bola nezrovnateľne vyššia, ako hoci jaké halogénky. Dialkové H7 som ani nepotreboval. :)

Teraz mám origo xenóny na P 407SW, ale ich svietivosť a osvetlenie cesty je dosť slabé. Zdá sa mi slabšie ako u klasických halogénov. Pri zapnutí dialkových H7 je cesta o moc lepšia osvetlená.

Rozmýšľal som, či nie sú zaprášené napr. tie šošovky, či by sa dali vyčistiť....:myslim Alebo môže byť rozdiel v svietivosti výbojky od rôznych výrobcov? V zafarbení môže byť rozdiel, mám ten prípad - kúpil som auto tak, že každý xenom má iný pododtieň, pravdepodobné predchádzajúci majiteľ menil len 1 výbojku.

Máte niekto podobnú skúsenosť?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zaprášenou čočku můžeš mít taky, já jsem si je čistil obě dvě včetně paraboly a výsledek by hodně znatelný. Čočky i parabola byly potaženy takovým jemným prachem což mělo samozřejmě vliv na nižší svítivost. Bohužel se ale obávám, že bez demontáže světla se tam nedostaneš. Znamená tototiž vymontovat ze světla parabolu i s čočkou a vše pěkně vyleštit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I když máš elektornické naklápění, u světel je možnost si \"naštelovat\" jejich výšku manuálně defaultně - otáčením takového bílého více-hranu u světel. Ale pozor, sebemenší vychýlení bude ozařovat protijedoucí řidiče. Zajeď si na technickou, mně to tam také nastavovali ;)

PS: Xenony jsou neuvěřitelně náchylné na to zašpinění čočky, resp. světlometu - pořádně to vydrbej, třeba to bude lepší

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u origo mas elektronicke naklapanie.podla mna svietia nizko oproti hid sade.to iste mame doma na origo mazde.je to bieda.

skus vymenit vybojky mozno to pomoze,teda urcite ano ale nakolko to ti nepoviem.

Nejde mi o to, že svietia blízko alebo nízko, ale časť cesty pred autom je slabo osvietená. Pri HID xenone by som videl na ceste aj špendlík, po mokrej tmavej ceste v noci sa išlo perfektne, ale pri týchto origo je to bieda.:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zaprášenou čočku můžeš mít taky, já jsem si je čistil obě dvě včetně paraboly a výsledek by hodně znatelný. Čočky i parabola byly potaženy takovým jemným prachem což mělo samozřejmě vliv na nižší svítivost. Bohužel se ale obávám, že bez demontáže světla se tam nedostaneš. Znamená tototiž vymontovat ze světla parabolu i s čočkou a vše pěkně vyleštit.

Presne nad týmto som uvažoval - o vyčisteni porabol a šošoviek, lebo som počul, že xenóny su citlivé na čistotu skla ( preto majú ostrekovače ) a teda aj vo vnútri môže byť usadený prach, najmä keď tam vnikne vlhkosť.

Tá demontáž svetla a hlavne výmontovanie paraboly a šošovky je náročné? Ak máte niekto nákres, budem sa tešiť. :):D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Original xenony svietia tak ako maju spravne svietit. Neoslnovat atd. To ze na starom aute to svietilo vyborne bolo len preto ze to nebolo spravne nastavene a svietilo to kade tade - ako vravis skoro ako dialkove- a oslnovalo vsetkych okolo. Ty si videl super, ale kto isiel oproti tak nevidel nic.

Ak si to mal nastavene dobre tak tento moj vylev neber vazne.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Original xenony svietia tak ako maju spravne svietit. Neoslnovat atd. To ze na starom aute to svietilo vyborne bolo len preto ze to nebolo spravne nastavene a svietilo to kade tade - ako vravis skoro ako dialkove- a oslnovalo vsetkych okolo. Ty si videl super, ale kto isiel oproti tak nevidel nic.

Ak si to mal nastavene dobre tak tento moj vylev neber vazne.:D

:papa....mal som to nastavené správne a navyše cez deň som ich maximálne sklápal ručne na 3.

Ale intenzita svetla bola väčšia, a o to mi ide.:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám xenony, ale když si prohlížím světlomety, tak obě H1 svítí trochu přes slabý \"opar\" z vnitřní strany. Zkusím ho na jaře opatrně setřít otvorem pro dálkovou H7. Už jsem tudy lovil propadlou žárovku a osvědčil se mi plastem potažený drát na pletivo. Udělám si na tom drátu pevný tampón a pak se uvidí, kam se s tím vytěrákem dostanu. Jen ne nasucho, to by mohlo bolet!:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mal som predtým P 406 kde som si namontoval HID xenóny, ktoré svietili vynikajúco, intenzita svietenia bola nezrovnateľne vyššia, ako hoci jaké halogénky. Dialkové H7 som ani nepotreboval. :)

Teraz mám origo xenóny na P 407SW, ale ich svietivosť a osvetlenie cesty je dosť slabé. Zdá sa mi slabšie ako u klasických halogénov. Pri zapnutí dialkových H7 je cesta o moc lepšia osvetlená.

Rozmýšľal som, či nie sú zaprášené napr. tie šošovky, či by sa dali vyčistiť....:myslim Alebo môže byť rozdiel v svietivosti výbojky od rôznych výrobcov? V zafarbení môže byť rozdiel, mám ten prípad - kúpil som auto tak, že každý xenom má iný pododtieň, pravdepodobné predchádzajúci majiteľ menil len 1 výbojku.

Máte niekto podobnú skúsenosť?

kamoš ani sa nečudujem, že ti 407ka svieti slabo oproti 406 s HIDkami. Prečítaj si asi prečo tomu je tak... je tu toho plno. HID vs. xenony . HID v obyčajnej parabole vysiela luč svetla kade tade, preto si videl všetko a auta oproti tebe nevideli 5 sekund po tebe nič , lebo si ich osvetľoval. Pri HID nieje chyba nastavenie výšky svetla, ale to že svetelný luč sa v barabole odraža tzv. nekontrolovane... Pri xenóne je presne určený uhol a výška vysielaného svetelného lúča. Ako som napísal JE TU TOHO PLNO... treba hľadať. Dokonca som tu našiel aj odbornú štúdiu o tom svietení. Ten xenon v 407ke svieti ako má. Určite by som riešil vyčistenie svetlometov alebo vymenenie xeonových výbojek. Je vela firiem čo čistia svetlomety... skus napr. http://www.audidiely.eu/cistenie-svetiel

http://www.autocrash.sk/svetlo.html

[upravil dne 28.11.2010 20:45 James007]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:papa:papa:papa

Tak som sa včera vrhol na to čistenie. Podarilo sa, tie šošovky sú prístupné len z prednej strany a boli také zaprášené... Po zotretí prachu sa úplne rozsvietili do biela, dovtedy svietili tak nažlto. Tak váham, či vymeniť aj výbojky, lebo sú tam origo philips.:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určite by som riešil vyčistenie svetlometov alebo vymenenie xeonových výbojek. Je vela firiem čo čistia svetlomety... skus napr. http://www.audidiely.eu/cistenie-svetiel

http://www.autocrash.sk/svetlo.html

[upravil dne 28.11.2010 20:45 James007][/rquote]

Kontaktoval som jednu z týchto firiem - bližšiu. Ale dosť neochota sa vôbec baviť a robia len vonkajšie čistenie, keď sú sklá - plasty zažltnuté, škrabance neriešia, i keď to majú v ponuke.:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...