Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Xenón - malá intenzita svietenia


Stefan00

Recommended Posts

  • O 1 rok později...

Nezkoušel náhodou někdo čistit paraboly dálkových světel? Dneska jsem na ně koukal a je na nich stejný bordel jako jsem měl v xenonech. Tam je to jednoduché, dají se celé vyndat a vyčistit. U dálkových je to ale problém. Zkoušel jsem sice papírovou utěrku ale nedokázal jsem si správně zlomit prsty abych se tam dostal :) Napadl mě zahnutý pevný drát s utěrkou nakonci, ale mám obavy abych paraboly nepoškrábal :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak jsem se rozhodl pro renovaci parabol Xenonů. Mám je obě nově pokoveny a musím říci, že to je skutečně rozdíl. Přikládám foto jak vypadaly před pokovením a jak poté. Na silnici je to obrovský rozdíl a světla teď svítí o hodně dál. :papa

Abych renovaci světel ještě podpořil, tak jsem vyměnil výbojky za Osram Xenarc Night Breaker a teď už zase vidím jako za mlada:D

Jestliže Vaše paraboly vypadají tak jako moje tak renovaci rozhodně doporučuji!

Světla P407.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Zdravím vespolek.

Měl jsem paraboly ve velice podobném stavu. Rozdíl po pokovení je propastný. Leč stále pravá strana svítí při zkoušce proti zdi nepatrně méně. Výbojky a "startéry ?" co visí na výbojkách jsou prohozeny a je to stejné. Mohou to dělat ty měniče pod světlem? Má někdo zkušenost? Mám je náhradní z bouračky (i s optikou), ale nějak se mi nechce zbytečně dlabat ven světlomet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím vespolek.

Prohazoval jsem výbojky, potom i to "trafo" co na nich visí. Myslím, že to je starter, ale vlastní měnič na těch pár set voltů naprázdno a cca 85V na hořícím výboji po rozhoření je ta kovová krabice pod světlem. Mohla by mít trošku jiný proudový limit. Takže sháním zkušenosti. Není to nic zásadního, svítí to krásně, ale nedá mi to. Světla mám bez spodního šroubu, drží to na plastovým čepu, neklepe se to. Možná ho vytáhnu a cvičně vyměním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Ahoj všichni
Mám takový problém. Když vezmu svítivost 508 s xenony (najeto cca 180, přižemž cca ve 40 výměna obou světel po srážce se zvěří), tak se mi zdá, že svítí uplně na .... Pokud porovnám svítivost a světelný "kužel" asi před 4 měsíci a dnes, tak se mi zdá, žeje uplně jiný. A navíc, když sem jen za mlhy, tak na levé straně, jakoby šel nahoru paprsek, který mi docela štval a moc neusnadňoval jízdu (na fotce to není moc vidět). 
Nevíte, čím by to mohlo být?
(pokud už totu někdo řešil, tak se omlouvám za duplicitu, ale nepodařilo se mi to najít)

Čočka.jpg

Dnes 2.jpg

Dnes dálková.jpg

Dnes tlumená.jpg

Nahoru 2.jpg

Nahoru.jpg

Předtím.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...