Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Brzdy - nebrzdia (vynechavaju) 2.0 Hdi


Vlado-77

Recommended Posts

ahoj mam tiez problem s brzdenim ale - po navrate s francuzska vsetko v poho. na druhy den som nastartoval a pohol sa lenze brzdy total nechytali preletel som krizovatku , stastie ze neslo auto ....... po par stlaceni pedalu sa vratilo vsetko spat pedal bol tvrdsi v spodnych polohach a brzdy chytali ako mali. o par hodin nesor to same ....pedal bol ako by som stlacal balon.....mali ste niekto podobny problem:myslim len narychlo zeby blbol posilovac....alebo nieco ine ????

pokles hladiny alebo unik kvapaliny nebadat.

dakujem za radu:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maš pravdu, prejde. Asi len dávať pozor a myslieť na to. Dik

ale to je na 90-95% aut;-) neni specialita peugeot:) par nemcov sa sudilo kedysi za toto s BMW a jedine co priznalo BMW je ze zväcsia zadny ochranny plech , ale ze to je inak normalne spravanie beznych brzd (okrem vrtanych a special sportovych - tam dotycny vysudil nove auticko a odskodne - vadna seria kotucov...)

[upravil dne 7/12/10 08:35 merlin99]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj mam tiez problem s brzdenim ale - po navrate s francuzska vsetko v poho. na druhy den som nastartoval a pohol sa lenze brzdy total nechytali preletel som krizovatku , stastie ze neslo auto ....... po par stlaceni pedalu sa vratilo vsetko spat pedal bol tvrdsi v spodnych polohach a brzdy chytali ako mali. o par hodin nesor to same ....pedal bol ako by som stlacal balon.....mali ste niekto podobny problem:myslim len narychlo zeby blbol posilovac....alebo nieco ine ????

pokles hladiny alebo unik kvapaliny nebadat.

dakujem za radu:papa

uplne laicky by som tipoval na vzduch v okruhu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj mam tiez problem s brzdenim ale - po navrate s francuzska vsetko v poho. na druhy den som nastartoval a pohol sa lenze brzdy total nechytali preletel som krizovatku , stastie ze neslo auto ....... po par stlaceni pedalu sa vratilo vsetko spat pedal bol tvrdsi v spodnych polohach a brzdy chytali ako mali. o par hodin nesor to same ....pedal bol ako by som stlacal balon.....mali ste niekto podobny problem:myslim len narychlo zeby blbol posilovac....alebo nieco ine ????

pokles hladiny alebo unik kvapaliny nebadat.

dakujem za radu:papa

hmmmmtiez to mam namysli alebo mozno pumpa ????

uplne laicky by som tipoval na vzduch v okruhu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlado-77 : v zahranici fici akcia \"YWY\" ktora sa tyka podtlakoveho cerpadla resp neakeho komponentu brzdovej sustavy, pripadne to moze byt tym?

ja som dnes dostal pozvanku na vymenu postou (nastastie brzdy funguju zatial ako maju) takze idem dat vymenit co najskor...

Edit: takze uz mam dopis pred sebou. Citujem z neho:

\"V ramci politiky kvality nas spolocnost Automobiles Peugeot poziadala, aby sme na Vasom vozidle Peugeot vymenili prvok podtlakoveho cerpadla okruhu brzdového posilnovaca. Tat0 akcia je potrebna na zabezpecenie dlhodobej spolahlivosti brzdoveho posilnovaca.\"

Dalej uvadzaju ze praca max 1 hodina. a samozrejme ziadne naklady.

[upravil dne 10/12/10 20:31 merlin99]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

ci bol vlado-77 netusime, ale ja som ale bol: vymena do hodiny ako pisali (nie na svk), vzhladom nato ze predtym som nemal problemy s brzdami, dufam ze to tak aj ostane... mimo toho, nebola to prva zvolavacka na tento diel... nasiel som info ze uz par krat zvolavali aj 307cky aj 407 v poslednych rokoch

[upravil dne 25/12/10 16:39 merlin99]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keď som si znova prečítal o aký ventil ide tak ma napadlo že ešte vlani v lete (2009) ako som bol v servise a nahodili údaje do počítača a tak mu vyhodilo správu že auto má zvolávačku a jedná sa o nejakú klapku ktorú aj vymenili tak neviem či sa jedná o tú istú vec. 0000459953 KLAPKA ČERPADLA YMK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keď som si znova prečítal o aký ventil ide tak ma napadlo že ešte vlani v lete (2009) ako som bol v servise a nahodili údaje do počítača a tak mu vyhodilo správu že auto má zvolávačku a jedná sa o nejakú klapku ktorú aj vymenili tak neviem či sa jedná o tú istú vec. 0000459953 KLAPKA ČERPADLA YMK

pozrel som do serviceboxu to cislo co si dal, teoreticky by sa to aj podobalo tomu co mi ukazoval, ale neako som si to moc neobzeral...

ked sa raz dostanem k vypisu oprav tak potvrdim ci to bolo to iste.

[upravil dne 26/12/10 11:04 merlin99]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

intenzivně se brzdí i se 17\" a s klasickýma kotoučema a to úplně bez problémů, osobně bych viděl problém někde v okruhu s brzdovou kapalinou nebo posilovačem brzd.

tiez sa stotoznujem s nazorom... potvrdzujem ze uplne bez problemov brzdim... uz som viackrat skual intenzivne na prazdnej dialnici brzdit z 150 na 60 a ziadny problem a dokonca viackrat za sebou. osobne nevidim dovod na vymenu za vacsie. mam origo 17\" kola.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, sorry za oneskorenu odpoved ale mal som husto.

Do servisu som daval robit auto (po tukanci ktory stal €2450!!!!) Pytal som sa na tu zvolavacku a presne im opisal o co ide. Nahodili VIN do kompu a povedali ze vedia o tom ale mna sa to netyka. Divne.

Ahoj. Možná ti měli překontrolovat podtlak před psilovačem a podle výsledku překontrolovat posilovač (ventil + membránu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...