Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Problém s ABS - 307

jmalina

Recommended Posts

Ahojda, mám problém se svojí 307 (1,6 16V 2001). Při brždění mám stále zepnuté ABS. Jakmile začnu třeba jen z lehka brzdit, začne mi to kopat do pedálu. Kamarád se mi na to díval, ale problém prý není v čidle, ale něco na poloose. Nemáte s tím někdo zkušenost? zítra to půjdu dát do autorizovanýho servisu, takže uvidím, i když rád bych věděl váš názor.

Díky

Mohl by to být prasklý ozubený kroužek na vnějším kloubu poloosy. Vytváří ve snímači pulzy v závislosti na otáčkách kola. Pokud to bude ono, tak ti v autorizáku vymění poloosu. Někteří kolegové tady na fóru ho lepili. Je třeba pohledat. Buď to bylo v sekci 406 nebo servis. Jinak se to ještě nechá řešit výměnou vnějšího homokinetického kloubu z druhovýroby.

skus pouzit hladanie...

da sa deaktivovat tak ze vyberes poistku

Na to jsem už právě koukal, ale nikde jsem to nenasel. Ohledně ABS tam jsou dvě pojistky, ale vždycky jsou ještě s něčím, tudíž mi to začne hlásit třeba i chybu motoru a tak.

Mohl by to být prasklý ozubený kroužek na vnějším kloubu poloosy. Vytváří ve snímači pulzy v závislosti na otáčkách kola. Pokud to bude ono, tak ti v autorizáku vymění poloosu. Někteří kolegové tady na fóru ho lepili. Je třeba pohledat. Buď to bylo v sekci 406 nebo servis. Jinak se to ještě nechá řešit výměnou vnějšího homokinetického kloubu z druhovýroby.

Já jsme práve četl, že to někdo přiheftovat COčkem, ale toho se docela bojím. A popravdě řečeno, měnit celou poloosu se mi fakt nechce ... tak bohatej nejsem .... no, jsme zvedavej, ajk to nakonec dopadne ...

hm.Az na to ze 307 ma halluv snimac poloosy a tim padem tam neni krouzek ale magnet primo na lozisku.Tedy jestli se nepletu ha ha ha:myslim

Aha.....jenom novy model.

A jinak.Mas zarezle zadni snimace a odklonili se .....:myslim

[upravil dne 18/11/10 11:15 straki007]

Popravdě řečeno, vůbec netuším, jak na tom ty zadní snímače jsou. budu se na ně muset podívat.ale jak říkám, kamarád, co dělá auta se na to díval, a tvrdí mi, že je problém s kroužkem na poloose. TAk vůbec netuším, co s tím. Popravdě řečeno nejsme tak bohatej, abych fakt kupoval novou poloosu nejsem ...

Popravdě řečeno, vůbec netuším, jak na tom ty zadní snímače jsou. budu se na ně muset podívat.ale jak říkám, kamarád, co dělá auta se na to díval, a tvrdí mi, že je problém s kroužkem na poloose. TAk vůbec netuším, co s tím. Popravdě řečeno nejsme tak bohatej, abych fakt kupoval novou poloosu nejsem ...

Kdyz neni krouzek vyslovene praskly tak to bude nejspis vzadu.

Ale stejne.Tohle je volani do tmy.Byl jsi s tim nadiagnostice??Co tak jet a merit jak se ktere kolo toci a pri brzdeni co dela?