Jump to content
  • Aktuální cíle darů

škubání motoru za jízdy.


Tomáš406

Recommended Posts

Mám dotaz zda se už někdo se závadou nesetkal.Mám 406 kombi 1,8 16V 81kW.\\Za jízdy auto občas škubne a pak zase nic.Dnes dokonce při zastavení chcíplo 2x zřejmě to souvisí.Jsem bezradnej co by to mohlo dělat.Rozdělal jsem i rampu dle návodu, ale prasklina tam nebyla.Zdá se mi že při větším přidání plynu na volnoběh střelí jednou do výfuku nevím jestli to spolu souvisí.Díky za radu.

Link to comment
Share on other sites

mám svíčky od jara NGK serieV23 udajně dobré pro Peugeot.Nevím zda se rampa může takhle chovat v servisu mi tvrdí že to může způsobovat hodně věcí i když byla diagnostika čistá.Vzhledem k častým problémům u zapalovací rampy u 406 bych se k tomu přikláněleventuelněvstřiky či tlak palivapřeci nemůže motor vynechat nebo chcípnout jen na základě nějakého snímače?Předpokládám právě že většinazávad se u stejných modelů opakuje protosi myslím, že se někdo už musel s obdobnou závadou setkat.

Link to comment
Share on other sites

Mno tak do jisté míry máš pravdu, ale to pak skočí do nouzového režimu, nejde vytočit přes 3000 ot... nicméně podstatné je, že to musí být rozpoznatelné. Třeba jednoduchý příklad - snímač teploty - ŘJ nastaví univerzální hodnotu pravděpodobně když: bude mít rozpojený obvod ( nekonečný odpor ), zkrat na kostru nebo na +, údaje mimo rozsah daný pro tohle čidlo z výroby. Ale co když místo 80° měři 20° ? když to zjednoduším tak jednotka si myslí, že je motor studený a že má dát bohatší směs, motor se přechlastává, lambda to nedokáže doregulovat, tkaže vynechává, jde nepravidelně.... trochu jsem to zjednodušil protože motor se nereguluje jen na teplotu ... ale pro základní úvahu to stačí.

Link to comment
Share on other sites

Zní to logicky takže mě bohužel čekaj peripetije vzhledem k tomu, že se závada projeví jednou za čas nelze závadu asi tak jednoduše zjistit, protože zřejmě i ten snímač jestli to je možné někdy vynechá a pak zase chodí.Výměna všech možných komponentů podílejících se na zážehu a dopravě paliva je moc a ceny ještě lepší.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...