Jump to content
  • Aktuální cíle darů

vypinanie denneho svietenia

colusso

Recommended Posts

zdravim Vas. zakupil som si toto denne svietenie

po namontovani a sprevadzkovani sa mi svetla zapnu po nastartovani klucika a problem nastane ked motor vypnem. svetla zacnu po cca 4 sekundach preblikovat ale vypnu az za cca 1 min, niekedy aj dlhsiu dobu. je to normalne alebo chyba bude v tom automatickom spinani? ako vam to funguje a kedy by to malo zhasnut?

[upravil dne 15/11/10 14:05 colusso]

kolik lidi myslis, ze si tady na klubu koupilo stejny svetla ?

kazdopadne vypnout by se mely hned, zadny blikani, nejspis spatne provedeny navrh elektroniky nebo spatne zapojeni v aute. Vzhledem k tomu, ze nevidim v zapojeni zadny drat, kterym by se elektronice daval signal o bezicim motoru, zjistuje si to nejspis sama podle zvyseneho napeti, kdyz dobiji alternator, to muze byt ten problem, po vypnuti motoru ma akumulator jeste o neco vyssi napeti a dochazi k tomu blikani, kdy elektronika nevi, jestli jeste bezi motor nebo uz ne. Je to proste blbe navrzene. Lepe a spolehliveji fungujici spinani se da sestavit z nekolika soucastek za 50Kc, tohle bych jim sel hodit na hlavu

Zdravím, mám DRL od stejného výrobce, teda aspoň ta černá spínací krabička a obalová krabice vypadaj stejně a zkušenosti jsou následující:

Černá spínací krabička by měla reagovat na změny napětí v okruhu, zapojení je jeden kabel na +, další na kostru a třetí na obrysovky. Po odemčení auta dálkou se světla rozsvítí na asi 10 s, dle prodejce je to OK, něco jako funkce follow me home.. Po zapnutí zapalování se světla na chvíli rozsvítí (pokles napětí např. kvůli spuštění čerpadla paliva a dalších systémů), po cca 20 s zhasnou. Po nastartování svítí trvale, pokud se nespustí hlavní osvětlení. Po vypnutí motoru zůstanou svítit cca 0,5 - 2 minuty, dle vyjádření prodejce je to správně, opět přisvěcují cestu od auta:D. Akorát se mi nepodařilo vysledovat na čem závisí ten interval 0,5 - 2 minuty, je to zdá se pokaždý jiný..

Nicméně musím říct, že už jsem je musel jednou reklamovat, hned po koupi nefungovala správně ta spínací krabička, světla si dělaly co se jim zamanulo, jednou se rozsvítily asi 2 hodiny po vypnutí motoru a nešly vůbec vypnout.. po reklamaci a výměně black boxu zatím OK.. :papa

tak takovy denni svetla, dekuju nechci :D to radsi aktivace denniho sviceni pres diag primo v BSI auta (pripadne dosazeni rele do pripravenych patic u starsich modelu, napr.406) a svitit normalne hlavnima svetlometama s tim, ze neni rozsviceno podsviceni budiku.

Mám světla pro denní svícení od stejného výrobce, naštěstí bez toho black boxu. Zapojeno tak,že po otočení klíčkem začnou LED svítit,po zapnutí obrysovek se přes relátko vypnou a svítí pouze hlavní světlomety. Mám tam ještě vypínač,kterým lze denní svícení vypnout (např. když mám nastartováno a nechci LEDkami svítit). Jednoduché zapojení, náklady 790 Kč za denní svícení, relátko cca. 50 Kč,30 Kč vypínač a chvilka práce. Absolutně jednoduché, vyhovuje vyhlášce a nemusím se trápit s nějakou automatickou černou krabičkou. Méně je někdy více. :super

TO Butrus, ze si tak rejpnu - zrovna ta tvoje svetla vyhlasce vubec nevyhovuji, sice homologaci maji, to je OK, ale homologaci pouze pro provoz na pozemnich komunikacich a jsou to pouze pozicni svetla, cili v podstate pridavna parkovaci, nemaji homologaci RL - tedy pro provoz jako denni sviceni, klidne se tedy muze nejaky znalejsi Pomahac a Chranic pri kontrole po tobe vozit

Ferry: Vím,že u denního svícení homologace E nestačí,že tam musí být RL. Když jsem to kupoval včera v Rokycanech v prodejně s autodílama,tak jsem se na to speciálně ptal,jestli mají RL homologaci. Bylo mi řečeno,že jo a že je to napsaný i na těch sklech. Tak jsem si řekl,ok, prodavač ví o co jde. Teď jsem se byl na ty světla podívat na autě, na sklech mají vyraženo DRL,což teda asi nebude homologace,ale výrobce,či co. Takže jsem asi pěkně naletěl i když jsem si chtěl dát pozor a vyvarovat se problémů (právě zrovna při budoucím setkání s aktivním příslušníkem či případným problémům na STK). Teda Ferry,ty jsi mi teda nasypal. :(

Nebudu se s tim patlat, opatrně vybrousim to písmeno D před tim RL a kdyby něco,budu dělat blbýho,že tam RL je napsáno. A já vůl poctivej jsem chtěl,aby to bylo vše OK dle předpisů a zákonů. Ani gumy si nedám na auto širší,než co mam v TP a na motorce jsem před cestou do Chorvatska měnil laděný výfuk za origo a nehomologované LED blinkry za obyčejné žárovkové s homologací ze strachu z rakouské policie.:blicismajlik