Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Geometrie 306 kombi 1.9D r.v. 1999


kupák

Recommended Posts

Přikládám protokol o GEO. Co je špatně?

0884_0001.pdf

Dodávám, že měla leťáky hodně sjeté zevnitř, tudíž po přezutí na nové zimní šla na geo. Řekli jí, že ovlivnitelné hodnoty jsou v pořádku, vůle v nápravě ne (resp. lehoučce klepe jedna tyčka stabilizátoru).

Kde může být chyba?

[upravil dne 15/11/10 08:02 kupák]

Link to comment
Share on other sites

Nepíšeš, jestli:

- auto jsi teď koupil? Jak dlouho tam byla sjetá kola? Byla opravdu na té nápravě, jak píšeš, anebo je někdo v poslední chvíli před prodejem přemontoval?

- nepíšeš, jestli byla sjetá přední, nebo zadní kola.

[upravil dne 15.11.2010 09:40 P607Olda]

Link to comment
Share on other sites

Oldo, ono je to auto kolegyně z práce - matka samoživitelka - takže informace tohoto druhu jsou ztěžka zjistitelné. :) Snad měla být sjetá přední kola. Ale jestli byla předtím na zadku či ne, to už asi nikdo nezjistí. Jinak s autem jsem minulý týden kousek jel a a nikam to netáhne, neplave, jen nepatrně klepe tyčka stabilizátoru na tuším levé straně. Auto má 5 let, zatím ho nezbořila. :)

Link to comment
Share on other sites

- takže informace tohoto druhu jsou ztěžka zjistitelné. :)

To je pak otázka pro jasnovidce. Je aspoň hezká?

Podle protokolu vše vypadá v pořádku, a to i před nastavením. Koukám, že mají nastaveno na palce.

Předek:

Nicméně nějaká sbíhavost na předku byla a je, (0,09 palce by mělo být asi 2,25 mm součtem pro obě kola), takže zevnitř by to sjíždět nemělo.

Zadek: sbíhavost tam byla a je, byť poloviční, než udává předpis. Se sbíhavostí zadku se nedá nic dělat - v případě vůle udělat repas zadní nápravy (7000), v případě zkřiveného ramene výměna ramene (8000 jedna strana + repas).

Nicméně - pokud se má něco technicky řešit, tak je potřeba mít přesné údaje, i o historii auta.

[upravil dne 15.11.2010 10:03 P607Olda]

Link to comment
Share on other sites

Pokud je tam vůle, tak ano.

Nejprve zjisti odpovědi:

- jestli byla sjetá přední, nebo zadní kola? Ať tady neřešíme repas zadní nápravy a sjetá kola byla na přední...:mad:

- jak dlouho tam byla sjetá kola? Byla opravdu na té nápravě, jak píšeš, anebo je někdo v poslední chvíli před prodejem přemontoval?

Link to comment
Share on other sites

Oldo, jak kola byla, asi už nikdo nezjistí. Ona tvrdí, že byla na předku. Ale taky netuší, jestli minulou sezonu nebyla na zadku... Takže to je pasé. Mně spíš zajímá, proč to má tolik věcí v červenejch číslech. Dá se s tím něco dělat?

P.S. ještě jedna otázka na tebe z jiného soudku. Jak je to s geometrií 406? Někde jsem tu četl, že při měření musí být auto v nějaké konkrétní výšce. Ale za boha nemůžu najít, kde jsem to četl. Pamatuju si to správně, nebo blbnu? Táhne mi to totiž maličko doprava a nevím, jestli žena nevzala někde nějakou díru. Tak bych to chtěl nechat přeměřit a případně seřídit, jen mám strach , aby na tom neudělali víc škody než užitku.

Link to comment
Share on other sites

Přední:

Odklon kol, záklon rejdového čepu a příklon rejdového čepu je dán konstrukcí, nenastavuje se. Píšeš, že vůle nejsou, takže se nedá nic dělat. Odklon by mohl být ovlivněn silentbloky ramene, ale to by nebylo tak krásně symetrické a asi by byla odchylka na opačnou stranu (kola by byla dole rozčáplá, tedy do A).

Odklon má být správně záporný, tedy do A, u Vás je kladný, tedy do V. Teoreticky by to mohlo být zkrácenými pružinami (teorie!!!).

Sjíždění kol je dáno sbíhavostí. Nastavit nulu sbíhavosti, jak píše oddie, anebo lehce k sobě, tedy asi 0,5 mm na každé straně (v palcích by to bylo 0,02 palce na každé straně:aut).

Zadní:

Podle protokolu je předepsaná hodnota 0,18 palce na jedné straně, což je, jestli se nepletu, 4,5 mm na jedné straně. Což se mi zdá až moc, tady bych zpochybnil výrobce měřicího zařízení CORREGIO MACHINERY.

Vaše hodnota 0,13 palce (3,3 mm v součtu, tedy 1,65 mm na každé straně) se mi zdá přiměřená.

Stejně s tím nic neuděláte. Pokud bude sjíždět gumy, tak uvažovat o repasi zadní nápravy anebo o výměně ramen zadní nápravy.

Ten servis, který si neumí přeštelovat měřák na milimetry je nějaký divný, zkuste jiný. Nejdříve vyzkoušet a odstranit vůle, pak nastavovat.

Ale neodpustím si poznámku. Jestli sjíždí přední, nebo zadní, je rozdíl asi jako cukr a sůl (přeloženo do jazyka blondýnek). Jde o její peníze.

[upravil dne 16.11.2010 08:46 P607Olda]

Link to comment
Share on other sites

Oldo, dík za odkázek. Já se snad budu muset nechat od někoho proškolit, jak hledat. Já strávil hledáním asi hodinu a našel jsem hov.. :mad:

\"Ale neodpustím si poznámku. Jestli sjíždí přední, nebo zadní, je rozdíl asi jako cukr a sůl (přeloženo do jazyka blondýnek). Jde o její peníze.\"

Když jí teď řeknu, bude to hlídat, ale jako ženská, když jí v servisu něco zamumlali si to prostě nepřebrala. Možná by pomohlo, kdyby jí topořádně vysvětlili. Ale takhle je to v pytli. Je mi samo jasné, že je to špatné, když nevíme, která kola to byla. Ale dík za rozbor. Aspoň jsem si v tom udělal trochu jasno. Najdu jí servis, na který se můžu spolehnout, že to pořádně projde a případně odstraní neduhy.

Link to comment
Share on other sites

Když pojede po asfaltu rovně (několik km normální jízdy) a pak zastaví bez prudké zatáčky, tedy prostě přistaví u chodníku, tak na běhounu uvidíte stopy opotřebení. Pokud bude čerstvě \"třené\", vpředu nebo vzadu, a to zvenku, nebo zevnitř, tak tam je zrada. Takže nemusíte čekat na zničení nových pneumatik.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...