Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

1.6 hdi,80kw,škubání za jízdy :-(


zborda

Recommended Posts

Ahoj chlapi,prosím o radu,stalo se mi při cestě po dálnici z Německa nemilá věc,při jízdě dochází ke škubání motoru,nejvíce se to projevuje při zařazené pětce,jak jsem tak lehce lehtal pedál,parkrát škublo,poté třeba 30 km nic a znovu to samé,až při cestě do táhlého kopce na dálnici to tak škubalo až nakonec úplně zdechlo a nešlo ani nastartovat,naštěstí po odpojení a připojení baterie se rozjelo a já s občasným škubáním dojel domů.Děkuji všem za radu co s tím a o co se může jednat.Napadl mě palivový filtr,ale bojím se nákladnější opravy :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Psal jsem již dříve v sekci P..307-to samí- občas škublo, pak čím dál častěji....Dodnes pravděpodobně závada existuje,vyřešil jsem to(neptej se jak jsem k tomu dospěl),každých přibližně 100km na volnoběh na pár vteřin motor do otaček-4500-? a je klid,jednou za čas na dálnici chvíli plný plyn ve výkonu.Něco se tam asi profoukne,uvolní....J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Psal jsem již dříve v sekci P..307-to samí- občas škublo, pak čím dál častěji....Dodnes pravděpodobně závada existuje,vyřešil jsem to(neptej se jak jsem k tomu dospěl),každých přibližně 100km na volnoběh na pár vteřin motor do otaček-4500-? a je klid,jednou za čas na dálnici chvíli plný plyn ve výkonu.Něco se tam asi profoukne,uvolní....J.

zajímavé ale problém to nevyřeší:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj s tim vytočením to problém neřeší a je to otravné...

jj dám vědět jen jak to vyřeším....už taky nevím co zkusit...

na dia píše jen chyby egr-kvuli zaslepení..nemá vliv zaslepeno 1,5roku,pak nevěrohodný signál potenciometru zkoušel jsem jinej a stejné...hodnoty jsou +- dobré...jen na váze vzduchu je větší prutok,z 300 asi na 450 ale to si myslím že není ta příčina,tlak v railu kolísá nezávisle na cukání - 2mpa v normě....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je mi jasné že závada přetrvává a že se časem projeví úplně,ale je to pro mne okamžité řešení,laciné.To věčné cukání je daleko otravnější.Teď mám už rok a půl klid.Přesto budu rád za informace o vyřešení závady.J.

zkusil jsem a přetrvává to :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skús dekarbonizaciu ak mas pocit ze mas daco upchane ... mne sa stavalo ze mi zdochinalo za jazdy .. siel som na dekarbonizaciu precistili mi celu palivovu sustavu a od vtedy sa mi to ani raz nestalo teda urcite to pomohlo vraj sa to odporuca pri nabehani cca 160 000km :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skús dekarbonizaciu ak mas pocit ze mas daco upchane ... mne sa stavalo ze mi zdochinalo za jazdy .. siel som na dekarbonizaciu precistili mi celu palivovu sustavu a od vtedy sa mi to ani raz nestalo teda urcite to pomohlo vraj sa to odporuca pri nabehani cca 160 000km :)

Poloz si jednu otazku: Kam asi jde ten karbon a bordel z motoru???Daji ti to do pytlicku???:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skús dekarbonizaciu ak mas pocit ze mas daco upchane ... mne sa stavalo ze mi zdochinalo za jazdy .. siel som na dekarbonizaciu precistili mi celu palivovu sustavu a od vtedy sa mi to ani raz nestalo teda urcite to pomohlo vraj sa to odporuca pri nabehani cca 160 000km :)

Poloz si jednu otazku: Kam asi jde ten karbon a bordel z motoru???Daji ti to do pytlicku???:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...