Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

P306 - osvětlení středového panelu


Guest ivo67

Recommended Posts

Jak vymněnit žárofku na čudlíku topení..musím demontovat celou desku nebo jenom ten polohoměr..:roll

[upravil dne 30/10/10 19:46 ivo67]

[upravil dne 23/1/2011 19:58 Béďa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz sa to tusim tu riesilo.

Musis dat dole spodnu cast krytu (tam kde su hodiny). To staci na bokoch podpacit plochym skrutkovacom, potom vybrat hodiny -dve skrutky - torxy , vybrat radio, vzadu pobokoch v otvore kde bolo radio najdes dalsie dve matice tusim M6, dole na tomto kryte su dva torxy,tie tiez von a das dole kryt, co je nad ovladanim vetrania a kurenia. Potom uz stiahnes vlastne gombiky s tym panelcekom a si pri ziarovkach. Mam to pofotene, ale zrejme len v robote a tam sa dostanem najskor v stredu. Ak vydrzis, moze to bit aj s fotodokumentaciou. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... ale k tomu je lepší odpojit táhla ventilace atd,protože se tam pořádně k tomu stejnak nedostane-prostě pakárna....

To ovladanie tiahel podla mna netreba odpajat. Aspon u mna to tak bolo. Ja som zhodil len predny panel s gombikmi. Inak by sa mne ziarovky ani nedali vymenit. U man neboli zalozene odzadu l v objimkach ako su na hodinach,ci palubovke, ale zasunute odpredu pod ovladacim panelom priamo v patiaciagh, ku ktorym som sa dostal az ked som zhodil ten panal s ovladacimi gombikmi. Ako som pisal, mam myslim uzitocne fotky, ale najskor sa knim dostanem asi az v stredu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové,díky za rady,ale je to celkem složité tak si myslím že to zase není takova trágedie že to nesvítí tak to asi nechám tak jak to je..myslel jsem že to bude trochu jednodužší..:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
  • O 3 týdny později...

No, šiel som podľa tohto návodu, je úplne super, veľmi mi pomohol.

Mám pár poznámok:

1. Vymontovať origo rádio bol pekný problém, som sa pritom dopotil ako teliatko a zostarol som o 5 rokov

2. Dajte pozor na tieto pružinky, sú pod tlačítkami spínania klímy a vnút. okruhu (ja som jednu úspešne stratil-dúfam, že to pôjde aj bez nej...). Keď sa vytiahne panel ovládačov, ľahko spadnú...pružinku je vidno aj na Mirojovej fotke...

t615731_IMAG0104.jpg

3. V paneli s automatickou klímou (teda aj s tlačidlom vnútorného okruhu) sú žiarovky iba 2, ale nie bezpäticové, ale päticové &ävpravo je bezpäticová, vpravo päticová). Takéto:

t615738_IMAG0110.jpg

Takže som to krvopotne rozhodil, ale keďže nemám žiarovky, tak to zostane rozrobené do pondelku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KeD´že som žiarovky úspešne nezohnal (nemali ich ani v Peugeote), kamarát mi poradil (a má pravdu), aby som tie žiarovečky odstránil z pätíc, ale aby tam zostal kúštik kontaktu žiarovky (aby mi potom chatil cín) a proste tam naletoval nové bezpäticové 1,2W...

Tak som sa do toho pustil, bude to zmysluplné...akurát som urobil chybičku, že na jednej pätici som odlomil jeden kontakt žiarovky úplne, a tak si nie som istý, či mi tam chytí cín...uvidím zajtra, keD´sa dostanem k pájkovačke...

dscn2068uu.jpg

EDIT - pájkovať to nešlo, žiarovky som nezohnal, zložil som to späť...

[upravil dne 2.1.2013 06:04 od ferrari]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, šiel som podľa tohto návodu, je úplne super, veľmi mi pomohol.

Mám pár poznámok:

1. Vymontovať origo rádio bol pekný problém, som sa pritom dopotil ako teliatko a zostarol som o 5 rokov

2. Dajte pozor na tieto pružinky, sú pod tlačítkami spínania klímy a vnút. okruhu (ja som jednu úspešne stratil-dúfam, že to pôjde aj bez nej...). Keď sa vytiahne panel ovládačov, ľahko spadnú...pružinku je vidno aj na Mirojovej fotke...

t615731_IMAG0104.jpg

3. V paneli s automatickou klímou (teda aj s tlačidlom vnútorného okruhu) sú žiarovky iba 2, ale nie bezpäticové, ale päticové &ävpravo je bezpäticová, vpravo päticová). Takéto:

t615738_IMAG0110.jpg

Takže som to krvopotne rozhodil, ale keďže nemám žiarovky, tak to zostane rozrobené do pondelku...

Ako vybrať origo rádio. Kde zoženiem kod od rádia?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Zdravím všechny,

tak jsem se do toho pustil taky. Návod zde je parádní přesně jsem to dělal tak jak je nafocené na fotografiích , ale jedna překážka mě zaskočila. Žárovky nešli z toho panelu vyndat. Musel jsem trpělivě vyklat a jednu jsem dokonce musel kleštěma rozmáčknout a za ty vlákna uvnitř žárovky se mi teprve povedlo vytáhnout. Při zpětné montáži proběhlo vše v pohodě a celý panel svítí jak má. To je pěkná odměna za bolavé prsty od vytahování žároviček. :D:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...