Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Tmavnutí displeje - jaké je řešení?


P607Olda

Recommended Posts

Jelikož na projekt budování nového displeje s komplet jinou řídící elektronikou peču, jelikož by to asi nebylo v mých silách, tak zde jsou nějaké info co zatím vím...

Komunikace mezi jednotkami je enkódována pomocí Enhanced Manchester kódu v binární soustavě, rozdělená do bloků o 4 bitech, kde první 3 bity jsou kodovány v NRZ kódu a poslední v Manchester kódu, který využívá 2 časové sloty.. Takže je použito celkem 5 slotů..

Což v mém případě znamená, že to nerozluštím.. :-)

macman

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 8 měsíců později...

no mne dnes som si vsimol ze mam ten displej tiez miestami tmavsi nie moc ale su tam take pasiky jemne tmavsie neviem ako to popisat ale chcel som sa opytat cital som to tu ale co sa tika elektriky tak to ja neviem nic take zlozite otazka je skodi tomu slnko alebo teplo toho displeja keby slnko tak urobit taky jemny krit nat ten displej aby nebol priamo na slnku niektore auta maju ten displej schovany DIK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlado222: Nemyslis nahodou to, ze ak je v auto v teple, trebars stoji pol dna na slnku, tak displej je z toho tepla cely zaciernuty a poriadne tam nevidiet? V zime je zase vyblednuty a tiez to moc dobre nevidiet. Ale ked pustis v lete klimu a znizi sa teplota v aute + vetraky pri displeji fukaju teply vzduch, tak sa vrati do normalu, to iste v zime ale s teplym vzduchom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Trosku to tady ozivim.

V nasi P406 take C tmavne ale pri mereni jsem \"zjistil\" ze se zahriva z leva do prava kdy pri cca 25°C zacina tmavnout a zhruba pri 30°C je necitelny.

Po trvalem provozu / jizde cca 2-3hod je na povrchu peknych zhruba 40°C !

Ostatni displeje / klima radio navigace HF / jsou kolem 25°C ??

Otazka je od ceho se ohriva tento displey z dostupnych fotek rozebraneho disp. me neprijde ze by tam bylo nejake \"odporove\" topeni :)

Pripadne pokud mate nekdo servisni schema zapojeni \"B\" i \"C\" displeje s radosti klidne i proti nejake uhrade odkoupim ;)

A za dalsi samotny displey z P406 a P607 jsou stejne / vzhled grafiky je podobny.

Diky za napady ....

post-36106-14109636468795_thumb.jpg

[upravil dne 24/3/14 14:10 od Lihous]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ze dnes jsem displey rozebral a zjistil \"ze\" topeni ma na starosti :o nejaky stab.pro led ktere navic take hreji !!

V rozlozenem stavu se po 3/4 hodine provozu disp.choval tak ze lehce tmavnul.

Pravda ze bylo docela chladno v interieru jsem mel cca 15°C ??

> Otazka je co nastane v teplem letnim dni kdy bude auto na slunicku? <

Urcite budu dale laborovat a urcite dam vedet jak to cele dopadlo.

post-36106-14109636467119_thumb.jpg

post-36106-14109636467816_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Ja som tiež špekuloval a kúpil som si umelú hadicu s priemerom cca 5cm a dĺžkou cca 50cm, vyhodil som tú umelú časť cca 15cm cez čo ide klimatizácia do priehradky a napojil som tam tú umelú hadicu, utesnil a nasmeroval ju priamo na displej nech ho lepšie chladí. V lete keď sú horúčavy a nastúpim do auta a mám úplne stmavnutý displej tak ho dokážem do 5minúť cez klimatizáciu ochladiť. No každopádne som zasa v zime zistil že sa mi pri kúrení rýchlejšie stmavne takže zrejme tú hadicu na zimu budem musieť zaslepiť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

...a velký tam máš standartně,nebo budeš dělat záměnu z malého C na velký?Já tam mám malý,ale nečitelý,samozřejmě bych dal taky velký,ale zatím se tady nikdo nevyjádřil, jestli záměna vůbec je moźná

 

 

Necituj přímo předchozí příspěvky, díky

Upraveno uživatelem elton
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano výměna možná je, nicméně půjdou jen funkce spojené z C ... navi nepujde pokud neseženeš jednotku a věci k ní, kabely by tam být měly... každopádně nejjednodušší řešení je někde za 500 sehnat B ze 406 který se nekazí a dát ho tam... displej sedí jinak z 307,206 musí se jen přecvaknout uchycení... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty máš rok 2003,já 2001.Půjde to i u mě?Mám rádio s klasickým telefonním číselníkem.Jinak,kolik roků se to tady řeší a přitom je to tak jednoduchý:D

Edit:Ještě jedna věc..,.jaký typ velkýho barevnýho tam budeš dávat?

Upraveno uživatelem dolphy68
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...