Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Odvzdusneni chladiciho okruhu ???


Sejki

Recommended Posts

Zdravicko, je nejakej postup pri odvzdusnovani 106 1.6 s16??? Nasel jsem tam tri odvzdusnovaky... Ale nak nevim jestli je mam postupvne otvirat nebo vsechny najednou a navic z toho co je na chladici mi nic netece, jen kdyz nastartuju a zahreju motor tak po otevreni termostatu... neni to divne?:)

[Editován dne 4/12/04 Sejki]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem Sejki

Zdravicko, je nejakej postup pri odvzdusnovani 106 1.6 s16??? Nasel jsem tam tri odvzdusnovaky... Ale nak nevim jestli je mam postupvne otvirat nebo vsechny najednou a navic z toho co je na chladici mi nic netece, jen kdyz nastartuju a zahreju motor tak po otevreni termostatu... neni to divne?:)

[Editován dne 4/12/04 Sejki]

Ne divný to tedy neni. Nechtěj předstírat, že nevíš, že dokud neotevře termostat , nejde voda z motoru do chladiče :D

Nastartuješ, otevřeš ten spodní a až poteče voda zavřeš a otevřeš horní, pak zase počkáš , až se to ohřeje a otevřeš na chladiči. Má to mít ještě samoodvzdušňování přepadem do chladiče, ale zatím co sem říkal je obecně, protože 106 neznám.

Takže když tam ten přepad je, může být zarostlý nějákým svinstvem, chce to zkontrolovat průchodnost.

Dobré odvzdušnění, kdomě, toho, že se ti to nebude hřát, poznáš, podle toho, že ti nebudou tvrdnout hadice a chladič bude stajnoměrně horký a ne jen dole....

Drobné bublinky po čase , když se to ohřeje zplynují a jak vypneš motor ztvrdnou hadice a tlakuje to do víčka. Tak povolíš horní odvzdušňovák a odfoukneš to a teprve až ho zavřeš otevíráš expanzku. V tomhle případě ho nech otevřenej jen když cejtíš tlak, pak to hned zavři. Spíš se to stává, když je trochu ruplá palice, tak aby si dojel.

Dějou se i horší věci , lidi tam lejou sodovku, že prej nic jinýho neměli, naperou tam studenou vodu, když jim přece ubyla a nebudou čekat až jim to vystydne nééé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...