Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

vypadává zpátečka - výměna převodovky?


mychaylow

Recommended Posts

Zdarec,mám takovej problém.Vypadává mi zpátečka,takže je pro mě nadlidskej úkol zacouvat,musim jí tam držet rukou a kolikrát ani to nepomáhá.V servisu mi řikali,že to je nějaká unavená pružina v převodovce a že si mam převodovku sehnat na vrakárně jinou.Oprava té převodovky by prej stála víc,než ji koupit na vrakárně.Navíc mi z převodovky pěkně chčije olej přes ty gufera na stranach.

Mám 406 2.0 16V 99kW r.v.2000 a chtěl jsem se zeptat,jestli musim shánět převodovku přímo na tenhle typ motoru,nebo jestli je totožná třeba s motorem 1.8,nebo jinym.Ani nevim,kolik za ni můžou na vrakárně chtít.....?:myslim

dík za radu.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám s 1.8 16 r.v. 97 podobný problém, jen ne se zpátečkou, ale s pětkou. Nejde úplně \"dozadu\", zařadím, nechám ruku na páce a když povolím spojku, do páky něco \"kopne\" a tlačí ji to zpátky. Naštěstí zatím nevypadává, ale příjemné to není... co s tím? Taky měnit převodovku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Dzuny:

u moji 1.8 mi pri jizde v kvetnu zniceho nic vypadla 5tka a prestala jit zaradit uplne, dal jsem novou prevodovku, starou jsem jeste nerozebral, taky bych se chtel podivat cim to je

V tvem pripade to ale muzou byt pouze vule na spojovacich tyckach radici paky, pripadne take vule v silentblocich, vsechny tyhle vule se pak prenasi do radici paky a ta se dost hybe

[upravil dne 24/10/10 od Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ferry: to si nemyslím, protože to fakt dělá až když povolíš spojku - navíc je cítit takové rytmické \"bubnování\" - doslova si při tom představuju jak se otáčí ozubená kola a snaží se pětku \"vyhodit\" zpátky. Když jsme to projížděli s Čakomem, dokonce mu prý nakonec i vypadla. Vůbec mě nenapadá jak přijít na to proč to dělá. Možná že bych zkusil vyměnit převodový olej jako R1kimi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Dzuny:

u moji 1.8 mi pri jizde v kvetnu zniceho nic vypadla 5tka a prestala jit zaradit uplne, dal jsem novou prevodovku, starou jsem jeste nerozebral, taky bych se chtel podivat cim to je

V tvem pripade to ale muzou byt pouze vule na spojovacich tyckach radici paky, pripadne take vule v silentblocich, vsechny tyhle vule se pak prenasi do radici paky a ta se dost hybe

[upravil dne 24/10/10 od Ferry]

Neprehliadni druhu vetu. Robilo mi to tiež, a po výmene silentblokov na pravej strane motora( v smere jazdy) to prestalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...