Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výmena rozvodov na 2.0 Hdi 90PS


zolco

Recommended Posts

ja som počítal že komplet to vijde do 150 eur.

tak mozna aj do 150 ale kolik take vydrzia .Radsej viac nech to vydrzis aspon tych80 000kilacov.ked si tam das nieake lacne po 40 mozes menit aby si sa nebal ze ti rupnu

ak mozem poradit Rozvody su vec na ktorych sa nestri bo jak rupnu tak je po motory a po tom uz iba GO moze pomoct za neviem kolko X evri :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som počítal že komplet to vijde do 150 eur.

tak mozna aj do 150 ale kolik take vydrzia .Radsej viac nech to vydrzis aspon tych80 000kilacov.ked si tam das nieake lacne po 40 mozes menit aby si sa nebal ze ti rupnu

ak mozem poradit Rozvody su vec na ktorych sa nestri bo jak rupnu tak je po motory a po tom uz iba GO moze pomoct za neviem kolko X evri :roker

neviem co mas za knizku ty ale v mojej je 120000km pri najazde kratsich zdialenosti a 160000km dialnica,teda prva vymena

prosim ta za 350e je to co za znacku,lebo ta cena je fakt velka:roll

[upravil dne 26/10/10 od Martin 1981]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dusko201!Nechcem ti kaziť náladu!Inač vieš že čo ti tam dával mechnik za značky?Asi nie.A teo nehovorým že mechanik má zlav minimálne 20 až 30%.Ja som robil 2 roky mechanika,mi sme mali zlave 30%,a a 20% sme odpočítavali z práce.Takže aj zákazník bol spokojní aj šéfovy zostalo dačo.On inač bol poctivec,neojebával ludí.Hm ale v dnešnej dobe???Ktorý mechnik ťa nechce podraziť???No idem k veci,lebo som sa velmi rozkecal.Kuk!Kukni sa na ceny!

http://www.autosuciastky-eshop.com/produkt/461/sada-rozvodov-citroen-peugeot-20-hdi-aj-s-vodnym-cerpadlom/

to sú rozvody.Klinový remeň zn.Gates 1753 stojí:14 Eur,šponovacia kladka zn.Ina 30 Eur,Kladka na tlmenie rezonancie zn.Dayco 32 Eur.Máš pravdu nie 150 Eur,ale cca 176 eur!!!Toto je materiál+samozrejme práca ktorá zavisý na mechanikovy že o kolko ťa chce od..ať!!!Až na výnimku poctivcov,ktorých je čoraz menej!

[upravil dne 27/10/10 01:54 zolco]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dusko201!Nechcem ti kaziť náladu!Inač vieš že čo ti tam dával mechnik za značky?Asi nie.A teo nehovorým že mechanik má zlav minimálne 20 až 30%.Ja som robil 2 roky mechanika,mi sme mali zlave 30%,a a 20% sme odpočítavali z práce.Takže aj zákazník bol spokojní aj šéfovy zostalo dačo.On inač bol poctivec,neojebával ludí.Hm ale v dnešnej dobe???Ktorý mechnik ťa nechce podraziť???No idem k veci,lebo som sa velmi rozkecal.Kuk!Kukni sa na ceny!

http://www.autosuciastky-eshop.com/produkt/461/sada-rozvodov-citroen-peugeot-20-hdi-aj-s-vodnym-cerpadlom/

to sú rozvody.Klinový remeň zn.Gates 1753 stojí:14 Eur,šponovacia kladka zn.Ina 30 Eur,Kladka na tlmenie rezonancie zn.Dayco 32

Eur.Máš pravdu nie 150 Eur,ale cca 176 eur!!!Toto je materiál+samozrejme práca ktorá zavisý na mechanikovy že o kolko ťa chce od..ať!!!Až na výnimku poctivcov,ktorých je čoraz menej!

spominas tu klinovy remen a na rozvpdovy si nezabudol aj vodnu pumpu mimenil .pocuj klinovy a rozvodovy neni predsa ten isty remen ći?:myslim

[upravil dne 27/10/10 01:54 zolco]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...
Každý hovorí niečo iné!Človek aby si vybral,a mal šťastie že sa mu nerozosipe motor!!!Dne som vymieňal šponovaciu kladku,klinový remeň,a kladku na tlmenie rezonancie!Vyskočili mik oči!Kladka na tlmenie rezonancie-Dayco,šponovacia kladka INA.To sú diely,čo tam dal originál Peugeot!Od 406-ky sme mali servisnú knihu do 60000 km.Teraz má 112 000 km,a neverím že tam niekdo vymieňal rozvody.Ja som si myslel,že originál sa tam dáva zn.SKF.Teraz som z toho Paf.Čo vy na to???

[upravil dne 26/10/10 od zolco]

Spíš je to stočené a ty rozvody už někdo měnil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

To sice nemají, ale aretuje se stejně - za startérem je díra a v setrváku na stejném místě také.

Pravda, u RHZ se toho dá dost zkazit, když někdo povoluje šroub na klikovce, co drží řemenice, trhákem po zaaretování setrváku (což je v postupu výslovně zakázáno, ale řada matláků to přesto dělá). U dvouhmoťáku je totiž aretační otvor vytvořen v navařeném plíšku, co se snadno zohýbá a ta aretace pak nesedí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to je měřák. Když jej nemáš, jako vodítko se dá použít, že se napnutý řemen mezi koly vačky a čerpadla dá prsty překroutit o 90°. Ale fakt jen orientační, protože každý má sílu v prstech jinou... Pokud jsi jej napnul moc, zkracuješ životnost jeho, i ložisek VT čerpadla a vodní pumpy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale ved aj v tom videu ho vysponoval tak ze nesel promacknut. Motor ide po vymene rozvodov dobre, len my robi starorsti ze v rozmedzi 1800 - 2000 otacek ma taky pisklavy zvuk, jako keby sa trel kov o kov ,, ale pod 18000 a nad 2000 je to ok. neviem ci je to spojene s vymenou rozvodov alebo je to nahoda a odchaza naprikllad volnobezka na alternatori

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...