Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Aké zimáky vybrať? Čo Matador?


ferrari

Recommended Posts

tak ja mozem

Inak, ked vravis ze oranzove ceny su pre teba pre koho preboha su tie biele?:o

Bílé ceny jsou určitě ceny katalogové určené pro lidi, kteří ceny neřeší a berou co jim servis dá. Třeba firma kde dělám koupila před dvěma týdny nového Tranzita a od prodejce padla \"akční nabídka\" na 4 ks zimních pneu 16´´ Good Year UG 7+ v tonáži C za 20 000,-Kč včetně DPH - na netu jsme ty samé gumy našli za cenu kolem 3000,- Kč/ks, tedy cca 8000,- Kč je doma. Ale věřím tomu, že spousta firem na Fordí akci skočila a gumy za 20 litrů si pořídila už jen proto, že s tím majitelé ani řidiči neměli žádné další starosti.

[upravil dne 22/10/2010 od Medvěd]

Ono to bola skor recnicka otazka:) minule som cital clanok o tom ako sa kamenne predajen a servisy stazuju na to ako eshopy s gumami pokazili trh a ze neponukaju k tym gumam ziadne sluzby....ved to je cista zlodejina, pytat za 4 gumy ako mam ja 432 eur, sam som ich zohnal pred rokom za 208 s dopravou do domu, mozno je cele toto moje rozhorcenie :xvul, ale sakra..tie oranzove ceny by mali byt pre normalnych ludi v kamenaku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Niekto može nadávať napr. aj na Barumky ale ja som s nimi spokojný, kupovával som si sich aj na predošlé auto a aj na pežotika teraz. Veľa ide od toho aký štýl jazdy máš a po akom teréne jazíš:roker Matador je síce lacná značka ale z ludí ktorý ich kupujú a ich poznam môžem povedať, že zatial sa nikto nesťažoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Matador = Barum...teda, cenovo...len tiež, s Matadorom som nikdy nejak zlé skúsenosti nemal, no Barum na Corse neustále ťahá doľava...záhada...a už som menil predné-zadné a nič...no a geometria kontrolovaná na optike - OK...a s letnýmu pneu neťahá nič...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

21Grams: před asi 5ti lety jsem sháněl na svou v té době \"novou\" 309tku zimní pneu. Zajel jsem tedy do místního pneuservisu a poptal se, kolik by to přišlo. Neochotný technik se mě tedy ujal a řekl mi katalogovou cenu z daného roku za Barumku a tu ještě navýšil asi o 15% s tím, že je nemá skladem a že je přirážka za dovoz.

Má druhá otázka následovala na cenu přezutí a bylo mi oznámeno, že pokud vezmu všechny 4 zimní, tak mě to bude stát \"jen\" 1000Kč, jinak ať počítám 1500 :) Se slovy že po výplatě se uvidíme jsem odjel a už se nevrátil :D

Ps: tehdy běžná cena za přezutí bylo necelých 500Kč, spíš ke 400. a za tu cenu bych měl ty samé pneu z netu i s novýma plechama :roll A tahle situace pokračuje, u motorek je to velice podobné, jen většina lidí kupuje ježděné gumy z okruhu, protože katalogové ceny sad jsou mnohdy dost šílené...

Svého pneuservisáka si vážím, kolikrát příjde s nabídkou pneu levnějších než v eshopech, zvlášť když jde o rozšířený rozměr... S pneu z eshopů nemá problém, hold od toho je snad demokracie, ne? :)

[upravil dne 23/10/2010 od Pata]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrušil bych veškeré nesmyslné spekulace a jednoznačně bych řekl Matador i Barum jsou dobré značky,test je i zároveň reklamou a lobingem a jestli chce někdo platit za zahraniční sračky ať ty peníze utratí,jako laik a běžný řidič to stejnak nepozná a když bude s prominutím magor tak ten auťák stejnak vyseká i na nejlepších Michelin či Continental.Jinak kromě pneumatik má na bezpečnou jízdu vliv hlavně stav tlumičů a v našem případě i stav zadní nápravy a pak vám nepomůžou sebelepší pneu a výsledky testů si můžete věšet tak možná na vrata u karáže:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Já jsem na doporučení uprostřed zimy kupoval na předek Vredestein Snowtrac 3, protože na Nokianech(už měli něco za sebou,ale přes 4mm měli) jsem se neprohrabal z hlavní do ulice kde parkuju a supr jak na sněhu..za deště i na suchu..na to jaký má vzorek ani nehučí..Nevýhoda je bohužel ta, že rychle mizí. Najel jsem na nich tak 15tis. a skoro půlka vzorku v čudu.

Jinak na žigulu jsem měl Matadory tuším MP 52 a bez problémů..za tu cenu dost dobrý..:mrk

Ted mám Matadory na léto na pežotu a to zase nic moc..auto je nejistý v zatáčkách..:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau Pežoťáci, neptejte se jaké gumy koupit, protože každá řada od každého výrobce je určená úplně pro něco jiného. Některé jsou na suchou zimu, některé do rozsolené vody, do sněhu, do bahna ......

takže,, pokud někdo napíše, že Matadorka je dobrá (ona opravdu je), myslí tím tu jednu výrobní řadu pro nějaké konkrétní zimní podmínky, ale výrobní číslo na pneumatice o trošku jiné znamená úplně, ale opravdu úplně jinou gumu, určenou fakt někam hodně daleko jinam. Nechte si tedy poradit dobrým pneuservisem, ale odpovědi z tohohle vlákna jsou myslím vcelku nanic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...