Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zasady pred jazdou v zime


Miki

Recommended Posts

No takze ja nastartuju na plnej sytic po startu ho stahnu asi tak na tretinu a pak jdu skrabat. Vetrak mam pustenej naplno a jenom na sklo a vyhrivani zadniho okna mam taky pusteny ( naplno :D ) a az to oskrabu tak nasedam a odjizdim po chvili stahnu sytic a otacky drzim plynem.

Jinak to trva si tak na to jedno cigaro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V prvom rade si skontrolujem či mám naftu - večný problém, naštartujem, potom pustím ventilátor, tiež len na predné sklo, zadné vyhrievanie skla (fungujú mi až tri pásiky)

a potom idem pomaly (na štv? možno pol plynu) asi 300 metrov na 1 aby som trocha uvolnil olej v prevodovke a celkovo aby cele auto sa trocha "uvolnilo" z toho mrazu, inak tu mávame okolo minus 18 a najviac bolo teraz 23 pod nulou, vlani sme mali -32 stupňov. Trocha ma zaskočilo to že píšete že trvá naštartovanie dlhšie, zvláš? keď je to písané pri benzíne, Ja diesla nažhavým pri - 25 pretočím, znova nažhavím a druhý krát to chytá vždy bez problému do -15 na prvý raz. Po 2 km mi to začína kúri?.

To chytanie dieslov v zime možno platilo na stare motory, že? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozumím tomu dobře? Dostali se ti tam přez zadní zámek? Mě ho vylomili dvakrát, když jsem měl 405ku a než bych kupoval podruhé nový zámek, tak jsem si to předělal a otvíral jsem kufr elektronicky zevnitř.

Díru po zámku jsem přelepil plastickým státním znakem a měl jsem pokoj. :cool:;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemá cenu nechat to nastatovaný na místě,zvláš? u benzínu.Stuhlej je i olej v převodovce,diferák,ložiska kol...a hlavně ten kůží obšitej volant...brr...Já nastartuju,sundám kartón z předního skla,nasadím rukavice a jedu.Teda než se ohřeje,nevytáčím nad 3500,začne naplno topit cca po necelém 1 km (zkoušeno při -17 pod nulou). (Peugeot 106 1,4).Jo s chlazením bacha-když doleješ fridex,špatně se promíchá s vodou,nebo může zamrznout (voda)...jeden chemik mi vysvětloval,že když je fridex v lahvi-neředěnej,zamrzne díky vazbám molekul dřím,než když se zředí s vodou-ne na nule,ale zmrzne-mám tomu věřit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

reboot: No já osobně do svýho "zainvestoval" :D a koupil jsem mu směs do chladiče origoš vod Pežotka, něco kolem 150,- kaček za litr a potřebuješ 3 litry + 3 litry destilky a je to celoroční náplň s garancí do -37°C

Protože mám úplně nový chladič od VALEA, talk bych si Fridex nelajznul ani za nic ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápu, proč by sis Fridex nelajznul ani za nic, myslíš, že je Fridex špatný?

Já používám cosi stáčené za 50,-/litr, jmenuje se to každou chvíli jinak, ale to stejně jedno a to samé a vyrábí to Basf...

Neředěný Fridex apod. ztuhne okolo -12 stupňů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je zajímavý čím vším se nedaj škábat okna. Mě se osvědčila zprvu krabička od CC kazety, později od CD a ještě pozdějeji zase od kazety(to když se někomu zalíbilo moje autorádio). Jinak taky nechávám drnčet. Mám dva klíčky, tak jednim nastartuju a druhym zamknu a na drzovku to nechám(zatim úspěšne)na ulici. Du se domu umejt, vylulat, rozloučit se s leguánem a autíčko je picobello vyhřátý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Praktikuju to asi tak 4 roky, ale bydlim v takový zastrčený čtvrti a cizák tam zabloudí výjímečně. Fakt hrozně nerad lezu do vymrzlýho auta. Rádio mi lohnuli samozřejně v Praze, čímž nechci říct, že by se v Kralupech nekradlo... :mad: Je mi smutno z lidí, co nemaj na vlastí muziku!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...