Jump to content
  • Aktuální cíle darů

EGR, Intercooler a Turbo

fox111fox

Recommended Posts

No o chladici EGR jsem neslysel:D:D:D

A to ze si manici davaji vetsi IC je jenom kvuli tomu ze vetsinou to maji nachipovane = vetsi tlak turba=vyssi teplota.

Tim padem se to snazi schladit takovym zpusobem.

Ty kdyz si das vetsi IC tak to MOZNAAAAA ucitis v lete kdyz bude 40 stupnu ze auto neztraci vykon a ze ma tendenci jet ikdyz je mu teplo.

Jinak nic.

PS: Se spotrebou to nic nema spolecne kdyz to mas v serii.

• 3 weeks later...

Ahoj, v lednu tohoto roku mi měnili v servisu egr ventil a ovládací ventil pro egr (egr ventil byl zaseknutý a ovládací ventil byl vyzkratovaný). Dnes se mi asi po 15 km objevila chyba emisního systému. Motor výkon má (v nouzáku asi nebude). Asi po 4 hod jsem motor znovu nastartoval a chyba se ihned objevila. Když je vše v pořádku (bez chyby), tak je z motorového prostoru slyšet takové pravidelné cvakání nějakého ventilu (podle mě to bude právě zvuk toho egr ventilu). Dnes jsem to cvakání neslyšel. Asi z 80% to vypadá na špatnej egr nebo ten ovládací ventil.V pondělí jedu na diagnostiku tak uvidím. Ale chtěl bych se zeptat, jaká je skutečná životnost egr v peugeotu 307 ? (mám ho nový necelých 11 mesíců, tankuji na benzině vervu a většinou z 90% jezdím dálkové cesty a motor držím na otáčkách přibližně 2200). :( Děkuji předem za rady