Jump to content
Sign in to follow this  
hektor

Vôľa na hrebeňovom riadení

Recommended Posts

Pátral som po klepaní na prednej náprave a jedine čo má vôžu je hrebeňové riadenie. Pri zatlačení na nápravu sa ozýva klepot od hrebeňového riadenia a z neho vychádzajúceho pravého ramena. Ako to ide spravi?? Treba meni? celé hrebeň. riadenie a rameno alebo len rameno? Ide to repasova?? Ide to spravi? aj zo spodu auta, pretože zhora sa tam nedá dosta?? Čo to bude stá?? Díky za každú radu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

no..... onio s tim rizenim je to vubec vsechno dost slozite - je tam pristup jak k penezum :(

Pokud na 100% vis, ze to je jenom ten kulovy kloub na p. strane tak vymen jenom ten, ale je taky mozne, ze vule je primo na hrebenu, coz by ovsem asi nedelalo takove klepani...

Dalsi moznosti (a to byl i muj pripad) je ta, ze vule je na tom kloubu od volantu k prevodce rizeni (myslim tim ten co je v mot. prostoru , ne ten vevnitr auta)

Co se tyka toho kuloveho kloubu na tyci rizeni, da se vymenit jen ten - je to nasroubovane na hrebenu.

jsme se koukal do ceniku PEug. a origos kloub i s tim kouskem tahla rizeni stoji na servo kolem 1500,- Kc

[Editováno 12/9/02 voštík]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čau.Moje zkušenost s řízením na mý 309 je taková,že se měl taky vůli.Vyndal sem ten hřeben ven,sundal spojovačky a z jedný strany je šnek,tam neuděláš nic.Druhá strana,sranda.Segrovka je vyndaná hned,horší jsou ty stary pouzdra.Repasní sada mě stála u neznačkovýho prodejce 98,-kčTed to ani netukne!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chlapi to je super, uz som si myslel, že za to vyhodím kopec peňazí. Dám to dole a uvidím - hlavne, že nemusím kupova? celé hrebeň. riadenie. Díky!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Včera som bol v Hodoníne v Peugeote, no chlapík (vežmi ochotný a solídny) ma vežmi nepotešil. Na jeho 405 taktiež SRDT mu to robí tiež, no zmieril sa s tým. Repasnú sadu je možné zohna? len na hreb. riadenie (HR)bez posilovača. Na HR s posilovačom nie je repasná sada - nejde to repasova?. Jedine čo ide spravi? je kúpi? nové HR (30 000 Kč), alebo zohna? na vrakáči (na každej mašine po 170 000 km to robí), alebo HR rozobra? a pokúsi? sa na sústruhu vyrobi? dané puzdro. Vraj to robilo pár chlapíkov, ale je na tom kopec práce a puzdro treba vysústruži? len podža oka. Nemal k dispozícii a nie sú k tomu žiadne rozmery puzdra.

Vedel by mi niekto s tým pomôc?. Robil to už niekto, alebo má rozmery daného puzdra? Díky za každkú radu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×