Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rázový utahovák - doporučte


P607Olda

Recommended Posts

ja mam toto 

na normalne utiahnute kolo to v poho staci 

ak je moc prirezle tak niekedy problem ale ma to slusnu silu 

zozenies ho do 100 euri ale neni to aku je potreba zasuvka na 230 v

utahovak.jpg

pokial nieco nejde povolit je treba nastrcit tachsi orech  idealne predlzeny ma vecsiu vahu a ide to 

ale sada orechov tiez nieco stoji  cca 80 euri  od 10mm po 36mm

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

oddie....tak ten jsem na ebay taky přesně našel......:super

krtek2.....tenhle mi byl doporučenej taky když mám elektriku v garáži atd....na obou autech mám třeba alu zimní i letní tak tam by problém nebyl s povolením...

Budu muset rozhodit okolo sítě a nějakej vyzkoušet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj treba si ich par vyskusat a porovnat a vybrat si 

napr ten moj je docela tazky  na celodennu pracu nieco okolo 3 kil

ale skor nez nejaky super vykonny  drahy utahovak 

by som radsej volil kvalitne tazke CR-Mo orechy predlzene to tej pistoli prida 

orechz.jpg

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kamarat mechanik ma tuto makitu ,maka dennodenne ,povoluje kolesa poloosy ,remenice ,napravy v poho 

sam som ju skusal sice ju mal dvakrat vysypanu ale vzdy ju opravili  v ramci zaruky ma ju asi 5 rokov v tazkom nasadeni  maka dodnes 

https://razove-utahovaky.heureka.cz/makita-tw0350/

ale je tiez dost objemna na celodennu pracu 

nevyhoda tychto snurovych utahovakov je ze nemaju regulaciu momentu a musis silu davkovat len knoflikom

ale niektore novsie typy maju uz aj tu regulaciu ale nejak mi ta regulacia nechyba ona aj ked na tych pistoliach je neni moc presna a skontrolujes si to klasickym klucom ,tu ide len o rychle povolovanie a zatahovanie, kolesa si stejne okontrolujem klasickym klucom

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidíte zrovna na to koukám a bral bych teda elektriku  tuto:

https://www.onlineshop.cz/dum-zahrada/dilna/el-razovy-utahovak/utahovak-razovy-elektricky-extol-premium-wr-500-275246P.html

nebo tuto:

https://razove-utahovaky.heureka.cz/dwt-ss09-24/#section

na moje alu kola u auta nejaké šrouby na podvozku a chatu myslím plně dostačující....tu DWT jsem měl v ruce od souseda ......

Ty aku jsou super ale na mě zbytečně moc drahý....

 

Upraveno uživatelem celda1970
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono je to v podstate to iste len v inom sate 

tie  papierove parametre (momentova sila)su casto roznorode u toho isteho utahovaku len prebaleny vyrobca netvrdim ze je to tento pripad  ,takze u tycch lacnejsich by som sa tym moc neriadil 

dobre bude aj jedno aj druhe pokial nechces platit zbytocne moc za nieco profesionalnejsie

pokial mam verit tomu udaju o otackach tak ten od extolu bude trosku silnejsi  ten dwt ma len 2100

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě s tím dobře rychle povolit je ale největší problém - v řadě případů je lepší nebo jediné možné použít trhák, protože ten aku rázák to nedá. Typický příklad - šroub na řemenici povolit ani ve snu, utáhnout v pohodě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nieco s tym nepovolis to je pravda ale v 90 percent pripadoch so spravnymi orechami  velka pomoc

hlavna vyhoda utahovaku je ze si tu remenicu nemusis pridrziavat respektive len z lahka ak to treba 

ta makita co som dal odkaz v poho poloosy remenice skusal som aj osobne  a ma to len 350 nm tam sa tomu udaju uz da verit  tiez nieco nepovoli vravel mi ale tych pripadov je malo  ale je dost velka tieto dva su trosku mensie ale len o malinko a maju tazky priklep podobne jak ta makita  a o to tam ide cim vecsie otacky  a tachsi priklep  tym do dava vecsie pecky preto je tiez dobre tam nakladat  tachsie orechy a nie tie z gola sady  priklep naberie na vahe 

a preto su vzduchove neporazitelne lebo tie najlepsie tocia 5krat take otacky jak tie elektricke i ked maju lahsi priklep

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně je to celkem fuk, koupil jsem ho tehdy při nákupu jiných věcí tehdy spíš na kšeft, ale už bych ho nedal, řemenici povoluju startérem, jinak spokojenost, mám to jako doplněk, spíš aby tazatel nebyl zklamanej, že od toho čekal víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...